הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית

הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית

הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית

תראה איפה אתה עומד מבחינה כלכלית כדי לברר אם אתה מוכן לקחת על עצמך הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית, אתה יכול למדוד את מצב האשראי שלך מול הקריטריונים שבהם המלווים משתמשים כשהם בודקים את הבקשה שלך. כאשר אתה מגיש בקשה לחשבון אשראי חדש, המלווים מעריכים את הבקשה שלך על סמך גורמי מפתח הידועים בדרך כלל כBDI של אשראי.

מה זה הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית

היסטוריית האשראי שלך היא תיעוד של איך ניהלתם את האשראי שלכם לאורך זמן. זה כולל חשבונות אשראי שפתחת או סגרת, כמו גם היסטוריית ההחזרים שלך במהלך 7-10 השנים האחרונות. מידע זה מסופק על ידי המלווים שלך, כמו גם סוכנויות גבייה וממשל, כדי לקבל ניקוד ודיווח.

קראו עוד על: משכנתא חוץ בנקאית לשנת 2022

ההבדל בין ניקוד האשראי שלך לדוח האשראי שלך

למה זה משנה ציון אשראי טוב מראה שניהלתם את החובות שלכם בצורה אחראית וביצעתם תשלומים בזמן מדי חודש.

ציון האשראי שלך חשוב מכיוון שהוא עשוי להשפיע על שיעור הריבית, התקופה ומסגרת האשראי שלך. ככל שדירוג האשראי שלך יהיה גבוה יותר, כך תוכל ללוות יותר והריבית שתוכל לקבל נמוכה יותר.

לדוגמה, עם ציון אשראי טוב או מצוין, אתה עשוי להיות זכאי לריבית נמוכה יותר ולתשלום חודשי על הלוואה של 15,000 שקל. כיצד דירוג האשראי שלך עשוי להשפיע על שיעור האחוז השנתי שלך והתשלום החודשי.

כיצד לקבל את דו"ח האשראי וציון האשראי שלך
אתה יכול לבקש את דוח האשראי שלך ללא עלות פעם בשנה מ-2 סוכנויות דיווח האשראי המובילות – בנק ישראל, קפטן קרדיט  דרך אפליקציה או אתר. כאשר אתה מקבל את הדוח שלך, עיין בו בקפידה כדי לוודא שהיסטוריית האשראי שלך מדויקת וללא שגיאות.

חשוב להבין שדוח האשראי השנתי החינמי שלך עשוי שלא לכלול את ציון האשראי שלך, וסוכנות דיווח עשויה לגבות עמלה עבור ציון האשראי שלך.

הלוואה חוץ בנקאית למסורבים

מה אומר ציון האשראי שלך

ציון האשראי שלך משקף כמה טוב ניהלתם את האשראי שלכם. הציון בן 3 הספרות, המכונה לפעמים ציון BDI, נע בדרך כלל בין 300-1000. כל אחת מ-2 סוכנויות דיווח האשראי משתמשות במערכות ניקוד שונות, כך שהניקוד שתקבל מכל סוכנות עשוי להיות שונה. כדי להבין כיצד הציונים עשויים להשתנות, ראה כיצד להבין את ציוני האשראי.

המלווים החוץ בנקאיים גדלו משמעותית בעשרים השנים האחרונות הן בהיקף והן בכמות ההון העומד לרשותם לפריסה. ככל שהבנקים המסחריים החמירו את הליכי האשראי שלהם, יותר ויותר חברות בשוק הביניים מגלות שמלווים חוץ בנקאיים מציעים גמישות רבה יותר ואפשרויות מרחיבות לבניית הלוואות.

קראו עוד על: הלוואה לרכב

מלווים חוץ בנקאיים כוללים מלווים מבוססי נכסים, קרנות ביניים, מלווי חוב סיכון, וקרנות חוב פרטיות אחרות. הנה מה לשקול בעת הערכת אפשרויות הלוואות ברחבי השוק.

מדוע ירידת הריבית להלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית?

מלווים חוץ בנקאיים קיימים כבר עשרות שנים, אך בדרך כלל נחשבו לאפשרות מוצא אחרון עבור חברות על סף כישלון או אנשים פרטיים. עם זאת, בעשור שלאחר המשבר הפיננסי, סמנכ"לי כספים בשוק הביניים, בעלי עסקים וספונסרים פיננסיים פנו למלווים חוץ בנקאיים כפתרון בר קיימא להון צמיחה, הזרמת הון, מימון רכישות וצרכי ​​הון אחרים.

השינוי הזה מעלה את השאלה – מה גרם לשינוי?

לאחר שהמשבר הפיננסי שכך, הבנקים המסורתיים עמדו בפני בדיקה רגולטורית מוגברת שהביאה לקריטריוני הלוואות מחמירים יותר. ועדות האשראי סירבו יותר לווים והקטינו את מגבלות ההלוואות. חלפו הימים שבהם מערכת יחסים ארוכת שנים יכולה להטות את הכף לחברות שהיו ממש מחוץ לקריטריונים של הבנק.

חברות רבות בשוק הביניים שעדיין היו עם ביצועים חזקים נותרו לשאול לאן לפנות. במהלך העשור האחרון, הוואקום שנוצר בשוק התמלא במהירות על ידי ריבוי של הלוואות חוץ בנקאיות. עם יכולת לספק אשראי במבנים ובסכומים שבנק מסורתי אינו יכול, חוו המלווים הללו ביקוש חזק מחברות בעלות ביצועים טובים המוכנים לשלם ריביות גבוהות יותר כדי להבטיח גישה להון.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים