כיצד לשפר את האשראי במהירות?

כיצד לשפר את האשראי במהירות

כיצד לשפר את האשראי במהירות?

אם ציון האשראי שלך נמוך ממה שאתה רוצה, עשויות להיות דרכים מהירות להעלות אותו. תלוי במה שמחזיק אותו, ייתכן שתוכל לעלות עד 100 נקודות במהירות יחסית. אז כיצד לשפר את האשראי במהירות?

ציונים באזורים "הוגנים" ו"רעים" של טווחי ציון האשראי יכולים לראות תוצאות דרמטיות.

שלם את יתרות כרטיס האשראי באופן אסטרטגי

החלק ממסגרת האשראי שלך שאתה משתמש בו בכל זמן נתון נקרא ניצול האשראי שלך. הנחיה טובה: השתמש בפחות מ-30% מהמגבלה שלך בכל כרטיס, ועדיף נמוך יותר. בעלי הניקוד הגבוה ביותר משתמשים בפחות מ-7%. (תוכל לעקוב אחר ניצול האשראי שלך בכל כרטיס ובכלל על ידי צפייה בפרופיל ניקוד האשראי שלך עם קפטן קרדיט.)

הלוואות קטנות

אתה רוצה לוודא שהיתרה שלך נמוכה כאשר מנפיק הכרטיס מדווח על כך ללשכות האשראי, כי זה מה שמשמש בחישוב הציון שלך. דרך פשוטה לעשות זאת היא לשלם את היתרה לפני שמחזור החיוב מסתיים או לשלם מספר פעמים במהלך החודש כדי לשמור על היתרה נמוכה תמיד.

השפעה: בעלת השפעה רבה. ניצול האשראי שלך הוא הגורם השני בגודלו בניקוד האשראי שלך; הגורם הגדול ביותר הוא תשלום בזמן.

מחויבות זמן: נמוכה עד בינונית. הגדר תזכורות ליומן כדי להיכנס ולבצע תשלומים. ייתכן שתוכל גם להוסיף התראות בחשבונות כרטיס האשראי שלך כדי ליידע אותך מתי היתרה שלך מגיעה לסכום מוגדר.

כמה מהר זה יכול לעבוד: מהר. ברגע שכרטיס האשראי שלך ידווח על יתרה נמוכה יותר ללשכות האשראי, ניצול נמוך זה ישמש בחישוב הציון שלך.

בדקו זכאות להלוואה דיגיטלית.

2. בקשו מסגרת אשראי גבוהה יותר

כאשר מסגרת האשראי שלך עולה והיתרה שלך נשארת זהה, זה מוריד באופן מיידי את ניצול האשראי הכולל שלך, מה שיכול לשפר את האשראי שלך. אם ההכנסה שלך עלתה או שהוספת עוד שנים של ניסיון חיובי באשראי, יש לך סיכוי הגון להגיע לגבול גבוה יותר.

השפעה: משפיעה מאוד, מכיוון שהניצול הוא גורם גדול בציוני האשראי.

מחויבות זמן: נמוכה. צור קשר עם מנפיק כרטיס האשראי שלך כדי לשאול לגבי קבלת הגבלה גבוהה יותר. בדוק אם אפשר להימנע מחקירת אשראי "קשה", שיכולה להוריד זמנית את הציון שלך בכמה נקודות.

כמה מהר זה יכול לעבוד: מהר. ברגע שהמגבלה הגבוהה יותר מדווחת ללשכות האשראי, היא תוריד את ניצול האשראי הכולל שלך – כל עוד אינך מנצל את "החדר" הנוסף בכרטיס.

עוד על: מהי העברת יתרה, והאם עלי לעשות אחת?

3. הפוך למשתמש מורשה

אם לקרוב משפחה או חבר יש חשבון כרטיס אשראי עם מסגרת אשראי גבוהה והיסטוריה טובה של תשלומים בזמן, בקש שיוסיפו אותו כמשתמש מורשה. זה מוסיף את החשבון לדוחות האשראי שלך, כך שמסגרת האשראי שלו יכולה לעזור לניצול שלך. המכונה גם "גיבוי אשראי", סטטוס משתמש מורשה מאפשר לך ליהנות מהיסטוריית התשלומים החיובית של המשתמש הראשי. בעל החשבון לא חייב לאפשר לך להשתמש בכרטיס – או אפילו לתת לך את מספר החשבון – כדי שהאשראי שלך ישתפר.

השפעה: פוטנציאלית גבוהה, במיוחד אם אתה חדש באשראי עם קובץ אשראי דק. ההשפעה תהיה קטנה יותר עבור אלה עם אשראי מבוסס שמנסים לקזז צעדים מוטעים או ניצול אשראי נמוך יותר.

לדווח על הונאה בכרטיס אשראי

מחויבות זמן: נמוכה עד בינונית. תצטרך לנהל שיחה עם בעל החשבון שאתה מבקש את הטבה הזו, ולהסכים אם תהיה לך גישה לכרטיס ולחשבון או פשוט להיות רשום כמשתמש מורשה.

כמה מהר זה יכול לעבוד: מהר. ברגע שהוספת אותך וחשבון האשראי הזה ידווח ללשכות, החשבון יכול להועיל לפרופיל שלך.

4. שלם חשבונות בזמן

שום אסטרטגיה לשיפור האשראי שלך לא תהיה יעילה אם תשלם באיחור. גרוע מכך, תשלומים מאוחרים יכולים להישאר בדוחות האשראי שלך למשך 7 וחצי שנים.

אם החמצת תשלום ב-30 יום או יותר, התקשר מיידית לנושה. שלם בהקדם האפשרי ושאל אם הנושה ישקול לא לדווח יותר על התשלום שפספס ללשכות האשראי. גם אם הנושה לא יעשה זאת, כדאי להתעדכן על החשבון בהקדם האפשרי. כל חודש שחשבון מסומן עבריין פוגע בציון שלך.

השפעה: בעלת השפעה רבה. הרקורד שלך בתשלום חשבונות בזמן הוא גורם הניקוד הגדול ביותר במערכות ניקוד האשראי של BDI.

מחויבות זמן: נמוכה. מניעת תשלומים שהוחמצו על ידי הגדרת תזכורות בחשבון ובחינת תשלומים אוטומטיים כדי לכסות לפחות את המינימום.

כמה מהר זה יכול לעבוד: זה משתנה בהתאם למספר התשלומים שהחמצת וכמה לאחרונה. זה גם משנה באיחור של התשלום (30, 60, 90 ימים או יותר לאחר המועד). למרבה המזל, ההשפעה של תשלומים בפיגור מתפוגגת עם הזמן, והוספת חשבונות אשראי חיוביים יותר יכולה לעזור לזרז זאת.

5. ערעור על טעויות בדוח האשראי

טעות באחד מדוחות האשראי שלך עלולה להפחית את הציון שלך. ערעור על שגיאות בדוח אשראי יכול לעזור לך לשפר במהירות את האשראי שלך.

עוד על: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים