מהי הלוואה לנכס? דברים חשובים שכדאי לדעת

מהי הלוואה לנכס

מהי הלוואה לנכס? דברים חשובים שכדאי לדעת

הלוואה כנגד נכס היא הלוואה מובטחת שבנקים, חברות מימון מספקים כנגד נכסים למגורים או מסחריים. הלוואות אלו מוצעות לרוב בריבית נמוכה יותר בהשוואה להלוואה אישית או הלוואה עסקית ומושלמות בזמן סביר.

כל מי שיש לו נכס בבעלות יכול להיעזר בהלוואות כאלה, בין אם הוא שכיר או עצמאי במערך עסקי או מקצועי. כמות ההלוואה שאושרה גם היא גבוהה יותר ממה שעשוי להיות מוצע באפשרויות זמינות אחרות.

3 סיבות עיקריות לכך שהביקוש ל-הלוואה לנכס עולה בקרב אנשים:

  • זה זול יותר מהלוואה אישית.
  • המבקש יכול להמשיך ולהשתמש ברכושו גם לאחר ניצול ההלוואה.
  • ההלוואה יכולה לשמש למגוון מטרות כגון הוצאות רפואיות בלתי צפויות, השכלה גבוהה לילדים ונישואים, או הקמת עסק.
  • חוץ מזה, לקוחות קיימים של בנק או חברת מימון דיור אינם צריכים לעבור שוב את תהליך אימות המסמכים.

הלוואה כנגד נכס היא גם לבעלי עסקים וגם לשכירים. עצמאים המחפשים כספים להרחבת העסק שלהם יכולים לעשות שימוש בהלוואה.

הלוואות קטנות

אנשי מקצוע בשכר המתמודדים עם משבר רפואי פתאומי שעשוי לדרוש טיפול ארוך טווח, כולל ניתוח יקר, או שליחת ילדים לאוניברסיטה זרה ללימודים גבוהים יכולים להיעזר במתקן לגיוס כספים. הלוואה לנכס לא רק מותיר את החסכונות של האדם על כנו, אלא הוא גם מגיע ב-ריבית בעלות נמוכה עם אפשרות החזר של עד 15 עד 20 שנה.

הריביות הנמוכות על הלוואות כאלה מדללות את נטל ההחזרים.

חובה לדעת: הלוואה מיידית אונליין.

כל היתרונות הללו ואחרים מסייעים בצמיחת העסק או שומרים על עתידם הכלכלי הן של מבקש ההלוואה והן של משפחתו. הקריטריון היחיד להיעזר בהלוואה כנגד נכס הוא שההלוואה צריכה להיות למטרה לגיטימית.

בעוד שקל יחסית ללקוחות קיימים לקבל הלוואה כנגד הנכס שלהם, לקוחות חדשים יצטרכו לספק את המסמכים הדרושים כמו גם היסטוריית אשראי, יכולת ההחזר וסחירות הנכס שיש למשכן.

לקוח קיים יכול גם לבקש הלוואת 'תוספת', אך הדבר יהיה תלוי בגורמים כגון היסטוריית ההחזרים של הלוואת דירה קיימת ויתרת החוב בהלוואה זו, הכנסה חודשית ויחס שווי הלוואה לנכס. עם זאת, לא נדרשת הערכת נכס טרי מכיוון שהנכס כבר ממושכן אצל המלווה.

5 היבטים להלוואה כנגד נכס שעל המבקשים לדעת

1. החזר הלוואה:

היות וסכום ההלוואה שניתן לנצל כנגד נכס הוא גבוה, חשוב שהלווה יעמוד בקריטריוני ההכנסה הנדרשים על מנת להחזיר את מלוא ההלוואה. ניתן להחזיר אותו על פני תקופה של 12 חודשים עד 20 שנה, אם כי תקופת הכהונה משתנה ממלווה אחד למשנהו.

עוד על: כיצד לקבל הלוואות לניתוח?

2. הערכת שווי נכס:

הלוואה כנגד נכס ניתנת כנגד בטחונות; כלומר, מקרקעין כגון נכס מגורים/מסחר בנוי. לפני שתחליט על הזכאות וסכום ההלוואה, המלווה שלך יעריך את הנכס שלך. הסכום יהיה תלוי בערך השוק ההוגן הרווח, ולא בשווי העבר או הפוטנציאלי העתידי. חברות מימון דיור מספקות בדרך כלל עד 50-60 אחוזים משווי השוק של נכס. לכן, עליך לנתח את יחס הלוואה לערך שסופק על ידי המלווה שלך.

חובה לקרוא: הלוואה מיידית במזומן.

3. בעלות על נכס:

המלווה יאשר את ההלוואה רק לאחר שישתכנע כי לנכס שלכם יש כותרת ברורה וסחירה. יתר על כן, הבעלים המשותפים צריכים להיות חלק מההלוואה ולעמוד בקריטריונים.

הלוואה לסטודנטים - נועם פתרונות אשראי

4. תקופת החזר:

כל הלוואה כנגד נכס מגיעה עם תקופת החזר ארוכה יותר בהשוואה להלוואה אישית. ה-EMI מתפרסים על פני שנים רבות ושיעור הריבית נמוך בהרבה. החזר ארוך יותר פירושה ריבית נמוך יותר, מה שמפחית את נטל ההחזר החודשי.

5. יכולת החזר:

המלווה יעריך את יכולת ההחזר שלך בעזרת דוחות ההכנסה שלך, היסטוריית ההחזרים, הלוואות שוטפות וכו'.

לסיכום, הלוואה כנגד נכס מציעה גמישות רבה יותר, ריביות נמוכות יותר, סכום הלוואה גבוה יותר, משך החזר ארוך יותר והיתכנות לשימוש סופי. בעוד שהיתרונות ארוכי הטווח של הלוואה מסוג זה הופכים אותה לאופציה טובה בהרבה מהלוואות אישיות, חשוב לזכור שאם הלווה אינו עומד בהחזרים, זכויותיו על הנכס מועברות למלווה.

 

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים