הלוואות לטווח קצר: המדריך המלא

הלוואות לטווח קצר

הלוואות לטווח קצר: המדריך המלא

אמנם זה יכול להיות קל לזכות בהלוואות לטווח קצר – גם אם יש לך ציון אשראי נמוך או הכנסה מוגבלת – רבים מגיעים עם תעריפים ותנאים לא נוחים. העמלות והריביות הגבוהות הופכות אותו לצורת חוב יקרה, ותנאי ההחזר הקצרים עלולים להותיר את מצבם הכלכלי של הלווים גרוע יותר. יכול להיות שיש אפשרויות משתלמות יותר. לדעת מהי הלוואה לטווח קצר וכיצד היא פועלת יכול לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

מהי הלוואה לטווח קצר?

בדרך כלל, הלוואות בתשלומים מותחות את התשלומים הקבועים על פני מספר שנים, וללווים יש אפשרות לפרוע מוקדם (לעיתים תמורת עמלה). תקופת ההחזר הארוכה פירושה שתשלם פחות כסף בכל חודש, מה שיכול להועיל ביצירת תקציב חודשי ועמידה בו.

הלוואות לטווח קצר לרוב חייבות להיפרע תוך שנה או פחות, לפעמים תוך מספר שבועות בלבד. מכיוון שדרישות האשראי נמוכות יותר, הלוואות לטווח קצר גובות לרוב ריבית גבוהה יותר ועשויות לבוא עם עמלות וקנסות אחרים.

הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי - נועם פתרונות אשראי

4 סוגים נפוצים של הלוואות לטווח קצר
מספר סוגי הלוואות עונים לרוב על הקריטריונים, כולל:

1. הלוואות ביום משכורת

הלוואות משכורות הן אחד מסוגי הלוואות לטווח קצר המוכרים ביותר. ניתן להתייחס להלוואות ביום משכורת גם כמקדמה במזומן, מקדמה בצ'קים, פיקדון נדחה או הלוואות נדחות.

הלוואות רבות ביום המשכורת דורשות הכנסה יציבה, אך אינן דורשות אשראי טוב. לעתים קרובות, אתה יכול לקבל את הכספים – בניכוי העמלות הרלוונטיות – באותו היום. בתמורה, אתה נותן למלווה המחאה לאחר תאריך על הסכום המלא או אישור לקחת הוראת קבע מחשבון הבנק שלך בתאריך שנקבע מראש. רוב ההלוואות הללו מוחזרות בתשלום בודד בתוך שבועיים עד ארבעה שבועות ויכולות לשאת שיעור שנתי. 

בעוד שהלוואות רבות ביום המשכורת מאפשרות לך להאריך או "לחדש" את ההלוואה, אתה עשוי לשלם עמלה ולהמשיך לצבור ריבית. זה מכניס לווים רבים ל"מלכודת חובות", ומחדשים ללא הרף את הלוואות המשכורת שלהם כדי לכסות את הריבית והעמלות.

2. הלוואות בעלות אוטומטית

הלוואות בעלות אוטו לרכב עשויות להיות אפשרות נוספת להלוואה לטווח קצר אם יש לך אשראי גרוע. מכיוון שאתה משתמש במכונית שלך כבטוחה, ייתכן שהמלווה לא ידרוש בדיקת אשראי. כמו הלוואות ביום משכורת, ייתכן שגם אתה תקבל את הכספים – בניכוי העמלות הרלוונטיות – באותו היום. קראו עוד על: כיצד לקבל אישור הלוואת כסף?

עם זאת, להלוואות בעלות על רכב יש תקופת החזר קצרה, לפעמים קטנה כמו 30 עד 90 יום. גם הלוואה בדרך זו היא יקרה. הלוואות רבות לרכב נושאות ריבית גבוהה,  ואם אתה לא משלם הלוואה, המלווה יכול לעקל את המכונית שלך.

3. הלוואות משכון

הלוואות משכון הן סוג נוסף של הלוואות מובטחות לטווח קצר. כמו הלוואת בעלות על רכב, תמסור רכוש אישי בתמורה להלוואה המבוססת על שווי הפריט. כדי להחזיר את הנכס שלך, תצטרך להחזיר את ההלוואה במהירות. אחרת, המלווה יכול לקחת ולמכור את הפריט שלך. ייתכן שתצטרך גם לשלם ריבית, עמלות להקמת ההלוואה ועמלות לאחסון הפריטים שלך, מה שעלול להוביל ל-ריבית גבוהה.

4. הלוואה אישית לטווח קצר

חלק מהמלווים מציעים הלוואות אישיות לטווח קצר עם לוחות פירעון מהירים וריביות גבוהות. במקום לדרוש תשלום בודד, כמו הלוואת משכורת, רכב או משכון, תשלם תשלומים שבועיים, דו שבועיים או חודשיים לפי לוח זמנים שנקבע מראש.

אם להלוואה יש תקופת החזר של שישה חודשים או פחות, מדינות מסוימות מגבילות את ה-ריבית שמותר למלווים לגבות.

אין לבלבל בין הלוואות אישיות לטווח קצר עם סוגים אחרים של הלוואות אישיות. להלוואות אישיות רבות שאינן מובטחות יש תנאי החזר ארוכים יותר וריביות נמוכות יותר, מה שעשוי לתת ללווים גישה להלוואה גדולה יותר עם תשלומים חודשיים ניתנים לניהול.

הלוואה מיידית ללא כרטיס אשראי

למה לקבל הלוואות לטווח קצר

רוב ההלוואות לטווח קצר הן מוצא אחרון ללווים שחוששים שהם לא יהיו זכאים לסוגים אחרים של הלוואות.

יישום קל

יש אנשים שפונים להלוואות לטווח קצר בריבית גבוהה כאשר הם זקוקים לכספים מיידיים אך אינם מרגישים שיש להם את האשראי או ההכנסה לזכות בהלוואה או קו אשראי טוב יותר במקום אחר.

עם זאת, ייתכן שתרצה לשקול מלווים אחרים לפני שתפנה להלוואות ליום משכורת או לרכישת רכב. כל מלווה קובע את דרישות האשראי וההכנסה שלו, ומלווים רבים עובדים עם מגוון לווים. ייתכן שתוכל גם לראות אם אתה זכאי מראש מבלי להשפיע על ניקוד האשראי שלך.

אם אינך זקוק לכספים באופן מיידי, תוכל גם לשקול לנקוט בצעדים לשיפור האשראי שלך. תשלום החשבונות שלך בזמן, פירעון חובות והגבלת בקשות אשראי יכולים כולם לשפר את ציון האשראי שלך לאורך זמן.

גישה נוחה לכספים

הלוואות לטווח קצר מתפרסמות לעתים קרובות כמאפשרות לך להשלים את כל התהליך באינטרנט. למרות שזה יכול להיות נכון, ההשלכה שרק מלווים לטווח קצר יכולים להציע את היתרונות האלה היא קצת גימיק שיווקי. מלווים רבים, הן שווקים מקוונים והן מלווים מסורתיים, מאפשרים לך כעת להגיש בקשה מקוונת. במקרים רבים, ייתכן שתוכל להגיש בקשה ולממן את ההלוואה שלך באופן מקוון לחלוטין.

מימון מהיר בשעת חירום

מלווים רבים לטווח קצר מציעים מימון באותו יום או למחרת, וזה יכול להיות מושך אם אתה זקוק לכסף במהירות. אבל כמה מלווים מסורתיים מציעים גם מימון מהיר. לדוגמה, רוב ההלוואות האישיות של loan4me מאושרות תוך מספר שעות ותקבל את כספך ישירות לחשבון הבנק שלך במהירות.

יתרונות וחסרונות של הלוואות לטווח קצר

הלוואות לטווח קצר יכולות להיות מועילות כשאתה במצוקה פיננסית, אך המשך בזהירות. הנה כמה מהיתרונות והחסרונות העיקריים.

יתרונות

  • אתה לא צריך קרדיט טוב.
  • הלוואות רבות לטווח קצר אינן דורשות אשראי טוב – או כל – כדי לקבל אישור.
  • ייתכן שתהיה לך גישה לכספים מהר יותר.
  • היעדר בדיקת אשראי יכול להגביר את תהליך האישור והמימון, מה שאומר שאולי תוכל לקבל את ההלוואה באותו יום שאתה מגיש בקשה.

הלוואה מיידית עד 15000 שקל

חסרונות

  • ה-ריבית יכולה להיות גבוהה.
  • המלווים גובים לעתים ריביות מאוד גבוהות, מה שיכול להפוך הלוואות לטווח קצר לסוג חוב יקר במיוחד.
  • יכול להיות קשה להחזיר.
  • מכיוון שההלוואות הללו חייבות להיפרע במהירות, לווים רבים לא מצליחים להמציא מספיק כסף כדי להחזיר את ההלוואות לטווח קצר בתוספת ריבית תוך ניהול ההוצאות החודשיות שלהם. כתוצאה מכך, ייתכן שהם יצטרכו לקחת הלוואה נוספת או לשלם עמלה כדי להאריך את ההלוואה הראשונה,
  • עשוי לדרוש בטחונות.

חלק מהלוואות לטווח קצר, כגון הלוואות לרכב, עשויות לדרוש בטחונות. אם אתה מחדל בהלוואה, אתה מסתכן באובדן הרכוש שלך.

מציאת ההלוואה הטובה ביותר עבורך

ישנם כמה מצבים שבהם קבלת הלוואה לטווח קצר עשויה להיות האפשרות היחידה שלך, וזה יכול להיות טוב יותר מאשר להחמיץ חשבון חשוב. עם זאת, הלוואות אישיות רבות אינן דורשות אשראי מושלם ומציעות מימון מהיר ותנאי החזר ארוכים יותר, מה שמקל על יציאה מהחובות ומציאת חופש כלכלי.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים