איך עובד הלוואת בלון?

שתפו את המאמר

איך עובד הלוואת בלון?

הלוואת בלון היא הלוואה שאתה משלם בתשלום בודד וסופי גדול. במקום תשלום חודשי קבוע שמבטל את החוב שלך בהדרגה, אתה בדרך כלל משלם תשלומים חודשיים קטנים יחסית. אבל תשלומים אלה אינם מספיקים כדי לשלם את ההלוואה לפני מועדה. כתוצאה מכך, עליך לבצע תשלום "בלון" סופי כדי לשלם את יתרת ההלוואה הנותרת, ותשלום זה עשוי להיות משמעותי.

השוו להלוואות אחרות

הלוואות סטנדרטיות כמו משכנתאות בריבית קבועה ל-30 שנה והלוואות לרכב ל-5 שנים הן הלוואות מופחתות במלואן. עם הלוואות אלו, אתה משלם את יתרת ההלוואה לאט לאורך כל תקופת ההלוואה.

עם כל תשלום חודשי, חלק מהתשלום מכסה את עלויות הריבית שלך, והשאר הולך להפחתת יתרת ההלוואה שלך. עלויות הריבית שלך הן הגבוהות ביותר בשנים הראשונות, ורוב יתרת ההלוואה משתלמת בשנים מאוחרות יותר. ייתכן אפילו לשלם יותר בריבית ממה שאתה משלם עבור הקרן בחודשים מסוימים.

קראו עוד על: הלוואה בצ'קים.

מצד שני, עם משכנתא בלון משלמים בעיקר ריבית לכמה שנים עד שתשלם תשלום ניכר כדי למחוק את יתרת ההלוואה שנותרה. אין מעבר הדרגתי לכיוון החזר קרן.

 

הלוואות ללא ריבית

כאשר יש לשלם את הבלון שלך

אם אתה שוקל הלוואת בלון, חיוני לתכנן את תשלום הבלון הבלתי נמנע שלך. התחילו את התהליך הזה עוד לפני שאתם מבקשים את ההלוואה, וקחו בחשבון שהדברים לא תמיד מסתדרים כמצופה.

אתה יכול לטפל בתשלום בלון בכמה דרכים שונות:

  • מימון מחדש: כשתשלום הבלון מגיע, אפשרות אחת היא לשלם אותו על ידי קבלת הלוואה נוספת. במילים אחרות, אתה מממן מחדש. ההלוואה החדשה תאריך את תקופת ההחזר שלך, אולי תוסיף עוד חמש עד שבע שנים. לחלופין, אתה עשוי למחזר הלוואת דירה למשכנתא ל-15 או 30 שנה. כדי להשיג זאת, אתה צריך להיות זכאי להלוואה החדשה, כך שהאשראי, ההכנסה והנכסים שלך צריכים להיות במצב טוב כאשר התשלום הבלון שלך מגיע.
  • אם אתה מממן מחדש עם הלוואה לטווח ארוך, אתה עלול בסופו של דבר לשלם סכום משמעותי בריבית כי אתה לווה לתקופה ממושכת. יש לקוות ששיעורי הריבית יהיו זהים לאלו שהיו כאשר לווית לראשונה (או נמוכה יותר) כאשר אתה ממחזר. אם לא, אולי היה עדיף להשתמש בהלוואת הפחתה מסורתית, אם זו הייתה אופציה. חשוב לבצע חישובי ריבית הלוואה לפני לקיחת הלוואה.
  • מכירת הנכס: אפשרות נוספת להתמודדות עם תשלום בלון היא למכור את כל מה שקנית בהלוואה. אם רכשת בית או רכב, אתה יכול למכור אותם ולהשתמש בתמורה כדי לשלם את ההלוואה במלואה. אבל זה מניח שהנכס יהיה שווה מספיק כדי לכסות את יתרת ההלוואה. במשבר הדיור והמשכנתא, חלק מהלווים גילו שהבתים שלהם שווים פחות משמעותית ממה שהם חייבים.
  • לשלם את זה: אם תזרים המזומנים אינו מהווה בעיה, אתה יכול פשוט לשלם את ההלוואה כאשר היא מגיעה לפירעון. זה לא תמיד אפשרי – מחסור במימון הוא הסיבה שלקחת הלוואות מלכתחילה, ותשלומי בלון יכולים להיות עשרות אלפי דולרים או יותר. אבל ייתכנו מצבים שבהם תוכל להפיק את המזומנים הדרושים לך לפני מועד תשלום הבלון.
  • זה נהדר לתכנן את העתיד, אבל זה גם חכם לפתח תוכנית גיבוי למקרה שהדברים לא יסתדרו כמו שאתה מקווה. אם אתה צריך למכור בפחות ממה שאתה חייב, האשראי שלך עלול להיפגע, ואולי תצטרך להחזיר הלוואה על נכס שכבר אין לך בבעלותך.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

 

למה משמשות הלוואות בלון?
הלוואות בלון עשויות להיות שימושיות במגוון מצבים.

מימון לעסקים 
הלוואות בלון יכולות לסייע ברכישה או הרחבת עסקים. במיוחד עבור עסקים חדשים, יש מחסור במזומנים, ולחברה אין היסטוריית אשראי (לכן חשוב לבנות אשראי לעסק שלך). בעת רכישת עסק, המוכר או המלווים עשויים להציע הלוואת בלון בתשלומים קטנים יחסית, מה שמאפשר לבעל העסק החדש להראות שהם ישלמו תשלומים כפי שהוסכם.

לדוגמה, התשלומים עשויים להיות מחושבים כאילו ההלוואה תיפרע במשך 10 שנים (לשמור על התשלום החודשי נמוך), אך עם תשלום בלון לאחר שלוש שנים. לאחר שלוש שנים של תשלומים בזמן, לקונה אמור להיות קל יותר לקבל אישור מבנק.

רכישת בית
הלוואות בלון יכולות להיות שימושיות גם בקניית בית. במקרים מסוימים מחושב תשלום עבור משכנתא מפחתת ל-30 שנה, אך תשלום בלון מועד לאחר חמש או שבע שנים (כאשר רק חלק קטן מיתרת ההלוואה משולמת). במקרים אחרים, הלווים משלמים ריבית בלבד עד לתשלום הבלון. גישות אלו הופכות את התשלומים החודשיים לנגישים, אך הם מסוכן.

אתה תהיה חייב הרבה כסף יום אחד, ותאבד את הבית שלך ותהרסי את האשראי שלך אם לא תוכל לשלם את ההלוואה.

בנייה והלוואות קרקע
בדרך דומה, ייתכן שתשתמש בהלוואת בלון למימון זמני בעת בניית בית. כדי לעודד אותך להמשיך להתקדם בפרויקט שלך, המלווים עשויים להשתמש בהלוואות הכוללות תשלום בלון תוך שנתיים עד חמש שנים – אבל התשלומים החודשיים מחושבים כאילו יש לך משכנתא ל-30 שנה. זה נותן לך זמן לקנות קרקע, לבנות ולמחזר עם מימון קבוע יותר מסורתי.

הלוואה מיידית במזומן

הלוואות לרכב
אתה יכול אפילו למצוא הלוואות לרכב המשלבות תשלומי בלון ועוזרות לקונים לקבל תשלום חודשי נמוך. אבל עם מכוניות, הלוואות בלון הן מסוכנות במיוחד מכיוון שמכוניות מפחתות נכסים – הן מאבדות ערכם עם הזמן. בעוד חמש שנים, אתה נשאר עם רכב ששווה פחות משמעותית ממה ששילמת עבורו, ואתה צריך לשלם את רוב מה שלווית.

אתה יכול לנסות למכור את המכונית, אבל לא סביר שתקבל מספיק כדי לכסות את ההלוואה. כתוצאה מכך, ייתכן שתצטרך לרשום צ'ק כשאתה מוכר, ומכירת מכונית שאתה עדיין חייב עליה כסף היא קשה. לחלופין, אתה יכול למחזר ולמתוח את ההלוואה לעוד כמה שנים, ולהשאיר אותך הפוך. כמעט בטוח שתהיה חייב יותר ממה שהמכונית שווה אם תנקוט בגישה הזו.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

קראו עוד על הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות גישור

מה זה הלוואות גישור מהירות?

מה זה הלוואות גישור מהירות? הלוואות גישור הן פרויקט מימון מיוחד ולווים חדשים צריכים לפעול בזהירות אם הם חדשים במימון או פיתוח נכסים, או שאינם

מחשבון הלוואת בלון

מחשבון הלוואת בלון

מחשבון הלוואת בלון הלוואת בלון – שם גחמני, אתה לא חושב למוצר פיננסי שעלול להיות מסוכן? מהי הלוואת בלון? ויקיפדיה מגדירה הלוואת בלון או משכנתא

בנקאות בישראל

כל מה שצריך לדעת על בנקאות בישראל

כל מה שצריך לדעת על בנקאות בישראל מערכת הבנקאות בישראל יכולה להיראות מסובכת ומבלבלת. אפילו ישראלים רבים לא לגמרי מבינים את זה הרבה מהזמן. עבור

הלוואה מהירה
הלוואה מהירה

החל-מ ₪5,000 ועד ₪200,000 בתשלומים נוחים.

שקיפות מלאה, נוחות, ושירות, והכי חשוב חיסכון בעלויות הלוואה מיידית, בשירות אישי ומקצועי.
אמינות ושירות מעל הכל

שקיפות מלאה, נוחות, ושירות, והכי חשוב חיסכון בעלויות הלוואה מיידית, בשירות אישי ומקצועי.

הלוואה מיידית נועם פתרונות אשראי
בלי חיובים מיותרים

ללא ערבים או בטחונות, ובלי הפתעות בסוף החודש - תשלום חודשי קבוע ולא משתנה.

הלוואה חוץ בנקאית
הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה שלא תופסת מקום במסגרת האשראי הבנקאית.

בדיקת זכאות ללא התחייבות עם אישור מיידי

מלאו פרטים להלוואה מיידית

לבעלי BDI תקין וע"פ חוק אשראי הוגן
*אי עמידה בפרעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

אנו נדאג לך להלוואה בזמן הקצר ביותר עם השירות הטוב ביותר.

הלוואה מיידית ניתנת ללקוחות כל הבנקים