איך לתקצב את הכסף שלך?

איך לתקצב את הכסף שלך

איך לתקצב את הכסף שלך?

לתקצב את הכסף שלך היא הצעד הראשון להשתלט על החיים הפיננסיים שלך ולגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך. זה יכול לעזור לך למחוץ את החוב העומד לרשותך, להשקיע כסף בחיסכון ולהרגיש רגוע יותר ופחות לחוצים. תקציב לא תמיד אומר הוצאה פחותה – זה עשוי רק להקדיש את הכסף שלך לדברים החשובים לפני שתטפל בעצמך.

על ידי מעקב אחר ההכנסות וההוצאות שלך בכל חודש, אתה יכול להיות אדון בכסף שלך ולעמוד ביעדים שלך בזמן.

יצירת תקציב

צור גיליון תקציבי. אתה יכול ליצור גיליון אלקטרוני פשוט באמצעות Google Sheets או Excel. המטרה שלך היא לשרטט את כל ההוצאות וההכנסות שלך במהלך שנה, אז צור גיליון אלקטרוני המציג את כל המידע שלך בבירור, ומאפשר לך לזהות במהירות את כל התחומים שבהם אתה יכול להוציא בצורה חכמה יותר.

סמן את השורה העליונה עם 12 חודשי השנה.

מצא את ההכנסה החודשית שלך לאחר מיסים. ההכנסה נטו שלך, או ההכנסה שיש לך להוציא, היא ההכנסה החודשית שלך לאחר ניכוי מסים. אם אתה במשכורת, זה יהיה סכום קבוע בכל חודש, אותו תוכל למצוא בתלוש המשכורת שלך. אם אתה עובד במשרה לפי שעה, ההכנסה שלך עשויה להשתנות מחודש לחודש, אך תוכל למצוא סכום ממוצע על ידי הסתכלות על 3 עד 4 תלושי המשכורת האחרונים שלך.

אם אתה עובד עצמאי או עצמאי, ייתכן שאתה מקבל את כל הכנסתך ללא מסים. נסו להפריש כ-20% מההכנסה שלכם לתשלום המסים שלכם בסוף השנה.

רשום את כל ההוצאות הקבועות שלך. הוצאות קבועות הן הדברים שאתה משלם את אותו המחיר עבור כל חודש. זה עשוי לכלול שכר דירה, משכנתא, שירותים מסוימים, תשלומי הלוואות סטודנטים או תשלום רכב.

הוסף תווית עבור כל הוצאה בעמודה משמאל לגיליון האלקטרוני שלך, ולאחר מכן רשום את הסכום הכספי שאתה מוציא בכל תיבה מתחת לחודש המתאים לה.

הלוואה ברגע

לדוגמה:

  • שכירות: 6,000
  • חשמלי: 400
  • תשלום לרכב: 1000
  • הלוואות: 2000
  • תשלום בכרטיס אשראי: 5000

רשום את ההוצאות המשתנות שלך. הוצאות משתנות הן אלו שבהן הסכומים הכספיים עשויים להשתנות מחודש לחודש. אלו הם בדרך כלל התחומים שקל לקצץ בהם אם אתה מנסה לחסוך כסף.הוסף את התוויות האלה מתחת להוצאות הקבועות שלך, ולאחר מכן הוסף אותן עבור כל חודש שאתה יכול.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

לדוגמה, חודש מרץ עשוי לומר:

  • מצרכים: 1200.
  • דלק: 800
  • בידור: 1500
  • פריטים אישיים (טיפוח שיער, איפור, בגדים וכו'): 800
  • חיסכון: 1000

השווה את ההוצאות שלך להכנסות שלך. כדי להגדיר את התקציב החודשי שלך, חבר את סכום הכסף הכולל שאתה מוציא מדי חודש מהוצאות קבועות ומשתנות. לאחר מכן, הפחת את הסכום הזה מההכנסה החודשית שלך. מה שנשאר לך זה ההכנסה הפנויה שלך, או כסף שנשאר לך בסוף החודש.

אם לא נשאר לך כסף או שהמספר שלילי, כנראה שאתה מוציא יותר ממה שאתה מרוויח בכל חודש.

לדוגמה: 3500 (הוצאות קבועות) + 2000 (הוצאות משתנות) = 4,150 לחודש. 2,000 (הכנסה חודשית) – 1,150 (סה"כ הוצאות) = 850 הכנסה פנויה.

עוד על: איך להתחיל חיים חדשים בלי כסף?

שימוש בתקציב שלך

שלם תחילה את כל ההוצאות שלך. לפני שתתחיל לחסוך כסף או לשים כסף למטרה, עליך לוודא שאתה משלם את כל החשבונות שלך.

ודא שאתה מקצה את עיקר ההכנסה שלך מדי חודש לחשבונות שלך שאתה צריך לשלם כדי לשמור על קורת גג ואוכל בפה.

אין טעם לחסוך כסף אם עדיין יש לך חשבונות ללא תשלום לשלם!
כדאי לנסות להקצות 50% מההכנסה שלך להוצאות מחיה / צרכים.

הלוואה בריבית נמוכה

שים את הכסף העודף שלך למטרה מסוימת. עכשיו כשאתה יודע כמה כסף נשאר לך בסוף החודש, אתה יכול להתחיל לשים את הכסף הזה למטרות שלך. אתה יכול להכניס אותו לחיסכון, לשלם חובות או להוסיף אותו לקרן מכללה לילדים שלך. ודא שאתה יודע מה אתה רוצה לעשות עם הכסף הנוסף שלך כדי שתוכל לעשות תוכנית.

לדוגמה, אתה יכול לפצל את הכסף הנוסף שלך לתשלום חובות ולהכניס אותו לחשבון חיסכון מדי חודש.
אתה יכול גם לתת לעצמך קצבת הוצאות או להשקיע את הכסף העודף שלך בכל חודש.

נסה לשים 20% מההכנסה שלך לחיסכון או למטרה מסוימת ולתקצב את הכסף שלך.

התאם את ההרגלים שלך אם אתה מוציא יותר מדי. אם חישבת כמה כסף נשאר לך בסוף החודש וזה לא הרבה, ייתכן שתצטרך להתאים את הרגלי ההוצאות שלך. נסה להוציא פחות על פריטים אופציונליים, כמו ביגוד, בידור ויציאה לאכול.

לא כולם נמצאים בעמדה לקצץ בהוצאות כרגע, וזה בסדר. אכילת אוכל, תשלום חשבונות וקניית בגדים כולם הכרחיים כדי לחיות את החיים, ואתה לא אמור להרגיש רע עם זה.

נסה להיות מציאותי לגבי מה שאתה יכול לקצץ בו. קל לומר שאתה יכול לקצץ בחצי את תקציב הבידור שלך, אבל אולי זה לא יהיה כיף לסרב לצאת עם החברים שלך בכל פעם שהם מבקשים.
בסביבות 30% מההכנסה שלך צריך להוציא על דברים שאתה רוצה אבל לא צריך.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים