כיצד לחשב תשלומי הלוואות?

כיצד לחשב תשלומי הלוואות

כיצד לחשב תשלומי הלוואות?

אם אתה יודע איך לחשב תשלומי הלוואות, אתה יכול לתכנן את התקציב שלך כך שלא יהיו הפתעות. מומלץ להשתמש במחשבון הלוואות מקוון, פשוט בגלל כמה קל לעשות טעויות בחישוב נוסחאות ארוכות במחשבון רגיל. חשוב לכלול מיסים וביטוחים בעת חישוב תשלום המשכנתא שכן הדבר יידרש על ידי רוב המלווים והבנקים.

שימוש במחשבון מקוון

פתחו מחשבון הלוואות מקוון. אתה יכול ללחוץ על המחשבון בקטע "דוגמאות" בראש עמוד זה, ואז לפתוח אותו עם גוגל דרייב, או להוריד אותו כדי לפתוח אותו עם אקסל או תוכנית גיליונות אלקטרוניים אחרת. לחלופין.

הזן את סכום ההלוואה. זהו הסכום הכולל של הכסף שנלווה. אם אתם מחשבים הלוואה בתשלום חלקי, הזינו את סכום הכסף שנותר לכם לשלם.
שדה זה עשוי להיות מסומן "כמות בסיס".

הזן את שיעור הריבית. זוהי הריבית השנתית הנוכחית על ההלוואה שלך, בצורת אחוזים. לדוגמה, אם אתה משלם ריבית של 6%, הקלד 6.
מרווח ההרכבה לא משנה כאן. הריבית שצוינה צריכה להיות הריבית השנתית הנומינלית, גם אם הריבית מחושבת בתדירות גבוהה יותר.

הלוואות אקספרס

הזן את תקופת ההלוואה. זהו משך הזמן שאתה מתכוון להשקיע בתשלום ההלוואה. השתמש בפרק הזמן המצוין בתנאי ההלוואה כדי לחשב את התשלום החודשי המינימלי הנדרש. השתמש בפרק זמן קצר יותר כדי לחשב תשלום חודשי גבוה יותר שיחזיר את ההלוואה מוקדם יותר. קראו עוד על: כיצד לבצע תשלום הלוואת רכב?

פירעון ההלוואה מוקדם יותר פירושו גם פחות כסף שהוצא בסך הכל.
קרא את התווית שליד שדה זה כדי לקבוע אם המחשבון משתמש בחודשים או שנים.

לחץ על חשב. מחשבונים מסוימים יעדכנו אוטומטית את השדה "תשלום חודשי" לאחר הזנת המידע. אחרים מחכים עד שתלחץ על "חשב", ואז נותנים לך תרשים או גרף המציגים את לוח התשלומים שלך.
"המנהל" הוא סכום ההלוואה המקורית שנותרה, בעוד "ריבית" היא החיוב הנוסף שנותר. קראו עוד על: כיצד לקבל הלוואה גם עם אשראי גרוע?

מחשבונים אלו יציגו מידע עבור פריסת תשלומי הלוואה "מופחתת במלואה", כלומר תשלמו בדיוק את אותו הסכום בכל חודש.

אם אתה משלם פחות מהסכום המוצג, בסופו של דבר תשלמו תשלום בודד במיוחד בתום תקופת ההלוואה, ובסופו של דבר תשלמו יותר כסף בסך הכל.

חישוב תשלומי הלוואות באופן ידני

רשום את הנוסחה. הנוסחה לשימוש בעת חישוב תשלומי ההלוואה היא M = P * ( J / (1 – (1 + J)-N)). בצע את השלבים הבאים לקבלת מדריך מפורט לשימוש בנוסחה זו, או עיין בהסבר המהיר של כל משתנה:
M = סכום התשלום
P = קרן, כלומר סכום הכסף שנשאל
J = ריבית אפקטיבית. שימו לב שבדרך כלל לא מדובר בריבית השנתית; ראה למטה להסבר.
N = המספר הכולל של תשלומים

היזהר בעיגול התוצאות באמצע הדרך. באופן אידיאלי, השתמש במחשבון גרף או בתוכנת מחשבון כדי לחשב את כל הנוסחה בשורה אחת. אם אתה משתמש במחשבון שיכול להתמודד רק עם שלב אחד בכל פעם, או אם אתה רוצה לבצע את השלבים בפירוט שלהלן, עיגל ללא פחות מארבע ספרות משמעותיות לפני שתמשיך לשלב הבא.

עיגול לעשרוני קצר יותר עלול לגרום לשגיאות עיגול משמעותיות בתשובתך הסופית.
אפילו במחשבונים פשוטים יש בדרך כלל כפתור "תשובות". זה מכניס את התשובה הקודמת לחישוב הבא, שהוא מדויק יותר מאשר חישוב שלה למטה.

הדוגמאות שלהלן מעוגלות לאחר כל שלב, אך השלב האחרון כולל את התשובה שתקבלו אם תסיימו את החישוב בשורה אחת, כך שתוכלו לבדוק את העבודה שלכם.

חשב את הריבית האפקטיבית שלך J. רוב תנאי ההלוואה מזכירים את "הריבית השנתית הנומינלית", אך סביר להניח שאינך משלם את ההלוואה בתשלומים שנתיים. חלקו את הריבית השנתית ב-100 כדי להציג אותה בצורה עשרונית, ואז חלקו אותה במספר התשלומים שאתם משלמים בכל שנה כדי לקבל את הריבית האפקטיבית.

הלוואה חוץ בנקאית מהירה

לדוגמה, אם הריבית השנתית היא 5%, ואתה משלם בתשלומים חודשיים (12 פעמים בשנה), חשב 5/100 כדי לקבל 0.05, ואז חשב J= 0.05 / 12 = 0.004167.

במקרים חריגים, שיעורי הריבית מחושבים במרווח שונה מאשר פריסת התשלומים. במיוחד, משכנתאות קנדיות מחושבות פעמיים בשנה, למרות שהלווה משלם תשלומים שתים עשרה פעמים בשנה. במקרה זה, תחלק את הריבית השנתית בשניים.

שים לב למספר הכולל של תשלומים N. ייתכן שתקופת ההלוואה כבר מציינת את המספר הזה, או שתצטרך לחשב אותו בעצמך. לדוגמה, אם תקופת ההלוואה היא 5 שנים ותשלם ב-12 תשלומים חודשיים בכל שנה, המספר הכולל של התשלומים שלך יהיה N = 5 * 12 = 60.

חשב (1+J)-N. תחילה הוסף 1+J, ואז העלה את התשובה בחזקת "-N". הקפד לכלול את הסימן השלילי לפני ה-N. אם המחשבון שלך לא יכול להתמודד עם מעריכים שליליים, במקום זאת כתוב את זה בתור 1/((1+J)N).[1]
בדוגמה שלנו, (1+J)-N = (1.004167)-60 = 0.7792

חשב את J/(1-(התשובה שלך)). במחשבון פשוט, תחילה חשב 1 – המספר שחישבת בשלב הקודם. לאחר מכן, חשב את J חלקי התוצאה, תוך שימוש בשיעור הריבית האפקטיבי שחישבת לעיל עבור "J".
בדוגמה שלנו, J/(1-(תשובה)) = 0.004167/(1-0.7792) = 0.01887

מצא את התשלום החודשי שלך. לשם כך, הכפל את התוצאה האחרונה שלך בסכום ההלוואה P. התוצאה תהיה סכום הכסף המדויק שאתה צריך לשלם בכל חודש כדי לפרוע את ההלוואה שלך בזמן.

לדוגמה, אם לווית  30,000 שקל, תכפיל את התשובה שלך מהשלב האחרון ב-30,000. המשך הדוגמה שלנו למעלה, 0.01887 * 30000 = 566.1 שקל לחודש, או 566 שקל ו-10 אגורות.
זה עובד עבור כל מטבע, לא רק שקלים.

אם חישבת את הדוגמה שלנו על כל שורה אחת של מחשבון מפואר, תקבל תשלום חודשי מדויק יותר, קרוב מאוד ל-566.137 שקל, או כ-566 שקל ו-14 שקל בכל חודש. אם במקום זאת נשלם 566 שקל ו-10 שקל בכל חודש כפי שחישבנו עם המחשבון הפחות מדויק למעלה, היינו יורדים מעט עד סוף תקופת ההלוואה, ונצטרך לשלם כמה שקלים נוספים כדי לפצות על כך (פחות מ- 5 במקרה זה).

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים