כיצד לחשב תשלומי הלוואה ועלויות?

כיצד לחשב תשלומי הלוואה ועלויות

כיצד לחשב תשלומי הלוואה ועלויות?

לפני לקיחת הלוואה אישית, חשוב לדעת תשלומי מהי ההלוואה ועלויות כמה יהיו התשלומים החודשיים והאם התקציב שלך יכול להכיל באופן סביר את ההוצאה הנוספת. עם זאת, קביעת התשלומים המדויקים לפני הקמת הלוואה חדשה יכולה להיות קשה.

אתה לא רק מחזיר את הקרן כשאתה לווה כסף ממלווה. התשלומים החודשיים יכללו גם ריבית, שהיא עלות השאלת הכסף. הנה כמה מהדרכים לחישוב איך עשויים להיראות התשלומים החודשיים שלך.

כיצד פועלים תשלומי הלוואות אישיות

בנוסף לסכום הקרן של ההלוואה שלך, אתה מחפש ריבית וכל עמלה הקשורה להלוואה אישית. בהלוואה שלך, אתה יכול לפרק את העלויות לפי:

קרן: הסכום שאתה לווה שמופקד בחשבונך.

ריבית: מה המלווה גובה ממך כדי להלוות לך כסף. שיעור האחוז השנתי שלך (ריבית) כולל את שיעור הריבית שלך ועלויות ששולמו מראש, כמו עמלות מוצא. עבור רוב ההלוואות האישיות, יש לך ריבית קבועה, מה שאומר שהתשלומים החודשיים שלך לא ישתנו במהלך חיי ההלוואה.

שיעורי הריבית נקבעים על פי ניקוד האשראי וההיסטוריה שלך – ככל שדירוג האשראי שלך גבוה יותר, הריבית שלך נמוכה יותר.

עמלות: עלויות נוספות של נטילת הלוואה, כגון עמלות הקמה, עמלות איחור, עמלות כספים לא מספקות ועוד.

למה לצפות כשעובדים עם מלווה

התשלום החודשי שלך מבוסס על החוב ותקופת ההחזר. הלוואה של 5,000 שקל המשולמת על פני חמש שנים תהיה בעלת תשלומים חודשיים נמוכים יותר מאשר הלוואה של 5,000 שקל המשולמת על פני שלוש שנים מכיוון שהתשלומים מתפרסים על פני תקופה ארוכה יותר. עם זאת, זכור כי הריבית שלך וכל העמלות הנלוות מתווספות גם לכל תשלום הלוואה.

נוסחת תשלום הלוואה ותשלומי הלוואה ועלויות

נוסחת תשלום ההלוואה הפשוטה כוללת את סכום קרן ההלוואה, שיעור הריבית וטווח ההלוואה. סכום הקרן שלך מתפזר באופן שווה על תקופת החזר ההלוואה שלך וחיובי הריבית המגיעים לאורך התקופה. למרות שמספר השנים בקדנציה שלך עשוי להיות שונה, בדרך כלל יהיו לך 12 תשלומים בכל שנה.

סוג ההלוואה שיש לך קובע את סוג מחשבון ההלוואה שבו אתה צריך להשתמש כדי להבין את התשלומים שלך. ישנן הלוואות בריבית בלבד והלוואות מופחתות, הכוללות קרן וריבית.

הלוואות בריבית בלבד

בהלוואות בריבית בלבד, אתה אחראי לשלם רק את הריבית על ההלוואה למשך זמן מוגדר. סכום הקרן שאתה חייב יישאר זהה במהלך אותה תקופה. די קל לחשב את עלויות ההלוואה החודשיות.

בוא נחשב את העלויות שלך אם יש לך הלוואה של 20,000 שקל עם 6 אחוזים ריבית ותקופת החזר של 10 שנים. במקרה זה, היית לוקח את הסכום שלווית ומכפיל אותו בריבית שלך. נתון זה ייצג את עלויות הריבית השנתיות שלך, אותן תחלק ב-12 חודשים:

20,000  x 0.06 = 1,200 בריבית בכל שנה.
1,200 חלקי 12 חודשים = 100 שקל בריבית לחודש
כמובן, הלוואות בריבית בלבד אינן נמשכות לנצח. לאחר שתסתיים תקופת הריבית בלבד של ההלוואה שלך, תידרש להחזיר את סכום הקרן שלווית. בדרך כלל, הלוואות בריבית בלבד הופכות להלוואות מופחתות המחייבות אותך לשלם תשלומים חודשיים על קרן וריבית לאחר סיום תקופת הריבית בלבד.

עברו לדף הבית: מימון שיפוץ בית בתקופת החגים.

הפחתת הלוואות

הלוואות הפחתות מיישמות חלק מהתשלום שלך על יתרת הקרן והריבית שלך בכל חודש.

מה ההבדל בין הלוואה אישית למסגרת אשראי

הלוואות לרכב הן סוג של הלוואת הפחתה. נניח שלקחת הלוואת רכב בסכום של 20,000 שקל עם ריבית של 6 אחוז וציר זמן החזר של חמש שנים. כך תוכל לחשב את תשלומי הריבית על ההלוואה.

חלק את הריבית שאתה מחויב במספר התשלומים שתשלם בכל שנה, בדרך כלל 12 חודשים.
הכפל את הנתון הזה ביתרה הראשונית של ההלוואה שלך, שאמורה להתחיל בסכום המלא שלווית.
עבור הנתונים לעיל, נוסחת תשלום ההלוואה תיראה כך:

0.06 חלקי 12 = 0.005
0.005  כפול 20,000 = 100
100 זה הסכום שתשלם בריבית בחודש הראשון. עם זאת, ככל שאתה ממשיך לשלם את ההלוואה שלך, יותר מהתשלום שלך הולך ליתרת הקרן ופחות לריבית. אתה יכול להבין את תשלום הריבית של כל חודש על ידי ביצוע אותה מתמטיקה שמוצגת לעיל באמצעות יתרת ההלוואה החדשה והנמוכה יותר.

כיצד לחשב תשלומי הלוואה חודשיים באמצעות מחשבונים

להלוואות שונות יש דרישות שונות. להלוואות לסטודנטים לא יהיו אותם חישובים שיש להלוואות לרכב או להלוואות אישיות. הנה איך להשתמש במחשבוני הלוואות על סמך סוג ההלוואה שלך.

מחשבון הלוואות אישיות

מחשבון הלוואות אישי לוקח את יתרת הקרן שלך, שיעור הריבית ואורך תקופת ההחזר ונותן לך סכום תשלום חודשי המגיע מדי חודש.

רוב ההלוואות האישיות הפשוטות יעבדו עם המחשבון הזה, אבל אתה יכול גם להשתמש במחשבון תשלומי הלוואות מפורט יותר אם יש לך חישובים ספציפיים, כגון איך ביצוע תשלומי קרן נוספים ישפיע על אורך ההלוואה שלך וגובה הריבית שתשלם.

הלוואה חוץ בנקאית מהירה

מחשבון הלוואות לסטודנטים

אם אתה מנסה להבין כמה פרטים על החזר הלוואות לסטודנטים, אתה יכול להשתמש במחשבון הלוואות לסטודנטים.

כאשר אתה מכניס את סכום ההלוואה והריבית שלך ומזין תנאי הלוואה שונים, מחשבון זה יכול לעזור לך לקבוע כמה תצטרך לשלם בכל חודש כדי לשלם את הלוואת הסטודנטים שלך מוקדם.

אתה יכול גם לראות כיצד תשלום נוסף חד פעמי או תשלומים חודשיים או שנתיים נוספים ישפיעו על החזר ההלוואה הכולל שלך.

מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא משתמש בסכום ההלוואה הקרן שלך, בריבית החודשית שלך ובמספר התשלומים החודשיים שתשלם במהלך חיי ההלוואה כדי לקבוע מה יהיו התשלומים החודשיים.

שימוש בסוג זה של מחשבון או חיתוך המספרים בעצמך באמצעות נוסחה זו יכול לעזור לקבוע כמה בית אתה יכול להרשות לעצמך בנוחות.

עבודה על חישובים אלה יכולה גם לעזור לקבוע אם אתה צריך מקדמה גדולה יותר עבור רכישת הבית שלך כדי לעזור להפחית את סכום התשלום החודשי.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים