מה אני צריך לדעת על איחוד הלוואות?

איחוד הלוואות

מה אני צריך לדעת על איחוד הלוואות?
ישנן מספר דרכים לאחד או לשלב את החוב שלך לתשלום אחד, אך יש מספר דברים חשובים שיש לקחת בחשבון לפני שמתקדמים עם הלוואה לאיחוד חובות.

איחוד חובות פירושו שהחובות השונים שלך – בין אם חשבונות כרטיס אשראי או תשלומי הלוואות אחרים – מתגלגלים להלוואה אחת או לתשלום חודשי. אם יש לך מספר חשבונות כרטיסי אשראי או הלוואות, איחוד עשוי להיות דרך לפשט או להפחית את התשלומים. אבל הלוואה לאיחוד חובות לא מוחקת את החוב שלך, ואתה עלול לשלם יותר בסופו של דבר.

להלן סוגים שונים של איחוד הלוואות ומה אתה צריך לקחת בחשבון לפני לקיחת הלוואה. 

לפני לקיחת הלוואת איחוד

קבל תמיכה מיועץ אשראי ללא מטרות רווח. ארגוני ייעוץ אשראי יכולים לייעץ לך כיצד לנהל את כספך ולשלם את החובות שלך, כך שתוכל להימנע טוב יותר מבעיות בעתיד.

רד לתחתית מדוע אתה בחובות? חשוב להבין מדוע אתה בחובות. אם צברת חובות רבים בגלל שאתה מוציא יותר ממה שאתה מרוויח, הלוואה לאיחוד חובות כנראה לא תעזור לך להיחלץ מהחובות, אלא אם תקטין את ההוצאות שלך או תגדיל את ההכנסה שלך.

 

הלוואה מיידית ללא כרטיס אשראי

 

ערכו תקציב. גלה אם אתה יכול לשלם את החוב הקיים שלך על ידי התאמת אופן ההוצאה לתקופה מסוימת.

נסה לפנות לנושים האישיים שלך כדי לראות אם הם יסכימו להוריד את התשלומים שלך. חלק מהנושים עשויים להיות מוכנים לקבל תשלומי מינימום חודשיים נמוכים יותר, לוותר על עמלות מסוימות, להפחית את שיעור הריבית שלך, או לשנות את תאריך הפירעון החודשי שלך כך שיתאים יותר למועד שבו אתה מקבל תשלום, כדי לעזור לך להחזיר את החוב שלך.

סוגי הלוואות איחוד

אם אתה שוקל דרכים לאיחוד הלוואות, ישנם מספר סוגים שונים של מוצרים המאפשרים לך לעשות זאת, אך עבור כל אחד מהם, יש דברים חשובים שכדאי לזכור לפני שמתקדמים קדימה.

קראו עוד על: מה אני צריך לדעת על איחוד הלוואות?

העברות יתרת כרטיסי אשראי

חברות כרטיסי אשראי רבות מציעות העברות יתרה של אפס או ריבית נמוכה כדי להזמין אותך לאחד את חוב כרטיס האשראי שלך לכרטיס אחד.

מה כדאי לדעת:

ריבית הקידום עבור רוב העברות היתרה נמשכת לזמן מוגבל. לאחר מכן, הריבית על כרטיס האשראי החדש שלך עשויה לעלות, ולהגדיל את סכום התשלום שלך. ככל הנראה תצטרך לשלם "עמלת העברת יתרה". העמלה היא לרוב אחוז מסוים מהסכום שאתה מעביר או סכום קבוע, הגבוה מביניהם. אז מהי הדרך הטובה לקבל הלוואה חוץ בנקאית מהירה.

יש כמה סיכונים שצריך לקחת בחשבון. אם אתה משתמש באותו כרטיס אשראי כדי לבצע רכישות חדשות, לא תקבל תקופת חסד עבור רכישות אלה ותצטרך לשלם ריבית עד שתשלם את כל היתרה במלואה, כולל היתרה המועברת.

אם איחרת בתשלום יותר מ-60 יום, חברת כרטיסי האשראי יכולה להעלות את הריבית שלך על כל היתרות, כולל היתרה המועברת.

 

הלוואה מיידית אונליין

 

הלוואה לאיחוד חובות

בנקים, איגודי אשראי ומלווי הלוואות בתשלומים עשויים להציע הלוואות לאיחוד חובות. הלוואות אלו ממירות רבים מהחובות שלך לתשלום הלוואה אחד, ומפשטות את מספר התשלומים שעליך לבצע. הצעות אלה עשויות להיות גם עבור שיעורי ריבית נמוכים ממה שאתה משלם כעת.

מה כדאי לדעת:

רבות מהריביות הנמוכות עבור הלוואות לאיחוד חובות עשויות להיות "שיעורי טיזר" שנמשכים רק לזמן מסוים. לאחר מכן, המלווה שלך עשוי להגדיל את התעריף שאתה צריך לשלם.

למרות שהתשלום החודשי שלך עשוי להיות נמוך יותר, ייתכן שהסיבה לכך היא שאתה משלם לאורך זמן רב יותר. המשמעות יכולה להיות שתשלמו הרבה יותר בסך הכל, כולל עמלות או עלויות עבור ההלוואה שלא הייתם צריכים לשלם אם הייתם ממשיכים לבצע את התשלומים האחרים שלכם ללא איחוד.

טיפ: אם אתה שוקל הלוואה לאיחוד חובות, השווה את תנאי ההלוואה ושיעורי הריבית כדי לראות כמה ריבית ועמלות תשלמו בסך הכל. זה יכול לעזור לך לבחור את ההלוואה שחוסכת לך הכי הרבה כסף.

קראו עוד על: הלוואה בצ’קים.

הלוואת הון דירה

עם הלוואת הון בית, אתה לווה כנגד ההון העצמי בבית שלך. כאשר משתמשים בהם לאיחוד הלוואות, אתה משתמש בהלוואה כדי לשלם תחילה את הנושים הקיימים, ולאחר מכן אתה צריך להחזיר את הלוואת ההון הביתי.

מה עוד כדאי לדעת:

הלוואות להון בית עשויות להציע ריביות נמוכות יותר מאשר סוגים אחרים של הלוואות. אבל, שימוש בהלוואה ביתית כדי לאחד חובות בכרטיס אשראי הוא מסוכן. אם לא תחזיר את ההלוואה, אתה עלול לאבד את ביתך. ייתכן שתצטרך גם לשלם עלויות סגירה עם הלוואת הון עצמי לבית. עלויות הסגירה יכולות להיות מאות או אלפי שקלים.

שים לב, שימוש בהון העצמי שלך להלוואה עלול לסכן אותך להיות "מתחת למים" בבית שלך אם ערך הבית שלך יורד. זה עלול להקשות על מכירה או מימון מחדש.

אם אתה משתמש בהון העצמי הביתי שלך כדי לאחד את חוב כרטיס האשראי שלך, ייתכן שהוא לא יהיה זמין במקרה חירום או להוצאות כמו שיפוצים או תיקונים בבית. בדקו את המחשבון הלוואה החדש של בנק ישראל: מחשבון הלוואה.

גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון לפני לקיחת הלוואה לאיחוד חובות:

לקיחת חוב חדש כדי לשלם את החוב הישן, עשויה להיות רק מעיפה את הפח. אנשים רבים לא מצליחים לשלם את חובם על ידי לקיחת חובות נוספים, אלא אם כן הם מורידים את ההוצאות שלהם.

ההלוואות שאתה לוקח כדי לגבש את החוב שלך עשויות לעלות לך יותר בעמלות ובריבית עלייה מאשר אם זה עתה שילמת את תשלומי החוב הקודמים שלך. ואם בעיות עם החוב השפיעו על ציון האשראי שלך, כנראה שלא תוכל לקבל שיעורי ריבית נמוכים על העברת היתרה, הלוואת איחוד חובות או הלוואת הון בית.

אזהרה: היזהרו ממבצעי איחוד חובות שנראים טובים מכדי להיות אמיתיים. חברות רבות המפרסמות שירותי איחוד עשויות להיות למעשה חברות להסדר חובות, שלעתים קרובות גובות עמלות מראש בתמורה להבטחה להסדיר את החובות שלך. הם עשויים גם לשכנע אותך להפסיק לשלם את החובות שלך ובמקום זאת להעביר כסף לחשבון מיוחד. השימוש בשירותים אלה עלול להיות מסוכן.

עברו לדף הבית: הלוואה מיידית.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים