הלוואות סטודנטים האמת על הריבית ההלוואות

הלוואות סטודנטים

הלוואות סטודנטים האמת על עמלות, הלוואות ומענקים.

התעלם מכותרות העיתונים על סטודנטים שעוזבים את האוניברסיטה עם חוב של 50,000 שקל. זה בעיקר נתון חסר משמעות. מה שקובע זה כמה תחזיר. עבור חלק זה הרבה יותר, עבור אחרים זה בחינם. מדריך זה נכתב כדי לשבור מיתוסים נפוצים על הלוואות סטודנטים, מענקים ומימון.

זה היה מסיבה זו, ולמרות שלא היה אוהד מהם, כאשר הוכרזו שינויים מסיביים במימון סטודנטים עבור אלה שמתחילים ב-2012 ואילך – כולל ההכפלה של שכר הלימוד – הסכמתי לעמוד בראש צוות משימה למימון סטודנטים. הרעיון היה לעבוד עם האיגוד הלאומי של סטודנטים, אוניברסיטאות ומכללות כדי להבטיח שנשבור את המיתוסים ואי ההבנות.

מבחינתי, מה שחשוב באמת הוא שאף סטודנט לא דוחה בטעות ללכת לאוניברסיטה מתוך מחשבה שהוא לא יכול להרשות זאת לעצמו. חלקם עשויים להידחות בצדק, אבל אם אתה לא מבין את העלות האמיתית, איך אתה יכול להחליט? אני מקווה שהמדריך הזה יעזור להשיג את זה.

למרבה המזל, מאז זכינו גם בקמפיין נפרד להשכלה פיננסית בתכנית הלימודים הלאומית של בתי הספר הגבוהים בישראל. עם זאת, יעבור זמן רב עד שזה באמת ישלם דיבידנדים – אז עדיין מדברים הרבה שטויות על הלוואות לסטודנטים.

הלוואה לסטודנטים - loan4me

כשהכותרות זועקות כ-50,000 שקל חובות סטודנטים ושגדל ככל שההלוואות לעלויות המחיה גדלו ב-2017, אפשר לומר בוודאות שסטודנטים והורים רבים מפחדים מהסכום העצום הזה – ודואגים איך הם אי פעם יחזירו אותו.

אבל בעצם הפחד הזה לא במקום. הסיבה לכך היא שתג המחיר של האוניברסיטה הוא לרוב לא רלוונטי. מה שחשוב מבחינה מעשית הוא כמה אתה צריך להחזיר – וזה מספר נפרד לחלוטין מהסכום הכולל של שכר הלימוד, הלוואת אחזקה וריבית. בחברתנו יש הרבה בקשות להלוואות לנופש בחו"ל.

מה שאתה מחזיר תלוי אך ורק במה שאתה מרוויח אחרי האוניברסיטה. למעשה, זהו (לפחות כלכלית) חינוך 'ללא ניצחון, ללא תשלום'. מי שמרוויח הרבה לאחר סיום הלימודים או עזיבת האוניברסיטה יחזיר הרבה. מי שלא מרוויח יותר מדי מבחינה כלכלית מהלימודים באוניברסיטה יחזיר מעט או כלום.

גורם חשוב הרבה יותר שיש לקחת בחשבון הוא הציפייה הנסתרת מהורים לתרום כלכלית לעלויות המחיה של ילדיהם בזמן הלימודים באוניברסיטה.

הורים רבים אינם מודעים לכך שהם צפויים להרים את הרסן, מה שעלול להשפיע קשות על הכספים שלהם, במיוחד אם יש להם יותר מילד אחד באוניברסיטה. מסיבה זו, הורים צריכים להתחיל לחסוך מוקדם כדי להבטיח שהם יכולים לנהל את העלויות הנוספות. מאמר ייחודי על: הלוואות ללא כרטיס אשראי.

מהם שכר הלימוד?

שכר הלימוד נגבה על ידי אוניברסיטאות ומכללות כדי לכסות מרכיבים מרכזיים של הקורס והחיים האקדמיים שלך, כמו גם שירותי ליבה הקשורים לרווחת הסטודנטים ולניסיון שלהם בקמפוס.

שכר הלימוד מכסה בדרך כלל:

  • הרצאות, סמינרים והדרכות.
  • עלויות ניהול הקורס.
  • גישה למתקנים וציוד הקשורים לקורס (למשל מעבדות, אולפנים).
  • גישה לספריות ולחדרי מחשבים בקמפוס.
  • שירותי תמיכה לסטודנטים.
  • חברות באיגוד הסטודנטים.
  • טיולי שטח חיוניים להשלמת הקורס שלך (נסיעות ולינה בלבד).
  • טכס סיום.

כיצד להגיש בקשה להלוואות סטודנטים?

מימון סטודנטים מורכב בדרך כלל מהלוואת שכר לימוד והלוואת אחזקה כדי לכסות – או לפחות לעזור חלקית – בעלויות האוניברסיטה שלך.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

כמה ריבית תחויב?

אתה מחויב בריבית על ההלוואה מיום לקיחתה, אך הסכום משתנה בהתאם לריבית ההלוואה.

חשוב להבין שהתנאים וההגבלות יכולים להשתנות לאחר שלווית את הכסף.

פיגורים בהלוואות לסטודנטים

אם לא תדחה תשלומים ותשלום או תשלומים הוחמצו, החברה העוסקת בהלוואת הסטודנט שלך תתחיל בפעולת הבראה. הם עשויים להעביר את החוב לסוכני הגבייה.

הם יכולים גם לבקש לגבות את החוב באמצעות בית המשפט המחוזי. אם הם יעשו זאת, דירוג האשראי שלך יושפע ואתה גם מסתכן בפעולות אכיפה נוספות, כגון פוסקים או צו חיוב בביתך.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים