איך לקבל הלוואה?

איך לקבל הלוואה

איך לקבל הלוואה?

קבלת הלוואה, בין אם לשימוש אישי או לעסק, יכולה לעתים קרובות להציל את המצב או לעזור לך לנצל הזדמנות חדשה. אם אתה מוגבל במזומן, הלוואה עשויה להיות רק הכרטיס לעתיד טוב יותר. עם זאת, עליך לנקוט בזהירות ובזהירות כאשר אתה מחפש הלוואה, ועליך לעקוב אחר ההנחיות שהמלווים קבעו. התחשבות באיך אתה מחפש הלוואה תעזור לך למצוא ולקבל את ההלוואה המושלמת לצרכים הספציפיים שלך.

מתכוננים להגשת מועמדות

בצע אופטימיזציה של דוח האשראי שלך. היסטוריית האשראי שלך היא תיעוד ההתנהגות שלך ביחס לאופן שבו אתה לווה כסף ומחזיר אותו. דוח האשראי שלך הוא הקובע העיקרי ביכולת שלך לקבל הלוואה.

בנוסף, דוח האשראי שלך מכיל מידע על הרשומה התעסוקתית שלך; מספר הפעמים שהגשתם בקשה לקבלת הלוואה, ועוד.

שלוש לשכות אשראי – קפטן קרדיט, בנק ישראל, וBDI – אוספות ושומרות על מידע היסטוריית האשראי שלך, כולל שמות ומספרי חשבונות, סוגי חשבונות, תאריכי פתיחה/סגירה, גבולות אשראי, יתרות, יתרות גבוהות, תשלומים חודשיים ותשלומים מאוחרים.

הזמינו עותק של דוח האשראי שלכם. אתה יכול לבקש עותק אחד בחינם של דוח האשראי שלך בכל שנה מכל אחת מלשכות האשראי. ניתן ליצור קשר עם לשכות האשראי בטלפון או למלא טופס מקוון לקבלת דוחות אלו.

כן חלק מהלשכות עשויות לדווח על מידע שונה מאחרות.

בדקן זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

בדוק את דוח האשראי שלך עבור שליליות. זה כולל איחור בתשלומים, יתרות מגבילות יתר, גבייה וכל מידע שמופיע בדוח.

הלוואה חוץ בנקאית מהירה

תקן בעיות שליליות בדוח האשראי שלך. זה עשוי להיות פשוט כמו דיווח על אי דיוק ללשכת האשראי .

קבל את ציון האשראי שלך. בנוסף לדוח האשראי שלך, קבלת ציון האשראי שלך הוא רעיון טוב. בדרך כלל, ציון אשראי של 640 ומעלה נחשב מעל הממוצע ולא יעשה לך בעיות בעת הגשת בקשה להלוואה. אם הציון שלך נמוך מ-640, ייתכן שיהיה לך קשה למצוא מלווה שלא יגבה ממך ריבית גבוהה או יטיל תנאים אחרים לזכאותך.

המלווים צריכים להיות מסוגלים לתת לך מגוון של ציוני אשראי הנדרשים עבור הלוואה מסוימת. אם אתה נופל בטווח הזה בהתבסס על ציון האשראי שלך, תדע שלפחות יש לך סיכוי לקבל אישור להלוואה. יהיה לך הרבה יותר קשה להעפיל להלוואה עם טווח הרבה מעל ציון האשראי שלך. קראו עוד על: האם אפשר לקבל הלוואה לחתונה?

אם אתה מעוניין לשפר את ציון האשראי שלך, אתה יכול לנקוט בצעדים מסוימים, כגון קבלת יחס חוב לאשראי טוב יותר, תשלום הלוואות מתמשכות, הפחתת החוב הכולל ופתיחת קווי אשראי מרובים (טובים).

להקים מקור הכנסה יציב. ההכנסה שלך חשובה לא פחות לקבלת הלוואה כמו האשראי שלך. לא רק שתזדקק למקור הכנסה נוכחי לאישור הלוואה, אלא גם תצטרך היסטוריה יציבה של הכנסה.

שמור תלוש שכר עדכני מהעבודה שלך כשאתה הולך להגיש בקשה להלוואה. יתכן שמלווים ירצו לראות הוכחות להכנסה.

ככל שההיסטוריה של ההכנסה יציבה יותר, כך הסיכוי שלך לקבל הלוואה בתנאים נוחים, כמו ריבית נמוכה, גבוהים יותר.

אסוף תיעוד. תצטרך להוכיח את יכולתך ונכונותך להחזיר הלוואה כדי לקבל אישור להלוואה. תצטרך לספק ראיות תומכות לאיכויות אלה בצורה של דוח אשראי (שהמלווה יכול למשוך), דפי בנק, תלושי שכר ו/או טפסי מס הכנסה.
אסוף מסמכים אלה ואחסן אותם במקום בטוח. הכינו אותם לכשתמצאו את ההלוואה המושלמת לבקש. קראו עוד על: איך לקחת הלוואה אישית?

קבע את כמות הכסף שאתה צריך ללוות. גודל ההלוואה שאתה צריך יעזור לצמצם את אפשרויות המלווה שלך. בנוסף, יש צורך לקבוע כי אתה יכול לעמוד בתשלומים על גודל ההלוואה שאתה צריך.

הלוואה למסורבים בבנק

בחירת הלוואה

השלב השני באיך לקבל הלוואה? חקרו את סוגי ההלוואות. אתה יכול לבחור להגיש בקשה להלוואה מובטחת או לא מובטחת, וכל אפשרות שתבחר תשפיע על המשך ההליכה.

בדרך כלל אתה יכול לקבל יותר כסף עבור הלוואה מובטחת מאשר עם הלוואה לא מובטחת. כמו כן, להלוואות מובטחות יש בדרך כלל ריבית נמוכה יותר מאשר הלוואות לא מובטחות. ככל שהיסטוריית האשראי שלך טובה יותר, הריבית תהיה נמוכה יותר.

בהלוואה מובטחת, חלק מהמלווים דורשים שתשתתף בסיכון של ההלוואה כדי לקבל אישור להלוואה. משמעות הדבר היא שייתכן שתצטרך להפיק בטחונות, בדרך כלל בצורה של פתק (כגון בית או רכב). משכנתאות והלוואות לרכב הן דוגמאות להלוואות מובטחות. אם אתה מחדל בהלוואה מובטחת, למלווה יש את הזכות להחזיר את הביטחונות. לדוגמה, אם הלווה אינו עומד בתשלומים עבור הלוואת משכנתא, המלווה יכול להעמיד את הבית בכינוס נכסים ולאלץ את הלווה לצאת.

כמה סוגים נפוצים של הלוואות מאובטחות כוללים הלוואות לרכב, הלוואות לסירה (ורכב פנאי אחר), משכנתאות, הלוואות להון בית וקווי אשראי להון עצמי.

הלוואות לא מובטחות הן בדרך כלל קטנות יותר מהלוואות מובטחות ואינן מחייבות אותך להעמיד בטחונות כדי לקבל את אישור ההלוואה. כאן, אם לווה אינו מצליח, המלווה לא יכול להחזיר שום דבר, ובמקום זאת, עליו להסתמך על מאמצי הגבייה.

מכיוון שאין ביטחונות קשורים להלוואה לא מובטחת, הסכום שמישהו יהיה זכאי לו מבוסס במידה רבה על היסטוריית האשראי וההכנסה שלו בזמן הבקשה. בנוסף, הריבית על הלוואה לא מובטחת היא בדרך כלל גבוהה מהריבית על הלוואה מובטחת.

כמה דוגמאות להלוואות לא מובטחות כוללות הלוואות אישיות, קווי אשראי אישיים, הלוואות לסטודנטים וכרטיסי אשראי/כרטיסי חנויות.

החלט אם אתה צריך לקבל "קו אשראי", שיכול להיות מובטח או לא מובטח. בפועל, הלוואה מסוג זה דומה לכרטיס אשראי: ללווה יש יתרה מקסימלית המותרת, והוא/היא יכול ללוות עד לסכום המקסימלי. הוא/היא לא חייבים ללוות את הסכום המקסימלי.

התשלומים החודשיים נעים מאחוז מהיתרה עם קווי אשראי מסוימים ועד לתשלומים על הריבית עם אחרים. הלווה יכול לשלם יותר מהמינימום החודשי ויכול לשלם את כל היתרה בבת אחת.

בנוסף, קווי אשראי מסוימים מגיעים עם צ'קים ואחרים יכולים להיות מקושרים לחשבון הבנק הראשי של הלווה.

החלט אם הלוואה לעסקים קטנים עשויה להתאים לך. אם אתה לווה לעסק שלך, אתה יכול לשקול עסק קטן או הלוואה עסקית אחרת. המקום הטוב ביותר לקבל הלוואה לעסק הוא בנק, כי הבנקים בדרך כלל מציעים את הריביות הנמוכות ביותר ואת התנאים הנוחים ביותר.

המפתח לאישור הלוואה לעסק הוא להראות שהעסק שלך היה רווחי בעבר ולהראות שיש לך ולשותפים שלך תוכניות קונקרטיות להצלחה עתידית.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים