מדוע ציון האשראי שלי ירד לאחר פירעון החוב?

ציון האשראי שלי

מדוע ציון האשראי שלי ירד לאחר פירעון החוב?

פירעון החוב הוא ניצחון ענק, אז אתה עלול להתאכזב לגלות שפירעון החוב יכול לגרום לירידה בציון האשראי שלך. אמנם לראות את ירידת הנקודות בציון האשראי שלך יכול להרגיש כמו הפסד, אבל הבנה מדוע יכולה לעזור לך להכין תוכנית להעלות את הציון שלך בחזרה.

ציון האשראי שלך נקבע על ידי יותר מסתם חוב. יחס ניצול האשראי שלך וגיל החוב הממוצע – בין שאר הגורמים – משפיעים על ניקוד האשראי שלך. הבן את הגורמים המשפיעים על ציון האשראי שלך וכיצד אתה יכול לשמור על הניקוד שלך במצב טוב גם לאחר פירעון החוב.

מדוע ציוני האשראי יכולים לרדת לאחר תשלום הלוואה

ציוני האשראי מחושבים באמצעות נוסחה ספציפית ומציינים את הסבירות שתחזיר הלוואה בזמן. אבל למרות שתשלום חוב הוא דבר טוב, זה עשוי להוריד את ציון האשראי שלך אם זה משנה את תמהיל האשראי שלך, ניצול האשראי או גיל החשבון הממוצע שלך.

הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי - loan4me

ביטלת את ההלוואה היחידה שלך בתשלומים או את החוב המתגלגל

נושים אוהבים לראות שאתה מסוגל לנהל סוגים שונים של חובות. באופן אידיאלי, החובות שלך צריכים להיות שילוב של חובות בתשלומים כמו הלוואות וחובות מסתובבים כמו כרטיסי אשראי. אם ביטול חוב מסוים הופך את דוח האשראי שלך לפחות מגוון, זה יכול להשפיע לרעה על הציון שלך. לדוגמה, אם אתה משלם הלוואת רכב ונשארת עם כרטיסי אשראי בלבד, תמהיל האשראי שלך נפגע.

הגדלת את ניצול האשראי הכולל שלך

שמירה על ניצול נמוך של האשראי הזמין שלך מביאה לציון טוב יותר. עליך לנסות להשתמש רק ב-30 אחוז מסך האשראי שלך בכל החובות. כאשר אתה משלם קו אשראי מסתובב או כרטיס אשראי בשלמותו וסוגר את החשבון, זה מקטין את סכום האשראי הכולל שעומד לרשותך, מה שעלול להגדיל את שיעור הניצול הנותר שלך.

הורדת את הגיל הממוצע של החשבונות שלך

ככל שהחשבונות שלך פתוחים יותר ובעלי ניהול תקין, כך ייטב. חשבון בן 20 בדוח שלך הוא סימן טוב, גם אם אינך משתמש בו. סגירת חשבון זה והישארות עם חשבונות בני פחות מחמש שנים מפחיתה באופן דרמטי את הגיל הממוצע של החשבונות שלך. קראו עוד על: איך לקבל הלוואות קטנות מהירות?

מה לעשות כדי להגדיל את ניקוד האשראי שלך לאחר פירעון הלוואה

ציוני BDI נקבעים לפי חמש קטגוריות: היסטוריית תשלומים (35 אחוז), ניצול/סכומים של אשראי (30 אחוז), אורך היסטוריית האשראי (15 אחוז), תמהיל אשראי (10 אחוז) ואשראי חדש (10 אחוז).

כדי להגדיל את הציון שלך לאחר פירעון חוב, תצטרך לדעת כיצד החוב הזה שיחק בציון הכולל שלך.

שמור על היסטוריית תשלומים חיובית

ציון האשראי שלך מושפע במידה רבה מהתדירות שבה אתה מבצע תשלומים בזמן בחשבונות שלך. תשלומים חסרים או אי פירעון בהלוואות יביאו את הניקוד שלך במהירות.

תשלום החוב שלך לא אמור להשפיע על היבט זה של ניקוד האשראי שלך. אבל אם אתה מחמיץ תשלומים בכוונה כדי לשמור על חשבון פתוח יותר זמן ולהימנע מהשפעות שליליות אחרות של פירעון החוב, ניקוד האשראי שלך ייפגע. עדיף לשלם חוב ולספוג פגיעה קטנה בתוצאה מאשר להימנע בכוונה מסגירת חשבון. זה רק יגרום ללחץ כספי נוסף בסופו של דבר.

הלוואה מיידית במזומן

גיוון תיק האשראי שלך

להלוואות בתשלומים (כמו הלוואות רכב, הלוואות לסטודנטים ומשכנתאות) יש תקופת החזר מוגדרת. חוב בכרטיס אשראי נחשב לחוב מסתובב שכן סכום החוב הכולל משתנה מחודש לחודש. הלוואות בתשלומים אינן משפיעות על הציון שלך כמו חובות מסתובבים כמו כרטיסי אשראי וקווי אשראי בגלל תקופת ההחזר שנקבעה.

קטגוריה זו של ציון האשראי שלך נקראת תמהיל האשראי שלך. המלווים אוהבים לראות שילוב של הלוואות בתשלומים והן אשראי מתגלגל בתיק האשראי שלך. אז אם אתה משלם הלוואת רכב ואין לך הלוואות אחרות בתשלומים, אתה עשוי לראות שדירוג האשראי שלך ירד בגלל שיש לך רק חובות מסתובבים. קראו עוד על: הלוואה בצקים.

הפחת את יחס ניצול האשראי שלך

יחס ניצול האשראי שלך מחושב על ידי חלוקת היתרות שאתה נושא בתקרת האשראי הכוללת שלך על פני כל הכרטיסים שלך. יתרות קטנות יסייעו לשמור על יחס ניצול האשראי שלך במקום המתוק בין 10 אחוז ל-30 אחוז. אתה יכול לגבות פחות מדי חודש או לבקש הגדלת מסגרת האשראי. שניהם אמורים לעזור לשפר את ציון האשראי שלך.

הגש בקשה לאשראי חדש

כאשר אתה סוגר הלוואה או משלם כרטיס אשראי, לקיחת חוב חדש עשויה למעשה לשפר את ציון האשראי שלך. כל עוד זה מגדיל את מאגר האשראי הכולל שלך – מה שמקטין את יחס ניצול האשראי הכולל שלך – או מגוון את התיק שלך, חוב חדש יכול להגדיל את ציון האשראי שלך. עם זאת, הגשת בקשה להלוואה נוספת לא תעזור אם החוב שהיה לך היה ישן יותר. חשבון חדש לא יביא לך זכיות עם אורך היסטוריית אשראי.

הצעדים הבאים

תשלום חובות הוא לעתים רחוקות החלטה שגויה, במיוחד חוב צרכני בריבית גבוהה. זה נכון גם אם זה גורם לציון האשראי שלך לרדת באופן זמני. הבריאות הפיננסית שלך חשובה יותר מאשר ציון האשראי שלך, במיוחד מכיוון שאין דרך לחזות באופן מלא את התוצאות של כל פעולה שאתה נוקט.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים