איך עובדות הלוואות מובטחות?

איך עובדות הלוואות מובטחות

איך עובדות הלוואות מובטחות?

אם אתה רוצה ללוות כסף, רוב הסיכויים שכבר התחלת לבחון אפשרויות שיכולות לעבוד בשבילך. הלוואות הן בחירה פופולרית עבור צרכנים רבים, והן מגיעות בשתי צורות – מובטחות ובלתי מובטחות. אבל ההבדלים בין השניים לא תמיד ברורים.

בקיצור, הלוואות מובטחות דורשות בטחונות ואילו הלוואות לא מובטחות לא. תגלו שגם להלוואות מובטחות הרבה יותר קל לזכות ובדרך כלל יש להם שיעורי ריבית נמוכים יותר מכיוון שהן מהוות פחות סיכון למלווה.

ובכל זאת, ייתכן שהם אינם האפשרות הטובה ביותר עבורך ויכולות להיות השלכות חמורות על האשראי ועל הכספים שלך אם אינך יכול להחזיר את מה שאתה לווה.

מהי הלוואה מובטחת וכיצד היא פועלת?

הלוואות מובטחות הן מוצרי חוב המוגנים בבטחונות. המשמעות היא שכאשר אתה מגיש בקשה להלוואה מובטחת, המלווה ירצה לדעת באילו מהנכסים שלך אתה מתכנן להשתמש כדי לגבות את ההלוואה. לאחר מכן, המלווה יטיל עיקול על נכס זה עד להחזרת ההלוואה במלואה. אם אתה מחדל בהלוואה, המלווה יכול לתבוע את הביטחונות ולמכור אותם כדי להחזיר את ההפסד.

חשוב לדעת בדיוק מה אתה מבטיח ומה אתה עומד להפסיד לפני שאתה לוקח הלוואה מובטחת.

הלוואות קטנות

מהם היתרונות והחסרונות של הלוואות מובטחות?

הלוואות מובטחות מציעות יתרונות רבים. לרוב תהיה לך מגבלת אשראי גדולה יותר ואולי תוכל לקבל ריבית נמוכה יותר ותקופת החזר ארוכה יותר. בנוסף, אתה עשוי להיות זכאי להנחות מס בגין ריבית המשולמת על הלוואות מסוימות, כגון משכנתאות.

עוד על: לבחור את המלווה הטוב ביותר לאיחוד חובות?

עם הלוואות מאובטחות, אתה מסתכן באובדן הביטחונות שלך אם אינך יכול לבצע תשלומי הלוואות. בנוסף, אינך יכול להשתמש בכספים איך שאתה בוחר – ההלוואה חייבת לשמש למטרה המיועדת לה (למעט במקרה של קווי אשראי ביתיים).

הלוואה מובטחת לעומת הלוואה לא מובטחת

הלוואות מסוימות, כגון הלוואות אישיות, יכולות להיות לא מובטחות או מובטחות, בהתאם למלווה. אם אינך זכאי לאופציה הלא מובטחת או שאתה מחפש את הריבית הנמוכה ביותר האפשרית, בדוק אם המלווה מציע אפשרות מובטחת להלוואה שבה אתה מעוניין.

כאשר בוחרים הלוואה מובטחת לעומת הלוואה לא מובטחת, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. הנה כמה הבדלים עיקריים בין השניים.

סוגי הלוואות מובטחות

המלווים רוצים לדעת שיש להם מינוף ברגע שאתה מתרחק עם כספם. כאשר הם מטילים עיקול על הביטחונות שלך, הם יודעים שבתרחיש הגרוע ביותר, הם יכולים להשתלט על הנכסים שבהם אתה משתמש כבטוחה. זה לא מבטיח שתחזיר את ההלוואה שלך, אבל זה נותן למלווים תחושת ביטחון גדולה יותר ונותן ללווה יותר תנופה להחזיר את ההלוואה.

סוגי הלוואות מובטחות כוללים:
  • משכנתא: עם משכנתא, אתה מעמיד את הבית או הנכס שלך כבטוחה כדי לקנות את הבית הזה. אם לא תבצע את התשלומים, ניתן לעקל את הבית שלך.
  • הלוואות לרכב: בעת לקיחת הלוואה לתשלום עבור רכב או כל רכב אחר, הרכב שלך ישמש כבטוחה. אם לא תשלם את התשלומים בזמן ובמלוא, הרכב שלך עלול להיתפס.
  • הלוואה לקרקע: הלוואת קרקע משמשת למימון רכישת קרקע. סוג זה של הלוואה משתמש בקרקע עצמה כבטוחה.

הלוואה לעסקים: הלוואות לעסקים יכולות לשמש לקניית ציוד, תשלום שכר או השקעה בפרויקטים עסקיים. כאשר אתה לוקח הלוואה לעסק, ישנם מספר דברים שאתה יכול להשתמש בהם כבטחונות. לדוגמה, מלאי, ציוד או הקרקע או הבניין שלך יכולים לשמש להבטחת הלוואה לעסק.

מכונית חדשה או מכונית משומשת

אילו סוגי בטחונות משמשים לגיבוי הלוואה מובטחת?

הלוואות מובטחות הן בדרך כלל הדרך הטובה ביותר – ולרוב הדרך היחידה – להשיג כמויות גדולות של כסף. כמעט כל דבר יכול להתקבל כבטוחה, כל עוד זה מותר על פי חוק. המלווים מעדיפים נכסים שקל לאסוף אותם וניתן להפוך אותם למזומן בקלות. מה שאתה משתמש בו כבטוחה יהיה תלוי אם ההלוואה שלך היא לשימוש אישי או עסקי.

עוד על: למה לצפות כשעובדים עם מלווה?

דוגמאות לבטוחות כוללות:

נדל"ן, כולל הון עצמי בביתך.

  • חשבונות מזומנים (חשבונות פרישה בדרך כלל אינם זכאים).
  • מכוניות או כלי רכב אחרים.
  • מכונות וציוד.
  • השקעות.
  • פוליסות ביטוח.
  • חפצי ערך ופריטי אספנות.

איך מגישים בקשה להלוואה מובטחת?

כשמדובר בקבלת הלוואה מובטחת, בצע את הצעדים הבאים לפני הגשת הבקשה:

בדוק את האשראי שלך: לפני הגשת בקשה להלוואה, תרצה לבדוק את דוח האשראי שלך. אם תקבל אישור להלוואה מבוסס במידה רבה על כושר האשראי שלך, ולמרות שלהלוואות מובטחות עשויות להיות דרישות אשראי מחמירות פחות מהלוואות לא מובטחות, עדיין חשוב לדעת את ציון האשראי שלך להסמכה.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

אתה יכול לבדוק כל אחד מדוחות האשראי שלך בחינם כל 12 חודשים.
בדוק את שווי הנכסים שלך: ערך הנכס שבו אתה רוצה להשתמש כבטוחה יקבע בדרך כלל כמה אתה יכול ללוות עם הלוואה מובטחת, אז קבל הערכה או חפש ערך מכירה חוזר משוער לפני שתבדוק את המלווים.

קניות עם מלווים שונים: קניות מסביב מאפשרות לך להשוות תעריפים ועמלות של המלווים. מלווים רבים מספקים הסמכה מוקדמת, המאפשרת לך לראות למה אתה זכאי מבלי להשפיע על האשראי שלך. בדרך כלל עדיף לקבל הכשרה מוקדמת עם לפחות שלושה מלווים.

הגש בקשה להלוואה עם המלווה התחרותי ביותר: אם אתה מגיש בקשה עם מלווה מקוון, בדרך כלל ניתן לבצע את כל התהליך באופן מקוון. אם אתה מגיש בקשה בבנק או בחברת אשראי, ייתכן שתצטרך לבקר במיקום פיזי.

מה קורה אם אתה מחדל בהלוואה מובטחת?

לאחר כמה תשלומים שהוחמצו על הלוואה מובטחת, סביר להניח שהמלווה יחזיר את הנכס ששימש להבטחת ההלוואה. במדינות רבות, המלווה אינו נדרש לתת לך הודעה על ההשבתה. וההשתלטות היא לא סוף העניין. אם הנכס שהוחזר לא נמכר בסכום מספיק כדי לכסות את סכום ההלוואה שלך, אתה אחראי להפרש.

לדוגמה, אם אתה חייב 20,000 כאשר אתה מפסיק לבצע תשלומים על הלוואת סירה והסירה נכבשה ונמכרת תמורת 15,000 , אתה תהיה חייב למלווה את 5,000  שקל והעמלות הנכונות. ההחזקה נשארת בדוח האשראי שלך למשך שבע שנים.

אם אתה מחמיץ תשלומים על משכנתא, הלוואת הון דירה או הלוואה לעסק, למלווה יש תהליך ארוך יותר להחזיר את כספו. מלווה חייב לפנות לבית המשפט כדי לעקל נכס. בחצי השני, על המלווה לספק לך הודעה מוקדמת על עיקול.

הלוואות למוגבלים בבנק

מה עליך לעשות אם אתה מתקשה להחזיר הלוואה מובטחת?

אם אתה מתקשה להחזיר הלוואה מובטחת, צור קשר עם המלווה שלך כדי לדון באפשרויות שלך. המלווה עשוי להיות מוכן לנהל משא ומתן על שינוי הלוואה שיאפשר לך לשמור על הבית או העסק שלך. זה יכול לכלול פריסת תשלומים חדשה, תקופת החזר חדשה או דחייה חלקית של ההלוואה.

אם אתה מתקשה לבצע תשלומים על מספר חשבונות, תעדוף אותם. המשמעות היא שאתה מבצע תשלומים על החשבונות שיש להם את ההשלכות החמורות ביותר על אי תשלום. לדוגמה, ביצוע תשלום הלוואת הבית שלך עשוי לקבל עדיפות על פני תשלום חשבון כרטיס האשראי שלך.

כמו כן, שקול לדבר עם יועץ אשראי שאושר על ידי משרד השיכון והפיתוח העירוני של ישראל כדי לעזור לך לנהל משא ומתן על תנאי שינוי ההלוואה עם ספק המשכנתא שלך.

הצעדים הבאים

אם אתה מעוניין בהלוואה מובטחת, התחל בבדיקת האשראי שלך כדי שתדע איפה אתה עומד ואם סביר להניח שתזכה לשיעורי הריבית התחרותיים הטובים ביותר. לאחר מכן, חקור מלווים בעלי מוניטין וקבל הסמכה מראש לצפייה בהצעות מחיר ללא השפעה על ניקוד האשראי שלך.

לאחר אישור ההלוואה יש להגיש בקשה רשמית. זה גם אידיאלי לעבד מחדש את התקציב שלך לפני שההלוואה ממומנת כדי להבטיח שלא תיפול בתשלומי ההלוואה ואולי תאבד את הביטחונות שלך.

בעוד שהלוואות מאובטחות מציגות יותר סיכונים מאשר הלוואות לא מובטחות, הן יכולות להיות כלים מועילים כל עוד אתה עומד בקצב התשלומים החודשיים.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים