היתרונות והחסרונות של הלוואה מהבנק

הלוואה מהבנק

היתרונות והחסרונות של הלוואה מהבנק

אם אתה צריך מזומן נוסף כדי לשלם עבור שיפוצים בבית, לממן חתונה או לאחד חובות בריבית גבוהה, אולי תרצה לשקול הלוואה מהבנק. בשימוש מושכל, הלוואה מהבנק לא מובטחת יכולה למלא חלל בתקציב שלך מבלי לסכן את הבית או נכסים אחרים.

כמו בהלוואות אחרות, התעריפים להלוואות מהבנק תלויים בניקוד האשראי שלך, ההכנסה ויחס החוב להכנסה, והם לא הבחירה הנכונה עבור כולם. שקול את היתרונות והחסרונות הללו של הלוואות אישיות לפני שאתה מקבל החלטה.

מהי הלוואה מהבנק וכיצד היא פועלת

הלוואה מהבנק היא סוג של הלוואה בתשלומים המעניקה לך סכום כסף קבוע, לרוב בין 1,000 ל-200,000, בסכום חד פעמי. הלוואות אישיות מהבנק בדרך כלל אינן מובטחות, כלומר אינך צריך להשתמש בבטחונות כדי להבטיח כספים. תנאי ההחזר יכולים לנוע בין שנה ל-10 שנים.

הלוואות אישיות יכולות לשמש כמעט לכל דבר, למרות שמלווים ספציפיים עשויים להטיל הגבלות על השימוש בהן. הריבית על הלוואות אישיות היא קבועה, כך שהריבית שלך לא תשתנה בזמן שאתה מחזיר את ההלוואה שלך.

הגשת בקשה להלוואה אישית דומה לבקשת כרטיס אשראי. תצטרך להזין את המידע האישי שלך, את המידע הפיננסי שלך ואת הפרטים על ההלוואה הרצויה. לפני שיאשר לך, המלווה יבצע בדיקת אשראי קפדנית, אשר עשויה להוריד באופן זמני את ציון האשראי שלך.

 

הלוואות אקספרס

 

אם התמונה הפיננסית וציון האשראי שלך מספיקים עבור המלווה – לעתים קרובות, אתה צריך ציון אשראי בכיוון ה-600 – המלווה יקבע את שיעור הריבית, סכום ההלוואה והתנאים שלך.

בדקו זכאות להלוואה דיגיטלית.

תקבל בבת אחת כספי הלוואות אישיות ותתחיל להחזיר אותם מיד. התשלום שלך יהיה זהה לסכום מדי חודש עד לפירעון ההלוואה שלך: חלק מהקרן שלך, בתוספת חיובי ריבית.

יתרונות של הלוואות אישיות

הלוואות אישיות יכולות להציע הטבות על פני סוגים אחרים של הלוואות. להלן מספר יתרונות של שימוש בסוג זה של מימון על פני אפשרויות אחרות.

סכום חד פעמי

מכיוון שאתה מקבל את תשלום ההלוואה בבת אחת, זה יכול להיות קל יותר לבצע רכישה גדולה, לאחד חובות או להשתמש בהלוואה בבת אחת. בנוסף, תקבל ריבית קבועה ותשלום חודשי צפוי, מה שמקל על ניהול ההלוואה.

זמני מימון מהירים

להלוואות אישיות יש בדרך כלל זמני אישור וזמני תשלום מהירים, מה שהופך אותן לשימושיות עבור מקרי חירום או מצבים אחרים שבהם אתה צריך כסף במהירות. חלק ממלווי הלוואות אישיות יכולים להפקיד את כספי ההלוואה לחשבון הבנק שלך כבר ביום העסקים הבא.

אין דרישה לבטחונות

הלוואות אישיות לא מובטחות אינן דורשות בטחונות כדי לקבל אישור. המשמעות היא שאינך צריך להעמיד את המכונית, הבית או נכס אחר שלך כדי להבטיח שתחזיר את הכספים. אם אינך יכול להחזיר את ההלוואה בהתבסס על התנאים המוסכמים עם המלווה שלך, תעמוד בפני השלכות כספיות ואשראי משמעותיות. אבל בניגוד להלוואה אישית מובטחת, אינך צריך לדאוג מאובדן בית או רכב כתוצאה ישירה.

ריביות נמוכות יותר

הלוואות אישיות מגיעות לרוב עם ריבית נמוכה יותר מאשר כרטיסי אשראי. נכון ליולי 2022, שיעור ההלוואה האישית הממוצע היה 10.28 אחוז, בעוד ששיעור כרטיס האשראי הממוצע היה 16.80 אחוז. צרכנים עם היסטוריית אשראי מצוינת יכולים להיות זכאים לשיעורי הלוואות אישיים של כ-10.3% עד 12.5%. אתה יכול גם להיות זכאי לסכום הלוואה גבוה מהמגבלה בכרטיסי האשראי שלך.

גמישות בהלוואה מהבנק

חלק מהלוואות יכולות לשמש רק למטרה מסוימת. לדוגמה, רכישת רכב היא הדרך היחידה להשתמש בכספים אם אתה לוקח הלוואת רכב. הלוואות מהבנק יכולות לשמש למטרות רבות, החל מאיחוד חובות ועד לתשלום חשבונות רפואיים.

 

הלוואה מהירה

 

הלוואה אישית מהבנק יכולה להיות אלטרנטיבה טובה אם אתה רוצה לממן רכישה גדולה אבל לא רוצה להיות נעול על האופן שבו אתה משתמש בכסף. בדוק עם המלווה שלך לגבי השימושים המאושרים להלוואה לפני הגשת הבקשה.

תנאי הלוואה מורחבים

בניגוד להלוואות לטווח קצר כמו הלוואות משכורת ואחרות שגובות ריביות גבוהות, הלוואות מהבנק נעות בין 2-10 שנים, תלוי במלווה. כתוצאה מכך, תקבל תשלום חודשי סביר וזמן מספיק להחזיר את מה שאתה לווה.

קל יותר לניהול

יש אנשים שלוקחים הלוואות אישיות לאיחוד חובות, כגון מספר חשבונות כרטיסי אשראי. הלוואה אישית בתשלום חודשי יחיד וקבוע קל יותר לניהול מאשר מספר כרטיסי אשראי עם ריביות שונות, מועדי פירעון שונים ומשתנים נוספים.

לווים הזכאים להלוואה אישית בריבית נמוכה יותר מכרטיסי האשראי שלהם יכולים לייעל את התשלומים החודשיים ולחסוך כסף.

חסרונות של הלוואות אישיות

הלוואות אישיות מהבנק יכולות להיות אופציה טובה עבור חלק, אך הן אינן הבחירה הנכונה בכל המצבים. הנה כמה דברים שליליים שכדאי לקחת בחשבון לפני שלוקחים הלוואה אישית מהבנק.

שיעורי הריבית יכולים להיות גבוהים יותר מחלופות

הריבית על הלוואות אישיות היא לא תמיד האפשרות הנמוכה ביותר. זה נכון במיוחד עבור לווים עם אשראי גרוע, שעלולים לשלם ריביות גבוהות יותר מאשר כרטיסי אשראי או הלוואה מאובטחת הדורשת בטחונות.

דרישות זכאות נוספות

להלוואות אישיות מהבנק יכולות להיות דרישות מחמירות יותר מאשר אפשרויות מימון אחרות. אם יש לך אשראי גרוע או היסטוריה פיננסית קצרה, פחות מלווים יהיו זמינים עבורך. יתר על כן, חלק מהמלווים אינם מאפשרים חותמים משותפים, דבר שיכול לשמש כדי לחזק את סיכויי האישור שלך אם יש לך היסטוריית אשראי מינימלית או ציון האשראי שלך נמוך.

עמלות וקנסות יכולים להיות גבוהים

הלוואות מהבנק עשויות לבוא עם עמלות וקנסות שיכולים להעלות את עלות ההלוואה. חלק מהלוואות מגיעות עם עמלות הקמה של 1 אחוז עד 6 אחוז מסכום ההלוואה. את העמלות, המכסות את עיבוד ההלוואה, ניתן לגלגל את ההלוואה או להפחית מהסכום שחולק ללווה.

חלק מהמלווים גובים קנסות על תשלום מראש אם אתה משלם את היתרה לפני תום תקופת ההלוואה שלך. לפני הגשת הבקשה, בדוק את כל העמלות והקנסות של כל הלוואות אישיות שאתה שוקל.

תשלום חודשי נוסף

בהלוואה אישית אתה מוסיף עוד תשלום חודשי. אם אתה לא זהיר, הלוואה אישית עלולה להוביל לבעיות בטווח ההלוואה בתקציב שלך אם זה לא נלקח בחשבון כאשר אתה לוקח את ההלוואה וביצוע התשלום החודשי גורם לך למשוך יתר בחשבון שלך ולשלוח את התקציב שלך למינוס.

 

הלוואה בריבית נמוכה

 

עומס חובות מוגבר

הלוואות מהבנק יכולות להוות כלי לאיחוד חובות כמו יתרות בכרטיס אשראי, אך הן אינן מטפלות בגורם החוב. תשלום כרטיסי האשראי שלך באמצעות הלוואה אישית משחרר את מסגרת האשראי הזמינה שלך. זה מאפשר להוצאות יתר לגבות יותר חיובים במקום להשתחרר מחובות.

תשלומים גבוהים יותר מכרטיסי אשראי

כרטיסי אשראי מגיעים עם תשלומים חודשיים מינימליים וללא מועד אחרון לתשלום היתרה במלואה. הלוואות מהבנק דורשות תשלום חודשי קבוע גבוה יותר ויש לפרוע עד תום תקופת ההלוואה.

אם אתה מאחד חובות בכרטיס אשראי להלוואה מהבנק, תצטרך להסתגל לתשלומים הגבוהים יותר וללוח הזמנים של תשלום ההלוואה או להסתכן בכשל.

כיצד להחליט אם הלוואה אישית מתאימה לך

הלוואות אישיות הן אפשרות אטרקטיבית אם אתה צריך מזומן מהיר.

הנה איך להבחין אם הלוואה אישית עשויה להיות הגיונית למצב שלך:

  • אתה צריך את הכספים במהירות. עם מלווים רבים, במיוחד אלו הפועלים באינטרנט, ניתן להפוך את הכספים לזמינים תוך מספר ימים.
  • יש לך ציון אשראי חזק. הריביות הנמוכות ביותר שמורות ללווים שיש להם אשראי טוב.
  • אתה רוצה לשלם חוב בריבית גבוהה. הלוואות אישיות הן דרך טובה לגבש ולשלם חובות יקרים בכרטיסי אשראי.
  • אתה תשתמש בכספים להוצאות הכרחיות. סיבות טובות אחרות להשתמש בהלוואות אישיות כוללות תשלום עבור הוצאות חירום או שיפוץ הבית שלך.
  • עם זאת, הלוואות אישיות אינן רעיון טוב עבור כולם. אחרי הכל, הלוואות אישיות הן עדיין סוג של חוב. להלן מספר סיבות לכך שהלוואה אישית לא מתאימה לך:

אין לך מטרה בת קיימא לכספים. זה יכול להיות מפתה לקחת הלוואה כדי לקבל כספים נוספים בהישג יד. אבל אם אין לך תוכנית כיצד ישמש את הכספים, אתה מסתכן בהוצאת כסף ובתשלום ריבית מיותרת על פריטים שאינם חיוניים.

קראו עוד על: הלוואה לכל מטרה.

יש לך הרגל לבזבז יותר מדי. תשלום לכרטיסי האשראי שלך באמצעות הלוואה מהבנק עשוי להיות לא הגיוני אם תתחיל מיד לבנות יתרת כרטיס אשראי חדשה.

אתה לא יכול לעמוד בתשלומים החודשיים. שקול את לוח הזמנים של ההחזר של ההלוואה האישית והתשלומים החודשיים. השתמש במחשבון הלוואות אישיות כדי לקבוע אם אתה יכול להרשות לעצמך את התשלומים החודשיים עבור התקופה שתוציא בתשלום.

אתה לא צריך את הכסף בדחיפות. אולי זה הגיוני לבנות את החסכונות שלך כדי לשלם עבור רכישה גדולה במקום לקחת הלוואה אישית ולשלם תשלומים בריבית לשנים רבות.

חלופות להלוואות מהבנק

ישנם מקרים בהם הלוואה אישית לא יכולה להיות האפשרות ההגיונית ביותר.

אם יש לך הון עצמי מספיק בבית, אתה יכול ללוות כנגדו באמצעות הלוואת הון ביתי או קו אשראי של הון ביתי. הלוואת הון בית היא הלוואה בתשלומים, בעוד שהכסף עובד בדומה לכרטיס אשראי. חיסרון אחד בקבלת הלוואת בית או הוא שהבית שלך משמש כבטוחה. אם אתה מחדל בהלוואה, אתה מסתכן לאבד את הבית שלך לעיקול.

הצעות העברת יתרת כרטיס אשראי הן חלופה נוספת להלוואות מהבנק. אתה יכול לחסוך כסף עם הצעת העברת יתרה טובה, בתנאי שתשלם את היתרה לפני שתקופת המבצע המיוחד מסתיימת. מחשבון העברת יתרת כרטיס האשראי שלנו יעזור לך לראות כמה זמן ייקח לפרוע את היתרה שלך.

אם החסרים הפיננסיים שלך הם תוצאה של הוצאות יתר, תוכנית הוצאות ריאלית היא אפשרות ריאלית יותר. אחרת, אתה מסתכן בצבירת כמות מופרזת של חוב שיכול לקחת קצת זמן להיפטר ממנו.

שורה תחתונה

לפני לקיחת הלוואה מהבנק, ערכו תכנית כיצד תשתמשו בכספים וכיצד תחזירו אותם (עם ריבית). שקלו את היתרונות והחסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק ולא בשימוש באפשרות מימון אחרת. סקור חלופות כגון הלוואת בית, או העברת יתרת כרטיס אשראי. השתמש במחשבון ריבית כדי לעזור לך לקבוע את אפשרות ההלוואה הטובה ביותר עבורך.

אם אתה שוקל הלוואה אישית, קבל הצעות מחיר מכמה מלווים כדי להשוות בין שיעורי הריבית ותנאי ההלוואה. אל תשכח לקרוא את האותיות הקטנות, כולל עמלות וקנסות. ברגע שיש לך את כל הנתונים, החלט אם היתרונות של הלוואה אישית עולים על החסרונות לפני שתתחייב.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים