מחשבון הלוואות

מהו מחשבון הלוואה וכיצד הוא עוזר לפני קבלת הלוואה?

אתם מעוניינים ליטול הלוואה ואתם לא יודעים מה יהיה גובה ההחזר החודשי שתקבלו,  זו הסיבה לפיתוח מחשבון הלוואה. כאן ריכזנו עבורכם מידע על אופן השימוש במחשבון הלוואה בצירוף מידע חיוני על ריבית הפריים ועל שיטת חישוב שפיצר עליהן מתבססות מרבית ההלוואות במשק. אז בואו נתחיל.

מדובר בסימולטור המאפשר חישוב של מרכיבי ההלוואה. כל הלוואה מכילה מספר רכיבים:

  • קרן – סכום ההלוואה שהתקבלה בפועל
  • ריבית – המחיר על הלוואה
  • תקופה – אורך תקופת ההלוואה

מחשבון הלוואה מאפשר חישוב של גובה ההחזר החודשי הצפוי בהתאם למספרים המוזנים. ניתן "לשחק" בנתונים עד שמקבלים את הסכום המתאים לגובה ההחזר החודשי.

איך זה עובד?

השימוש במחשבון הוא פשוט וידידותי. כל שעליכם לעשות הוא להזיז את נקודות המחשבון לנתונים המתאימים לכם. תוך שניות בודדות תופיע בפניכם התוצאה וכך בקלות ובנוחות מתקבלת התוצאה. חשוב לציין כי מחשבון הלוואה משוכלל ככל שיהיה לא יוכל להעריך במדויק את גובה ההחזר החודשי הסופי בשל מסלולי ההלוואה המשתנים.

מה צריך לדעת לפני חישוב הלוואה?

הדבר הראשון שצריך לדעת על הלוואה הוא הריבית. עם זאת, שיעור הריבית תלוי בהיבטים שונים כגון דירוג האשראי של המבקש, ההכנסה השנתית של המבקש ואופי העסקה בין היתר. ובכל זאת, אתה יכול לקבוע את הריבית שתצטרך לשאת באמצעות מחשבון הלוואה.

0.00

תשלום חודשי משוער

0.00

סכום ההחזר הכולל

0.00

סך ריבית

מה צריך לדעת לפני חישוב הלוואה

שיטות חישוב הלוואה

לפני שאתם מחשבים הלוואה, חשוב שתכירו את המאפיינים שלה, האם היא בעלת מסלול משנה? האם היא מתבססת על ריבית הפריים המפורסמת ואולי היא בכלל ניתנה בריבית קבועה המעניקה יציבות להלוואה? חשוב להכיר את שיטת ההחזר של ההלוואה ואת יתר הנתונים המשמעותיים.

שיטת חישוב שפיצר

מרבית ההלוואות בישראל מתבססות על שיטת החזר זו הדוגלת בגובה החזר חודשי קבוע אחיד לאורך כל שנות ההלוואה. הרי כל החזר חודשי מורכב מקרן וריבית. אך הסכום הכולל הוא אחיד כאשר ההלוואה ניתנת על פי שיטת חישוב שפיצר. שיטה זו נוחה למרבית הלווים בישראל ולכן היא גם נפוצה יותר.

שיטת קרן שווה

הקרן המשולמת לאורך כל תקופת ההלוואה תהיה בגובה זהה והריבית החודשית תהיה שונה מחודש לחודש, מה שיוביל לגובה ההחזר החודשי להיות יקר בתחילת תקופת ההלוואה ולרדת עם השנים. אם ההלוואה שלכם מחושבת לפי לוח קרן שווה, תצטרכו מחשבון הלוואה מותאם לכך. לא כל מחשבון יתאים לכם.

מסלולי הריבית

כל ריבית ניתנת לחישוב של כאן ועכשיו, אבל אם מדובר בריבית העלולה להשתנות עם השנים? במקרה כזה החישוב הוא לא מדויק והוא מחייב ידע מקדים.

ריבית הפריים המפורסמת

ריבית הפריים המפורסמת היא הריבית עליה מתבססות עיקר ההלוואות במשק. מדובר בריבית שהייתה הריבית הזולה ביותר במשק לאורך 8 השנים האחרונות, אך בשנה האחרונה היא התייקרה יותר מידי. כל התייקרות שלה משפיעה על גובה ההחזר החודשי של ההלוואה.

ריבית קבועה

כאשר מדובר בריבית קבועה היא יציבה יחסית, היא קבועה והיא לא תשתנה לעולם. ריביות כאלו ניתנות לחישוב מדויק באמצעות מחשבון הלוואה פשוט. יש ריביות קבועות הצמודות למדד שכאשר מחשבים אותן יש צורך לזכור את פערי המדד הצפויים להשתנות.

לסיכום, איך מחשבים הלוואה בצורה יעילה?

באמצעות מחשבון ההלוואה שלנו ניתן לחשב הלוואות בצורה יעילה ונוחה. הבעיה היא שכדי להנות מתוצאה מדויקת ככל הניתן חשוב לבדוק את נתוני ההלוואה ובהתאם לכך לחשב. אם מדובר בריבית משתנה לדוגמא, יש לחשב את הריבית בתוספת השינויים הצפויים. בסופו של דבר, חשוב לזכור כי לא כדאי להתחייב על הלוואה שיכולת ההחזר לא מאפשרת אותה ותמיד כדאי לקחת הלוואה קטנה משמעותית מיכולת ההחזר.

לפני שמחשבים את גובה ההחזר החודשי לתשלום באמצעות מחשבון הלוואות מידיות, חשוב להכיר את נתוני ההלוואה לעומק, מהסיבות שסיכמנו כאן.