הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות

עולם האינטרנט שינה מקצה לקצה את עולם ההלוואות. אחת הדוגמאות הטובות לכך, הן הלוואות חברתיות. לפני שעולם האינטרנט פרץ לחיינו, היה קשה מאוד לקיים סוג כזה של הלוואות. היום, בזכות התקשורת המיידית שהרשת מאפשרת לנו לייצר, יש לנו אפשרות ליהנות מאפיק חדש ואטרקטיבי של הלוואות. אנחנו ב-LOAN4ME מציעים לכם את אפשרות ליהנות מהלוואות אלה בתנאים משתלמים.

אנשים הזקוקים להלוואות מיידיות, בין אם לצרכים פרטיים ובין אם לצרכים עסקיים, נוטים בדרך כלל לפנות אל מסלולים ברורים וידועים, הלוואה בנקאית או להבדיל הלוואה חוץ בנקאית. הפנייה מתבצעת אל גורם פיננסי מסוים שמסוגל לספק להם הלוואה בתנאים שונים, הן מבחינת תנאי החזר והן מבחינת הריביות.

אך קיימת אופציה נוספת והיא הלוואה חברתית (הלוואות P2P). הלוואות אלו הפכו להיות נפוצות מאוד במהלך השנים, הן בקרב אנשים פרטיים והן בקרב בעלי עסקים, בעלי מקצוע, הזקוקים לכסף באופן מיידי. במקום לפנות אל מוסד פיננסי מסוים, הם פונים דרך הלוואות אלו לאנשים שמוכנים להשקיע בהם, ולספק הלוואה בתנאים אטרקטיביים.

מה זו הלוואה חברתית?

הרעיון של הלוואה חברתית הוא מאוד פשוט. בצד אחד, יש מלווה, אדם פרטי שיש לו יכולות כלכליות ומוכן לתת הלוואה לגורם אחר. מבחינתו זו השקעה. הוא מאמין שההלוואה תעניק לו תשואה מסוימת. מצד שני, הלווה שזקוק לסכום כסף מסוים ומוכן לשלם עבורו ריבית כפי שהמלווה קבע.

ההבדל בין הלוואה חברתית להלוואה רגילה בין אנשים, היא שההלוואות נעשות תחת גורם פיננסי, דוגמא LOAN4ME, אשר מבצעות את הבדיקה הנדרשת בשביל לוודא שהלווה אכן יכול להחזיר את ההלוואה. כך המלווה את מסכן את כספו. עד שהלווה מקבל אישור והכסף מגיע אליו, הוא יהיה בחשבון נאמנות.

הרבה אנשים שואלים, מה יכול למנוע אפשרות לקבל הלוואה חברתית, למשל, האם לדירוג אשראי יש השפעה על קבלת ההלוואה? התשובה היא, אם מתברר שהלווה איננו עומד בתנאים ואין לו אפשרות סבירה להחזיר את ההלוואה, למשל, ההיסטוריה הפיננסית שלו מלמדת אותו שהוא לא עומד בהחזרי הלוואות וחובות, הרי הוא לא יוכל לקבל הלוואה חברתית. עצם העובדה שמדובר בהלוואה מגורם שאיננו פיננסי ועצם זה שמדובר בהלוואה חברתית, לא אומר שהיא חופשית וזמינה לכולם.

יתרונות של הלוואה חברתית למלווה וללווה

להלוואה חברתית יש יתרונות עבור שני הצדדים:

יתרונות מבחינת המלווה – הוא יכול ליהנות מאפשרות להשקיע כך אצל גורמים שונים, בעלי עסקים ובעלי מקצוע, וליהנות מתשואות מרשימות. אלו השקעות המתבצעות אחרי שנעשה תהליך קפדני לוודא שהוא יקבל את כספו בחזרה פלוס ריבית. זאת להבדיל מהשקעה רגילה, שעלולה לרדת לטמיון.

יתרון נוסף למלווה, זה שהוא יכול לייצר שיתופי פעולה, לייצר קשרים, לעזור ולקדם עסקים קטנים. הוא יכול להיכנס בשלבים מתקדמים יותר בתור שותף בעסק.

יתרונות מבחינת הלווה – במקום לבקש הלוואה דרך גורם פיננסי עם תנאים מחמירים, הרי שכאן הוא מקבל הלוואה דרך אדם פרטי שקובע את התנאים בעצמו. יכול להיות שהוא ימצא גורמים שיהיו מוכנות לספק לו הלוואה בריבית מאוד נמוכה, מתוך הבנה שזה משתלם להם מאשר לגבות הלוואה משמעותית שלווים לא יכולים לעמוד בה.

עוד יתרון מבחינת הלווה, זו היכולת למצוא הרבה יותר אפשרויות, הן מבחינת סכומים, הן מבחינת תנאים והן מבחינת גורמים דרכם אפשר לבצע את ההלוואה.

הנה טבלה שמסכמת את היתרונות העיקריים של הלוואות חברתיות:

יתרון הסבר מפורט
ריבית נמוכה הריבית בהלוואות חברתיות נמוכה יותר מאשר בהלוואות מסורתיות מהבנקים.
גמישות בתשלומים התכניות מאפשרות גמישות רבה יותר בלוחות התשלומים ובאופציות החזר ההלוואה.
תהליך אישור מהיר התהליך לקבלת הלוואה חברתית פשוט ומהיר יותר מהתהליכים בבנקים המסורתיים.
תמיכה קהילתית הלוואות חברתיות מבוססות על תמיכה ועזרה הדדית בין אנשים בקהילה.
דמי ניהול נמוכים לרוב אין דמי ניהול או שהם נמוכים ביותר, מה שהופך את ההלוואה לזולה יותר.
שקיפות והוגנות הלוואות חברתיות מציעות מודל שקוף יותר, עם פחות דמי טמיעה והפתעות כלכליות.

היתרונות הללו הופכים את ההלוואות החברתיות לאפשרות מעולה לאנשים שמחפשים פתרונות פיננסיים עם תנאים טובים יותר ותחושת קהילה חזקה.

הלוואות חברתיות
הלוואות חברתיות

 קבלו מספר שאלות ותשובות שיסייעו לכם להבין טוב יותר את המושג הלוואה חברתית:

החזר ההלוואה מתבצע בדרך כלל בתשלומים חודשיים, ויש אפשרות להתאים את לוח התשלומים ליכולת התשלום של הלווה.

כן, גובה ההלוואה עשוי להיות מוגבל בהתאם לכללים שהקהילה קובעת ובהתאם ליכולת הכלכלית של של הלווה.

גובה הריבית בהלוואה חברתית נקבע לעיתים על ידי הקהילה המנהלת את הקרן, ומבוסס על מספר גורמים כמו צרכי הקהילה, הסיכון הכלכלי ,ודרוג האשראי של מבקש ההלוואה, והצורך לשמור על קיימות הקרן.

ההבדל העיקרי הוא בגישה: הלוואות חברתיות מבוססות על תמיכה קהילתית ולעיתים נטולות רווח, בעוד הלוואות בנקאיות מכוונות רווח ולעיתים כרוכות בתנאים פחות גמישים ויותר מורכבים.

התהליך כולל איסוף מידע ובדיקת כשירות של המבקש, חתימה על הסכם הלוואה, קבלת הכספים, ולבסוף, תשלום אחזרי ההלוואה לפי התוכנית שנקבעה.

מה אני צריך לעשות כדי לקבל הלוואה?

 1. בדיקת כדאיות וצורך:
  • ראשית, עליכם להעריך את הצורך הפיננסי שלכם ולקבוע כמה כסף אתם צריכים להלוות. הלוואה גדול או הלוואות קטנות חשוב לקחת בחשבון לא רק את הסכום המבוקש אלא גם את היכולת שלכם להחזיר אותו בזמן.
 2. חיפוש מקור ההלוואה:
  • בחרו את המסגרת המתאימה לקבלת ההלוואה, כגון בנק, חברת הלוואות, או קרן הלוואות חברתית. כל אחת מהאפשרויות הללו יש לה את התנאים והדרישות שלה.
 3. איסוף מסמכים נדרשים:
  • אספו את כל המסמכים הנדרשים לתהליך ההלוואה, כולל תעודת זהות, דוחות שכר, דוחות כספיים, ולעיתים ערבים, תלוי בגוף המלווה ובגובה ההלוואה.
 4. מילוי טופס בקשה להלוואה:
  • מלאו את טופס הבקשה להלוואה עם כל הפרטים הרלוונטיים והציגו את המסמכים הנדרשים. ודאו שכל המידע נכון ומדויק.
 5. הערכת סיכון ואישור:
  • הגוף המלווה יבצע בדיקת יכולת תשלום והערכת סיכון. זה כולל לעיתים ראיון או פגישה פנים אל פנים.
 6. קבלת החלטה וחתימה על הסכם:
  • אם הבקשה שלכם אושרה, תידרשו לחתום על הסכם ההלוואה שמפרט את תנאי ההלוואה, לוחות התשלומים, ריבית, וכל דמי ניהול אפשריים.
 7. קבלת הכספים:
  • לאחר החתימה על ההסכם, הכספים יועברו לחשבון הבנק

איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

אנחנו בחברת LOAN4ME מציעים לכם אפשרות לבצע דרכנו הלוואות חברתיות בתנאים משתלמים. פנו אלינו עוד היום וקבלו מאיתנו את כל המידע הרלוונטי בנושא.

קבלו הלוואה חוץ בנקאית בתנאים נוחים.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים