איך לחסוך כסף?

איך לחסוך כסף

איך לחסוך כסף?

הפקד חלק מההכנסה שלך בחשבון חיסכון או פנסיה. אל תצבור חוב חדש, ותשלם כל חוב שיש לך כרגע. קבע מסגרת זמן ריאלית עבור יעדי החיסכון שלך. צור תקציב ועקוב אחר כל ההוצאות שלך. השקיעו בבורסה רק אם אתם מבינים את הפרטים הקטנים של ההימורים שאתם עושים.

הוציאו כסף רק על הדברים החיוניים, וחפשו אפשרויות זולות יותר היכן שקיימות, מדיור ועד מזון, תחבורה או צריכת אנרגיה. שמור לקרן חירום. להוציא כסף על מותרות רק מדי פעם.

חסכון כסף באחריות

תשלם קודם לעצמך. הדרך הקלה ביותר לחסוך כסף במקום לבזבז אותו היא לוודא שלעולם לא תהיה לך הזדמנות להוציא את הכסף מלכתחילה. הסדרת הפקדה של חלק מכל משכורת ישירות לחשבון חיסכון או לחשבון פנסיה מוציאה את הלחץ והשיגעון מתהליך ההחלטה כמה כסף לחסוך וכמה לשמור לעצמך בכל חודש – בעצם, אתה חוסך אוטומטית והכסף שאתה שומר בכל חודש הוא שלך לבזבז כרצונך.

עם הזמן, הפקדת אפילו חלק קטן מכל משכורת לחסכונות שלך יכולה להצטבר (במיוחד כשאתה לוקח בחשבון ריבית), אז התחל בהקדם האפשרי לקבלת תועלת מקסימלית.

כדי להגדיר הפקדה אוטומטית, דבר עם צוות השכר בעבודה שלך (או, אם המעסיק שלך משתמש באחד, שירות השכר של הצד השלישי שלך). אם אתה יכול לספק פרטי חשבון עבור חשבון חיסכון נפרד מחשבון העובר ושב הבסיסי שלך, בדרך כלל אתה אמור להיות מסוגל להגדיר תוכנית הפקדה ישירה ללא בעיות.

אם מסיבה כלשהי אינכם יכולים להגדיר הפקדה אוטומטית לכל תלוש משכורת (כמו אם אתם מפרנסים את עצמכם בעבודה עצמאית או משלמים לכם בעיקר במזומן), החליטו על סכום מזומן ספציפי להפקדה ידנית לחשבון חיסכון בכל חודש ותתמידו למטרה זו.

הלוואת כסף

אז איך לחסוך כסף?

הימנע מצבירת חובות חדשים. חלק מהחובות הוא בעצם בלתי נמנע. לדוגמה, רק לעשירים מאוד יש מספיק כסף לקנות בית בתשלום חד פעמי, ובכל זאת מיליוני אנשים יכולים לקנות בתים על ידי לקיחת הלוואות ולהחזיר אותן לאט. עם זאת, באופן כללי, כאשר אתה יכול להימנע מלהיכנס לחובות, עשה זאת. תשלום סכום כסף מראש הוא תמיד זול יותר בטווח הארוך מאשר תשלום הלוואה שווה ערך בזמן שהריבית מצטברת לאורך זמן.

אם נטילת הלוואה היא בלתי נמנעת, השתדלו לבצע מקדמה גדולה ככל האפשר. ככל שתוכל לכסות את עלות הרכישה יותר מראש, כך תשלם את ההלוואה שלך מהר יותר ותוציא פחות על ריבית.

בעוד שהמצב הכלכלי של כולם שונה, רוב הבנקים ממליצים שתשלומי החוב שלכם יהיו כ-10% מההכנסה שלכם לפני מס, בעוד שכל דבר מתחת ל-20% נחשב בריא. כ-36% נתפסים כ"גבול עליון" לסכומי חוב סבירים.

הגדר יעדי חיסכון סבירים. הרבה יותר קל לחסוך אם אתה יודע שיש לך בשביל מה לחסוך. הגדר לעצמך יעדי חיסכון שנמצאים בהישג ידך כדי להניע את עצמך לקבל את ההחלטות הפיננסיות הקשות הדרושות כדי לחסוך באחריות. עבור יעדים רציניים כמו רכישת בית או פרישה, המטרות שלך עשויות לקחת שנים או עשורים כדי להשיג. במקרים אלה, חשוב לעקוב אחר ההתקדמות שלך על בסיס קבוע.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

רק על ידי צעד אחורה והתבוננות בתמונה הגדולה תוכל לקבל תחושה של כמה רחוק הגעת וכמה רחוק נשאר לך ללכת.

מטרות גדולות, כמו פרישה, לוקחות הרבה מאוד זמן להשיגן. בזמן הדרוש להשגת יעדים אלו, השווקים הפיננסיים צפויים להיות שונים ממה שהם היום. ייתכן שתצטרך להקדיש זמן לחקר המצב העתידי החזוי של השוק לפני שתגדיר את המטרה שלך. לדוגמה, אם אתה בשנות ההשתכרות הטובות ביותר שלך, רוב הפרשנים הפיננסיים אומרים שתזדקק לכ-60-85% מההכנסה השנתית הנוכחית שלך כדי לשמור על אורח החיים הנוכחי שלך בכל שנה שאתה בפנסיה.

עוד מאמר על: כיצד להכין הצהרת כספים אישית?

קבע מסגרת זמן עבור המטרות שלך. לתת לעצמך מגבלות זמן שאפתניות (אך סבירות) להשגת המטרות שלך יכול להיות כלי מוטיבציה נהדר. למשל, נניח שהגדרתם למטרה להיות בדרך לבעלות על בית בעוד שנתיים מהיום. במקרה זה, תצטרך לחקור את עלות הבית הממוצעת באזור שבו תרצה לגור ולהתחיל לחסוך עבור המקדמה על הבית החדש שלך (ככלל, לעתים קרובות התשלומים נדרשים להיות לא פחות מ-20% ממחיר הרכישה של הבית).

אז, בדוגמה שלנו, אם בתים באזור שאתה מסתכל עליו הם בערך 1.500,000 כל אחד, תצטרך להגיע עם חישוב לשנתיים. תלוי כמה אתה מרוויח, זה עשוי להיות אפשרי או לא.

קביעת מסגרות זמן חשובה במיוחד עבור יעדים חיוניים לטווח קצר.

לדוגמה, אם יש צורך להחליף את תיבת ההילוכים של המכונית שלך, אך אינך יכול להרשות לעצמך את תיבת ההילוכים החדשה, תרצה לחסוך את הכסף עבור ההחלפה במהירות האפשרית כדי להבטיח שלא תישאר ללא דרך להשיג לעבוד. מסגרת זמן שאפתנית אך סבירה יכולה לעזור לך להשיג מטרה זו.

היתרונות והחסרונות של כרטיסי אשראי

שמור על תקציב. קל להתחייב ליעדי חיסכון שאפתניים, אבל אם אין לך דרך לעקוב אחר ההוצאות שלך, תגלה שקשה להשיג אותם. כדי לשמור על ההתקדמות הכלכלית שלך במסלול, נסה לתקצב את ההכנסה שלך בתחילת כל חודש.

הקצאת חלק קבוע מההכנסה שלך לכל ההוצאות העיקריות שלך מבעוד מועד יכולה לעזור להבטיח שלא תבזבז כסף, במיוחד אם אתה באמת מחלק כל תלוש משכורת בהתאם לתקציב שלך ברגע שאתה מקבל אותו.
לדוגמה, עם הכנסה של 15,000 לחודש.

אנו עשויים לתקצב באופן הבא:

  • דיור/שירותים: 6,000.
  • הלוואות לסטודנטים: 1000.
  • אוכל: 2500.
  • אינטרנט: 200.
  • בנזין: 1500.
  • חיסכון: 2000.
  • שונות: .200.
  • מותרות: 1600.

כיצד לקבל הלוואה לעסקים קטנים

רשום את ההוצאות שלך. שמירה על תקציב מצומצם היא חובה לכל מי שמחפש לחסוך כסף, אבל אם לא תעקוב אחר ההוצאות שלך, אתה עלול לגלות שקשה לעמוד ביעדים שלך. שמירה שוטפת על כמה הוצאת על סוגים שונים של הוצאות בכל חודש יכולה לעזור לך לזהות אזורים "בעייתיים" ולהתאים את הרגלי ההוצאות שלך כך שיתאימו לתקציב שלך.

עם זאת, מעקב אחר ההוצאות שלך עשוי לדרוש תשומת לב רצינית לפרטים. בעוד שכולם צריכים לעקוב אחר הוצאות גדולות כמו דיור והחזר חובות, כמות תשומת הלב שאתה מקדיש להוצאות קלות עולה בדרך כלל עם חומרת המצב הכלכלי שלך.

זה יכול להיות שימושי להחזיק מחברת קטנה איתך בכל עת. הרגל לרשום כל הוצאה ולשמור את הקבלות שלך (במיוחד עבור רכישות גדולות). כאשר אתה יכול, הזן את ההוצאות שלך במחברת גדולה יותר או בתוכנית גיליונות אלקטרוניים לרישומים ארוכי הטווח שלך.

שימו לב שכיום, ישנן אפליקציות רבות שתוכלו להוריד לטלפון שלכם שיכולות לעזור לכם לעקוב אחר ההוצאות שלכם (חלקן בחינם).

אם יש לך בעיות הוצאות רציניות, אל תפחד לשמור כל קבלה. בסוף החודש, חלק את הקבלות שלך לקטגוריות, ולאחר מכן ספר כל אחת מהן. אתה עלול להיות המום מכמה כסף אתה מוציא על רכישות שרחוקות מלהיות חיוניות.

בדוק שוב את כל סכומי התשלום. בקש תמיד את הקבלה בעת ביצוע רכישה באופן אישי, ותמיד הדפיס עותק של כל רכישה מקוונת שאתה מבצע. ודא שאינך מחויב יותר מדי או מחויב עבור פריטים שאינך רוצה; תתפלאו באיזו תדירות זה קורה.

נניח שאתה בבר עם החברים שלך ואחד מהם מזמין מרגריטות לקבוצה; ודא שהם לא ייכנסו בסופו של דבר לכרטיס שלך. התלות בהטבות כאלה שיוחזרו בהמשך היא אחת הדרכים למצוא את עצמך בבור פיננסי – פוטנציאלי, חור עמוק ועמוק מאוד.

התחל לחסוך כמה שיותר מוקדם. כסף שנסגר בחשבונות חיסכון בדרך כלל צובר ריבית בשיעור אחוז קבוע. ככל שהכסף שלך נשאר יותר זמן בחשבון החיסכון, כך אתה צובר יותר ריבית. לכן, זה לטובתך להתחיל לחסוך ברגע שאתה יכול.

גם אם אתה יכול לתרום רק סכום זעיר לחסכונות שלך בכל חודש כשאתה בשנות העשרים לחייך, עשה זאת. כמויות קטנות יחסית של מזומנים שנותרו בחשבונות מניבים לפרקי זמן ארוכים יכולים בסופו של דבר להצטבר עד פי כמה מהערך ההתחלתי שלהם.

לדוגמה, נניח שעל ידי עבודה בשכר נמוך במהלך שנות העשרים לחייך, אתה בסופו של דבר חוסך 10,000 שקל ומכניס את הכסף הזה לחשבון עם תשואה גבוהה עם ריבית שנתית של 4%. במשך 5 שנים, זה ירוויח לך כ-2,166.53. עם זאת, אם היית מחזיר את הכסף הזה שנה קודם לכן, היית מרוויח בערך 500 שקל יותר באותה נקודת זמן ללא כל מאמץ נוסף – בונוס קטן אך לא מבוטל.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים