מהי הלוואת גישור?

הלוואת גישור

מהי הלוואת גישור?

הלוואת גישור היא הלוואה לטווח קצר המשמשת עד שאדם או חברה מבטיחים מימון קבוע או משלמים התחייבות קיימת. זה מאפשר ללווה לעמוד בהתחייבויות שוטפות על ידי מתן תזרים מזומנים מיידי.

להלוואות גישור יש ריביות גבוהות יחסית ולרוב מגובות בצורה כלשהי של בטחונות, כמו נדל"ן או מלאי של עסק.

איך עובדת הלוואת גישור?

המכונה גם מימון ביניים, מימון פערים או הלוואות תנופה, הלוואות גישור מגשרות על הפער בזמנים שבהם יש צורך במימון אך עדיין לא זמין. גם אנשים פרטיים וגם חברות משתמשים בהלוואות גישור, ומלווים יכולים להתאים את הלוואות אלו למצבים רבים ושונים.

הלוואות גישור יכולות לעזור לבעלי בתים לרכוש בית חדש בזמן שהם מחכים למכירת ביתם הנוכחי. לווים משתמשים בהון העצמי בביתם הנוכחי עבור המקדמה ברכישת בית חדש בזמן שהם ממתינים למכירת ביתם הנוכחי. הלוואת גישור מעניקה לבעל הבית קצת זמן נוסף, ולעתים קרובות יותר, קצת שקט נפשי בזמן שהם ממתינים. עם זאת, הלוואות אלו מגיעות בדרך כלל בריבית גבוהה יותר ממסגרות אשראי אחרות כגון קו אשראי.

בדרך כלל, המלווים מציעים רק הלוואות גישור נדל"ן ללווים עם אשראי מעולה ויחסי חוב להכנסה נמוכים. הלוואות גישור מגלגלות את המשכנתאות של שני בתים יחד, ומעניקות לקונה גמישות בזמן שהם ממתינים למכירת ביתו הישן. עם זאת, ברוב המקרים, המלווים מציעים רק הלוואות גישור לנדל"ן בשווי של 80% מהערך המשולב של שני הנכסים, כלומר ללווה חייב להיות הון עצמי משמעותי בנכס המקורי או חיסכון כספי רב בהישג יד.

עסקים פונים להלוואות גישור כשהם ממתינים למימון ארוך טווח וזקוקים לכסף לכיסוי הוצאות בינתיים.

לדוגמה, דמיינו שחברה עושה סבב מימון הון שצפוי להיסגר בעוד שישה חודשים. היא עשויה לבחור להשתמש בהלוואת גישור כדי לספק הון חוזר לכיסוי השכר, שכר הדירה, השירותים, עלויות המלאי והוצאות אחרות עד שסבב ​​הגיוס יעבור.

הלוואות בצ’קים

דוגמה להלוואות:

כאשר בעל חברה. רצתה לרכוש את בניין, היא לקחה הלוואת גישור. ההלוואה לטווח קצר אושרה מהר מאוד, מה שאיפשר לחתום את העסקה על הבניין בדחיפות. ההלוואה סייעה לכסות חלק מעלות רכישת הבניין עד שהלווה הבטיח מימון קבוע יותר לטווח ארוך.

קראו עוד על: הלוואה מיידית במזומן.

הלוואות לעומת הלוואות מסורתיות
להלוואות גישור יש בדרך כלל תהליך של בקשה, אישור ומיימון מהיר יותר מאשר הלוואות מסורתיות. עם זאת, בתמורה לנוחות, הלוואות אלו נוטות להיות בעלות טווחים קצרים יחסית, ריביות גבוהות ודמי הקמה גבוהים.

בדרך כלל, לווים מקבלים את התנאים הללו מכיוון שהם דורשים גישה מהירה ונוחה לכספים. הם מוכנים לשלם ריביות גבוהות מכיוון שהם יודעים שההלוואה היא לטווח קצר ומתכננים לשלם אותה במהירות עם ריבית נמוכה, מימון ארוך טווח. בנוסף, לרוב הלוואות הגישור אין קנסות החזר.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

הלוואות לעסקים שאושרו: מוצרי טיפוח.

מהם היתרונות של הלוואות גישור?
הלוואות גישור מספקות תזרים מזומנים לטווח קצר. לדוגמה, בעל בית יכול להשתמש בהלוואת גישור כדי לרכוש בית חדש לפני מכירת הבית הקיים שלו.

מהם החסרונות של הלוואות גישור?

להלוואות גישור יש בדרך כלל שיעורי ריבית גבוהים יותר מאשר הלוואות מסורתיות. כמו כן, אם אתה מחכה למכור את ביתך ועדיין יש לך משכנתא, תצטרך לשלם על שתי ההלוואות.

איך אני זכאי להלוואת גישור?

עבור הלוואת גישור לנדל"ן, תזדקק לציון אשראי מצוין. המלווים מעדיפים גם לווים עם יחסי חוב להכנסה  נמוכים.

חלופות להלוואת גשר
כמובן, זה לא תמיד הכרחי לבקש הלוואת גישור אם אתה זקוק למזל בזמן. אחרי הכל, צורות אלטרנטיביות רבות אחרות של מימון נדל"ן יכולות לעזור לכם להסתדר כאן, אפילו בקושי. בואו נסתכל על כמה דוגמאות.

הלוואות להון עצמי
הלוואות הון בית הן חלופה פופולרית להלוואות גישור. במסגרת צורת מימון זו, המובטחת באמצעות ביתך הנוכחי כבטוחה, תוכל ללוות כנגד הון עצמי שוטף המוחזק בביתך. הלוואות הון דירה הן בדרך כלל ארוכות טווח במהותן (הנעות עד 20 שנה) ומציעות שיעורי ריבית המשתווים לטובה לאלו הנלווים להלוואות גישור.

למרות שלעתים קרובות זה משתלם יותר מהלוואת גישור, אל תשכח שקבלת הלוואת הון לבית עדיין תחייב אותך לשאת שתי משכנתאות, או אפילו שלוש, אם תרכוש בית חדש ולא תצליח למכור את ביתך המקורי ב אופנה מהירה.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים