מהי הלוואה כנגד נכס?

הלוואה כנגד נכס

מהי הלוואה הלוואה כנגד נכס? דברים חשובים שכדאי לדעת

הלוואה כנגד נכס היא הלוואה מובטחת שבנקים, חברות מימון מספקים כנגד נכסים למגורים או מסחריים. הלוואות אלו מוצעות לרוב בריבית נמוכה יותר בהשוואה להלוואה אישית או הלוואה עסקית ומושלמות בזמן סביר. כל מי שיש לו נכס בבעלותו יכול להיעזר בהלוואות כאלה, בין אם הוא שכיר או עצמאי במערך עסקי או מקצועי.

כמות ההלוואה שאושרה גם היא גבוהה יותר ממה שעשוי להיות מוצע באפשרויות זמינות אחרות.

3 סיבות עיקריות לכך שהביקוש להלוואה עולה בקרב אנשים:

  • זה זול יותר מהלוואה אישית.
  • הלווה יכול להמשיך לגור בנכס  גם לאחר ניצול ההלוואה.
  • ההלוואה יכולה לשמש למגוון מטרות כגון הוצאות רפואיות בלתי צפויות, השכלה גבוהה לילדים ונישואים, או הקמת עסק.
  • חוץ מזה, לקוחות קיימים של בנק או חברת מימון דיור אינם צריכים לעבור שוב את תהליך אימות המסמכים.

הלוואה  היא גם לבעלי עסקים וגם לשכירים. עצמאים המחפשים כספים להרחבת העסק שלהם יכולים לעשות שימוש בהלוואה זו.

אנשי מקצוע המתמודדים עם משבר רפואי פתאומי שעלול לדרוש טיפול ארוך טווח, כולל ניתוח יקר, או שליחת ילדים לאוניברסיטה זרה ללימודים גבוהים יכולים להיעזר במתקן לגיוס כספים.

הלוואה ללא ריבית לא רק מותיר את החסכונות של האדם על כנו, אלא ההלוואה גם מגיעה בעלות ריבית נמוכה עם אפשרות החזר של עד 15 עד 20 שנה. הריביות הנמוכות על הלוואות כאלה מדללות את נטל ההחזרים.

חובה לקרוא: הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי.

כל היתרונות הללו ואחרים מסייעים בצמיחת העסק או שומרים על עתידם הכלכלי הן של מבקש ההלוואה והן של משפחתו. הקריטריון היחיד להיעזר בהלוואה הוא נכס הוא שההלוואה צריכה להיות למטרה לגיטימית.

בעוד שקל יחסית ללקוחות קיימים לקבל הלוואה כנגד הנכס שלהם, לקוחות חדשים יצטרכו לספק את המסמכים הדרושים כמו גם היסטוריית אשראי, יכולת החזר וסחירות הנכס שיש למשכן.

לקוח קיים יכול גם לבקש הלוואת נוספת, אך הדבר יהיה תלוי בגורמים כגון היסטוריית ההחזרים של הלוואת דירה קיימת ויתרת החוב בהלוואה זו, הכנסה חודשית ויחס שווי הלוואה לנכס. עם זאת, לא נדרשת הערכת נכס טרי מכיוון שהנכס כבר ממושכן אצל המלווה.

מלאו את הטופס הדיגיטלי שלנו להלוואה.

 

5 היבטים להלוואה כנגד נכס שעל המבקשים לדעת
1. החזר הלוואה:
מאחר וסכום ההלוואה שניתן לנצל כנגד נכס הוא גבוה, חשוב שהלווה יעמוד בקריטריוני ההכנסה הנדרשים כדי להחזיר את כל ההלוואה. ניתן להחזיר אותו על פני תקופה של 12 חודשים עד 20 שנה, אם כי זמן ההחזר משתנה ממלווה אחד למשנהו.

2. הערכת שווי נכס:
הלוואה ניתנת כנגד בטחונות; כלומר, מקרקעין כגון נכס מגורים/מסחר בנוי. לפני שתחליטו על הזכאות וסכום ההלוואה, המלווה שלך יעריך את הנכס שלך. הסכום יהיה תלוי בערך השוק ההוגן הרווח, ולא בשווי העבר או הפוטנציאלי העתידי.

חברות מימון דיור מספקות בדרך כלל עד 50-60 אחוזים משווי השוק של נכס. לכן, עליך לנתח את יחס הלוואה לערך שסופק על ידי המלווה שלך.

3. בעלות על נכס:
המלווה יאשר את ההלוואה רק לאחר שישתכנע כי לנכס שלכם יש כותרת ברורה וסחירה. יתרה מכך, הבעלים המשותפים צריכים להיות חלק מההלוואה ולעמוד בקריטריונים.

4. החזר ההלוואה:
כל הלוואה מגיעה עם תקופת החזר ארוכה יותר בהשוואה להלוואה אישית. החזר ההלוואה מתפרסים על פני שנים רבות ושיעור הריבית נמוך בהרבה. הלוואה ארוכה יותר פירושה החזר נמוך יותר, מה שמפחית את נטל ההחזר החודשי.

קראו עוד על: האם כדאי לקבל הלוואה ללא ריבית?

5. יכולת החזר:
המלווה יעריך את יכולת ההחזר שלך בעזרת דוחות ההכנסה שלך, היסטוריית ההחזרים, הלוואות שוטפות וכו'.

לסיכום, הלוואה כזאת מציעה גמישות רבה יותר, ריביות נמוכות יותר, סכום הלוואה גבוה יותר, משך החזר ארוך יותר והיתכנות לשימוש סופי. בעוד שהיתרונות ארוכי הטווח של הלוואה מסוג זה הופכים אותה לאופציה טובה בהרבה מהלוואות אישיות, חשוב לזכור שאם הלווה אינו עומד בהחזרים, זכויותיו על הנכס מועברות למלווה.

צפו בדף הבית שלנו: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים