הלוואת בלון לרכב כיצד זה עובד?

הלוואת בלון לרכב כיצד זה עובד?

תשלום בלון על רכב הוא סכום סופי, חד פעמי ששולם בתום תקופת ההלוואה, גדול מהתשלומים שבאו לפניה. הלוואת בלון לרכב עשויה להתאים למי שמחפש תשלומים חודשיים נמוכים יותר בדומה לחכירת רכב אך עם זכויות בעלות.

זה יכול להיות רעיון חכם אם אתה יודע לחלוטין שתוכל לכסות את תשלום הבלון, אבל זה יכול להיות מסוכן אם אין לך תוכנית לשלם סכום כה גדול.

מהו תשלום בלון על הלוואת רכב?

הלוואות בלון לרכב מוצעות לרוב על ידי יצרני רכב, אך בנקים, איגודי אשראי ומוסדות פיננסיים אחרים עשויים להציע אותם גם כן. כמו כן, תוכל למצוא הלוואות בלון למשכנתאות לבית ולמטרות עסקיות, כגון משכנתאות מסחריות ומימון ציוד. תשלום בלון על הלוואת רכב חולק כמה קווי דמיון לחוזה שכירות בכך שיש תשלומים חודשיים נמוכים יותר וערך שיורי בסוף התקופה, אבל יש גם כמה הבדלים עיקריים.

במקרה של הלוואת בלון לרכב, המלווה פורש לוח תשלומים חודשיים קטנים יותר לקראת תשלום הבלון, הנקרא גם תשלום חד פעמי. סכום זה הוא בדרך כלל אלפי או אפילו עשרות אלפי שקלים, לרוב בסביבות מחצית משווי המכונית. הלוואת בלון לרכב יכולה להיות הגיונית אם אתה מחפש תשלום חודשי נמוך יותר ויש לך תוכנית כיצד תתמודד עם תשלום הבלון הגדול בתום ההלוואה.

בדקו זכאות להלוואה לרכב: הלוואה דיגיטלית

דוגמא

הנה דוגמה להלוואת בלון בהשוואה להלוואה מסורתית. נופר מחליטה לקחת הלוואת בלון ל-36 חודשים לבין הלוואת רכב מסורתית ל-60 חודשים עבור מכונית חדשה שעולה 142,950 שקל. בשני המקרים, נופר משלמת את אותו מקדמה של 10% ומממנת את אותו הסכום, אבל שם מסתיימים קווי הדמיון. נעבור על ההבדלים באפריל, חיובי מימון ותשלומים להלן.

הלוואת בלון ל-36 חודשים 

 • מחיר מכירת רכב ₪42,950.
 • מקדמה ₪4,295.
 • סכום ממומן ₪36,655.
 • ריבית 6%.
 • חיוב מימון ₪5,744.
 • מספר תשלומים 35.
 • תשלומים חודשיים ₪556.81.
 • תשלום בלון ₪24,911.

הלוואה מסורתית ל-60 חודשים

 • מחיר מכירת רכב  ₪42,950.
 • מקדמה ₪4,295.
 • סכום ממומן ₪36,655.
 • ריבית 5%.
 • חיוב מימון ₪5,133.
 • בתוספת תשלום בלון סופי 60.
 • תשלומים חודשיים ₪729.47.
 • תשלום בלון אין.

הלוואת בלון

ריבית
מכיוון שהלוואות בלון הן בדרך כלל מסוכנות יותר, ה-ריבית על הלוואת בלון לרכב הוא בדרך כלל מעט גבוה יותר מאשר בהלוואת רכב מסורתית. לכן, גם עלויות המימון יהיו מעט גבוהות יותר.

מספר תשלומים
תשלום הבלון יכול להיות כתשלום סופי בתוך תקופת ההלוואה, או כתשלום לאחר סיום תקופת ההלוואה.

לדוגמה, בהלוואה ל-36 חודשים, התשלום הבלון יכול להיות התשלום ה-36 או התשלום ה-37 לאחר התקופה המלאה של שלוש שנים, בהתאם לחוזה שלך. ייתכן שתוכל למצוא טווח ארוך או קצר יותר.

תשלומים חודשיים
תשלומים חודשיים נמוכים יותר הם היתרון הגדול ביותר של הלוואות בלון, אבל זה לא אומר שאתה משלם פחות בסך הכל; זו פשוט דרך אחרת לבנות את ההלוואה.

קראו עוד על: הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי.

תשלום בלון
סכום זה נקבע לפני החתימה על חוזה ההלוואה ונקבע על פי מקדם הבלון, שהוא האחוז המשוער משווי הרכב בתום תקופת ההלוואה. לדוגמה, אם מכונית חדשה שווה 124,000 שקל כעת והיא תהיה שווה 15,000 שקל מוערך בעוד שלוש שנים, אז מקדם הבלון הוא 62.5%.

הלוואות בלון מול ליסינג
הלוואות בלון הן מעט פשרה בין ליסינג של רכב לבין מימון מסורתי. כמו ליסינג, הלוואות בלון מגיעות עם תשלומים חודשיים נמוכים יותר, אך הן עלולות להסתבך, במיוחד אם אינך מוכן לבצע את התשלום הסופי הזה. חוזי שכירות מציעים בדרך כלל את התשלומים החודשיים הנמוכים ביותר, לאחר מכן הלוואות בלון ולאחר מכן הלוואות מסורתיות. לכן, אם כל מה שמעניין אותך הוא התשלום החודשי הנמוך ביותר האפשרי, אולי כדאי לך לשקול ליסינג רכב.

הבדל אחד גדול בין הלוואת בלון לחכירה הוא הבעלות על הרכב. עם חוזה ליסינג, הסוחר יהיה הבעלים של הרכב לאורך כל תקופת הליסינג, אך ייתכן שתהיה לך אפשרות לרכוש את הרכב בתום הליסינג. עם הלוואת בלון, כמו במימון מסורתי, היית הבעלים של הרכב כאשר ההלוואה משולמת במלואה. בגלל זה, הלוואת בלון בדרך כלל לא מגיעה עם קילומטראז' או מגבלות אחרות הנפוצות בעת ליסינג של רכב.

יתרונות וחסרונות של הלוואה לתשלום בלון
אם אתה מחפש תשלום חודשי נמוך יותר אבל לא רוצה לשכור רכב, ייתכן שאתה שוקל הלוואה לתשלום בלון. עם זאת, חשוב שתהיה לך תוכנית לפרוע את ההלוואה כאשר היא מגיעה לפירעון בתום תקופת ההלוואה.

היתרונות של הלוואות רכב בתשלום בלון
תשלומים חודשיים קטנים יותר: מה לא לאהוב על זה? אם יש קושי במזומן, הלוואת בלון מעניקה לך את התשלומים הנמוכים יותר של חוזה שכירות אבל את זכויות הבעלות. גם אם המזומנים אינם צמודים, תשלומים קטנים מאפשרים לך להשקיע את המזומן הזה במשהו עם תשואות גבוהות, ואז להסתובב ולהחיל את ההחזרים הללו על תשלום הבלון.

קונה לך זמן: אם אין לך כסף לשלם את הלוואת הרכב שלך כרגע, אבל אתה בטוח שתהיה לך אותה עד סוף התקופה, הלוואת בלון עשויה להיות רעיון טוב. מכיוון שתדע כמה יהיה תשלום הבלון כאשר תחתום על ניירת ההלוואה שלך, תדע כמה אתה צריך לחסוך עבור התשלום הסופי הזה. בינתיים, הכספים שנחסכו יכולים להרוויח ריבית במקום ללכת למלווה.

הלוואות ללא ריבית
הלוואות ללא ריבית

חסרונות של הלוואות רכב בתשלום בלון
תשלום גדול מאוד בתום ההלוואה: אלא אם כן יש לך כישורי תקציב מעולים או מצב פיננסי ייחודי, אתה עלול למצוא את עצמך במצב לא נוח בתום ההלוואה. לפני שאתה לוקח הלוואה לרכב בלון, וודא שיש לך תוכנית כיצד תתמודד עם תשלום הבלון בתום ההלוואה.

סכנה להיות הפוך: מכיוון שאתה תשלם תשלומים חודשיים קטנים יותר, ייתכן שאתה לא עומד בקצב הפחת של המכונית שלך. זה יכול להיות שאתה חייב יותר ממה ששווה המכונית, מה שנקרא להיות הפוך על ההלוואה שלך. עד למועד תשלום הבלון, אתה עלול לעמוד בפני צורך לשלם יותר כסף ממה שהמכונית שווה או להתרחק מהמכונית ולהסתכן בפגיעה באשראי שלך.

ריביות ועמלות גבוהות יותר: מכיוון שהלוואות רכב בלון הן בדרך כלל מסוכנות יותר ממימון מסורתי, הן מגיעות לרוב עם שיעורי ריבית ועמלות גבוהות יותר. זה משהו שכדאי לזכור כשאתה מחליט איך אתה רוצה לממן את המכונית הבאה שלך. למרות שהתשלום החודשי שלך עשוי להיות נמוך יותר, ייתכן שאתה משלם יותר לאורך ההלוואה.

אפשרויות בתום הלוואת בלון
אם אתה מודאג לגבי כיסוי תשלום הבלון הגדול, חשוב להבין את האפשרויות שלך בתום הלוואת בלון. הנה כמה מהאפשרויות שלך כאשר יבוא תשלום הבלון.

 • שלם את תשלום הבלון במזומן: השיטה הפשוטה ביותר (אם יש לך כסף) היא פשוט לשלם את תשלום הבלון למלווה שלך. לאחר מכן תהיה הבעלים של המכונית שלך באופן מוחלט.
 • למכור את המכונית: אתה יכול למכור את המכונית בסכום מספיק כדי לכסות את הסכום שאתה חייב עליה. אם מימנת את המכונית שלך דרך היצרן, ייתכן שתהיה לך אפשרות למכור אותה בחזרה, אם כי אתה עשוי להיות אחראי לבלאי מופרז, קילומטראז' ודמי ביטול. בהתאם לערך המכונית ולסכום התמורה, ייתכן שתצא משם עם קצת כסף בכיס או תצטרך לכסות את השאר מכיסך.
 • טרייד במכונית: אפשרות נוספת היא לבצע טרייד במכונית שלך ולנצל את התמורה לרכישת רכב חדש. אתה תהיה אחראי לכל ירידה בערך המכונית, בהתאם לסכום שאתה מקבל עבור המכונית שלך. המלווה שלך עשוי להציע לך את ההזדמנות לגלגל כל מחסור בהלוואה החדשה שלך, אבל זה יבטיח כמעט בוודאות שתהיה הפוך על ההלוואה החדשה שלך.
 • החזרת הרכב: בדומה למכירת רכבך או החלפתו, ייתכן שתוכל להחזיר את הרכב לסוחר שבו קנית אותו. זה בדרך כלל עובד רק אם אתה גם מתכנן לקנות או לשכור מכונית חדשה מאותו סוחר.
 • שקול מימון מחדש: על ידי מימון מחדש של הלוואת הבלון של המכונית שלך, מלווה חדש מטיל עיקול על הרכב ומחזיר את המלווה הישן, מה שנותן לך את היכולת לסיים לשלם את המכונית לאורך זמן. הקפד להריץ את המספרים כדי לקבוע אם מימון מחדש של הלוואת הבלון שלך הגיוני כלכלית.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים