מה ההבדל בין הלוואה אישית למסגרת אשראי?

מה ההבדל בין הלוואה אישית למסגרת אשראי

מה ההבדל בין הלוואה אישית למסגרת אשראי?

ישנן שתי דרכים נפוצות ללוות כסף: נטילת הלוואה אישית או פתיחת מסגרת אשראי אישית. אז מה ההבדל בין הלוואה אישית למסגרת אשראי? בהלוואה אישית ניתן לך סכום כסף חד פעמי ולאחר מכן נדרש לשלם תשלומים חודשיים קבועים. מצד שני, עם מסגרת אשראי, ניתנת לך גישה לסכום כסף מוגדר שאתה יכול למשוך ממנו לפי הצורך, ולהחזיר אותו לאורך זמן עם ריבית. כל מה שתבחר כנראה תלוי בצרכים שלך.

להלן ההבדלים העיקריים בין השניים:

הלוואות אישיות

הלוואות אישיות נותנות לך סכום קבוע בבת אחת. הם משמשים לעתים קרובות עבור הוצאות חד פעמיות כגון הוצאה בלתי צפויה או איחוד חובות. אתה מחזיר את ההלוואה לאורך זמן, עם ריבית, וככל הנראה התשלום הוא אותו סכום בכל חודש. אתה יכול להגיש בקשה להלוואה אישית מבנק מקומי, איגוד אשראי, חברת פיננסים או מלווה מקוון. הלוואות אלו יכולות להיות בעלות ריבית קבועה או משתנה, והן מוחזרות תוך פרק זמן מסוים.

היתרונות של הלוואה אישית
1. תשלומים חודשיים קבועים

מכיוון שהלוואות אישיות קבעו תשלומים חודשיים, הן מאפשרות לך להוסיף פריט קבוע לתקציב שלך. כאשר תשלם בעקביות את מלוא התשלום בזמן, החוב שלך ישולם במלואו בתום תקופת ההלוואה. מצד שני, אם תבצע את התשלום המינימלי בקו אשראי, ייתכן שלא תגיע לאותה תוצאה.

הלוואה מיידית אונליין

2. ריבית קבועה או משתנה

הלוואה אישית עשויה להיות בריבית קבועה או משתנה. ריבית קבועה אינה משתנה לאורך חיי ההלוואה, אך ריבית משתנה מותאמת על סמך הפריים או שיעור מדד אחר. המשמעות היא שהריבית וסכום התשלום שלך עשויים לעלות או לרדת במהלך תקופת ההלוואה. תקופת ההסתגלות לריבית משתנה עשויה להשתנות גם בהתאם לחוזה ההלוואה שלך. ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר, כך גדלה הסבירות לשונות בתעריפים מכיוון שהתעריפים יכולים להשתנות לאורך זמן.

3. ריביות נמוכות יותר

הלוואה אישית עשויה להציע ריבית נמוכה יותר ממסגרת אשראי אישית, מכיוון שקווי אשראי נחשבים לרוב מסוכנים יותר עבור המלווה. עם זאת, תעריפים בודדים תלויים לרוב בציון האשראי שלך ובאופן שבו המלווה תופס את ערך האשראי שלך. התעריפים על הלוואות אישיות עשויים להשתנות מאוד.

4. תקופת החזר קבועה

לרוב, ישנה תקופת החזר קבועה בהלוואות אישיות שיכולה לנוע בין 12 ל-60 חודשים ולעיתים יותר. כאשר ההלוואה נפרעת, אתה פטור מהחוב.

חסרונות של הלוואה אישית
1. עמלות הלוואה וקנסות

ייתכנו עמלות הקמה, עמלות בקשה, עמלות העברת יתרות, עלויות סגירה, עמלות שנתיות ו/או קנסות על תשלום מראש הקשורים להלוואות אישיות.

2. פחות גמישות להחזר

עם הלוואה אישית, יש לך תאריך מוגדר שבו יש לשלם את ההלוואה שלך בכל חודש. עמלות איחור עשויות להיות מוערכות אם לא תבצע את התשלומים שלך בזמן.

הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי - נועם פתרונות אשראי

3. קו אשראי אישי

קו אשראי אישי דומה לכרטיס אשראי, שבו למרות שאושר לך סכום אשראי מקסימלי, אתה לא מוציא אותו עד שאתה צריך את הכספים. אתה מוציא את הכסף לפי הצורך ולאחר מכן משלם תשלום חודשי מינימלי.

היתרונות של קו אשראי אישי

1. לשאול רק את מה שאתה צריך

עם מסגרת אשראי אישית, אתה משתמש רק בכספים המאושרים לפי הצרכים שלך. לדוגמה, אתה עלול לחוות ירידת מדרגה בהכנסה שלך, כאשר לפעמים אתה צריך כסף נוסף כדי לשלם חשבונות. לאחר מכן, כאשר ההכנסה שלך גדלה, תוכל להחזיר את האשראי ששימש.

2. גישה מתמשכת לכספים

למרות שיש סכום מקסימלי שאתה רשאי ללוות, עם קו אשראי אישי יש לך גישה לכסף בכל פעם שאתה צריך. אתה יכול כל הזמן להוציא סכומים קטנים, להחזיר אותם, ושוב ללוות.

3. ריבית נמוכה יותר מכרטיסי אשראי

בעוד שהריבית על קו אשראי אישי עשויה להיות גבוהה, רבים מציעים שיעורים נמוכים יותר מכרטיסי אשראי.

חסרונות של קו אשראי אישי

1. ריבית גבוהה יותר מאשר הלוואות אישיות
לקו אשראי אישי יש לרוב ריביות גבוהות יותר מאשר הלוואה אישית.

2. שיעורי ריבית משתנים

מסגרת אשראי אישית עשויה להיות בעלת ריבית משתנה, כלומר המלווה יכול להעלות או להוריד את הריבית כאשר שיעורי הריבית בשוק משתנים, במרווחי זמן מוגדרים.

3. פוטנציאל להוצאות יתר

מכיוון שיש לך גישה מובטחת לכסף, יש פוטנציאל להוציא עד המגבלה שלך גם אם אינך צריך את הכספים.

כדי להחליט איזה סוג של מוצר הלוואה מתאים לכם, שקול כיצד אתה מתכנן להשתמש בכסף (חד פעמי לעומת צורך מתמשך), ואת ההרגלים הפיננסיים שלך בכל הנוגע לניהול אחראי והחזר חובות.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים