כיצד לדווח על הונאה בכרטיס אשראי?

לדווח על הונאה בכרטיס אשראי

כיצד לדווח על הונאה בכרטיס אשראי?

פעילות חשודה או חיובים לא מזוהים בפירוט כרטיס האשראי שלך עשויים להיות סימנים לגניבת זהות. אם אתה מאמין שאתה קורבן להונאת כרטיסי אשראי, הכרחי לפעול במהירות. גניבת זהות והיווה יותר מ-13 אחוז מתלונות הצרכנים שנרשמו בחברות כרטיסי אשראי בישראל.

הודעה למנפיק הכרטיס שלך

התקשר מיד ברגע שאתה חושד בפעילות הונאה. ניתן למצוא את מספר החיוג חינם של מנפיק כרטיס האשראי שלך בגב כרטיס האשראי שלך. אם הכרטיס שלך אבד או נגנב, עיין ברשימה זו של פרטי הקשר של מנפיקי אשראי שפורסמו על ידי גוגל, פשוט לרשום את שם חברת כרטיסי אשראי.

הלוואה ברגע

לאחר שתודיע למנפיק הכרטיס שלך, הוא יפתח בחקירה. מנפיק הכרטיס שלך גם ייצור קשר עם סוחרים ויבטל כל חיובי הונאה. אינך אחראי לכל חיובים שיתרחשו לאחר הדיווח על ההונאה.

החוק הישראלי קובע שאם אינך יכול לדווח על כרטיס שאבד או גנוב לפני השימוש בו, אתה יכול לשאת באחריות רק לעד 50 שקלים של חיובים הונאה.

המשך בהודעה בכתב. שלח מייל למנפיק כרטיס האשראי שלך. כלול את 6 ספרות האחרונות של הכרטיס שלך ואת התאריך שבו הגשת הדוח לראשונה. אם הכרטיס שלך אבד או נגנב, ציין את התאריך במייל. אם מצאת פעילות חשודה או הונאה בהצהרה שלך, דווח על המידע הזה במייל.

מלא תצהיר הונאה בכרטיס אשראי. מנפיק כרטיס האשראי עשוי לשלוח לך תצהיר הונאה. זוהי הצהרה רשמית של העובדות סביב המקרה שלך.

תזדקק לתצהיר זה בעת דיווח על ההונאה למשטרה ולסוכנויות דיווח האשראי.

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה דיגיטלית.

חתמו על הטופס ותשלחו את העסקאות במייל תאריכי עסקאות שעות ומחיר העסקה שזה לא אתה ביצעת.

התצהיר יבקש מידע אישי, כגון שמך, כתובתך ומספר ת.ז.

תתבקש לדווח על מידע על ההונאה, כגון שם האדם שהשתמש בכרטיס האשראי שלך (אם אתה יודע זאת) וכל מידע אחר שאתה יודע על הפשע.

עוד על: טיפים לניהול משא ומתן על משכורת גדולה.

הגשת דו"ח במשטרה

פנה למחלקת המשטרה בעיר שבה אתה גר. אתה יכול לגשת לתחנת המשטרה או לבקש שוטר יבוא לביתך. ספק כל מידע רלוונטי שאתה יודע על הונאת כרטיסי האשראי. היה מוכן לשתף את המידע האישי שלך ולספק את פרטי הקשר שלך.

אתה לא צריך לשלם אגרה כדי להגיש תלונה במשטרה.

תזדקק לתצהיר הונאה בכרטיס האשראי שלך. השתמש בזה שסופק על ידי מנפיק הכרטיס שלך או בתצהיר גניבת זהות של חברת האשראי.
קח איתך תעודה מזהה עם תמונה שהונפקה על ידי הממשלה, כגון רישיון נהיגה.

הלוואות קטנות

הבא הוכחה לכתובת שלך, כגון עותק של הצהרת המשכנתא שלך או חשבון שירות.

שלח הוכחה לגניבה, כגון דפי כרטיס אשראי או הודעות מס הכנסה.

שמור עותק של דו"ח המשטרה ומספר התיק. בקש עותק של דו"ח המשטרה לשמור לתיעוד שלך. מחלקת המשטרה תנפיק מספר תיק לדיווח שלך. עיין במספר התיק אם עליך לפנות למשטרה בנוגע למקרה שלך.

להבין מדוע יש צורך בהגשת תלונה במשטרה. חברות כרטיסי אשראי או הבנקים ממליצים להגיש דו"ח משטרה. ייתכן שהמשטרה לא תסייע בזיהוי האדם שביצע את ההונאה. עם זאת, הגשת דוח מבסס היטב את חפותך אם תצטרך להתמודד עם כתבי אישום בהמשך הדרך. בנוסף, הגשת דו"ח משטרה מודיעה לרשויות אכיפת החוק על פשעים פיננסיים המתרחשים באזור.

פנייה ללשכות האשראי

השג עותק של דוח האשראי שלך. הצבת התראת הונאה מזכה אותך בעותק חינם של דוח האשראי שלך. עקוב אחר ההנחיות באישור התראת ההונאה שלך כדי לקבל את דוח האשראי שלך.

אם כבר קיבלת את דוח האשראי שלך בחינם, אתה יכול לשלם לכל אחת מסוכנויות דיווח האשראי כדי לקבל עותק מיידי של דוח האשראי שלך.

עיין בדוח האשראי שלך. שימו לב לכל פעילות חריגה או חשודה. חפש עסקאות לא מורשות בחשבונות כרטיסי האשראי שלך. דווח על כל פעילות אשראי לא מורשית.

תן פרטים על גניבת הזהות. ציין את התאריך שבו הבחנת בגניבת הזהות. ציין כמה זמן וכסף השקעת בניסיון לפתור את העניין בעצמך. מסור פרטים על נותן האשראי וסוג חשבון האשראי בו נעשה שימוש. ציין האם בכוונתך להגיש תלונה נגד הגנב אם ידוע לך.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים