כיצד לחשב ריבית הלוואה?

כיצד לחשב ריבית הלוואה

כיצד לחשב ריבית הלוואה?

כאשר אתה לוקח הלוואה, המלווים מרוויחים כסף על ידי חיובך בריבית. ריבית היא המחיר שאתה משלם עבור הלוואות כספים ממלווה. זה אומר שלא תחזיר רק את הכסף שלווית. אתה גם תחזיר סכום נוסף, שהוא הריבית על ההלוואה.

המלווים נוקטים בגישות שונות לגבות ריבית. חלקם משתמשים במה שמכונה שיטת ריבית פשוטה, בעוד שאחרים עשויים לגבות ריבית על סמך לוח הפחתות, המחיל ריבית רבה יותר בשלבים המוקדמים של ההלוואה. הריבית שתשלם בסופו של דבר מושפעת גם מדברים כמו היסטוריית האשראי שלך, סכום ההלוואה ותנאי ההלוואה. כך ניתן לחשב את הריבית.

אינטרס פשוט לריבית הלוואה

אם מלווה משתמש בשיטת הריבית הפשוטה, קל לחשב את ריבית ההלוואה אם יש לך את המידע הנכון. תזדקק לסכום ההלוואה העיקרי שלך, לריבית ולמספר הכולל של חודשים או שנים שתחזיר את ההלוואה כדי לחשב את עלויות הריבית הכוללות.

איך לקבל הלוואה

תהליך הלוואה ללא בעיות

בעבר, קבלת הלוואה אישית הייתה משימה קדחתנית. לווים יכולים לעבור תהליך ארוך כדי לקבל את אישור בקשת ההלוואה. גם הבנקים והמלווים הישראלים היו איטיים במתן הלוואות. לאחר ביקורים מרובים והמתנה ארוכה, הסכום ישולם.

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, מלווים מקוונים כמו loan4me יצרו פלטפורמה שממנה יכולים לווים לקבל הלוואה תוך שעות ספורות. לאחר הגשת המסמכים הנדרשים, תוכל להשלים את בקשת ההלוואה באופן מקוון תוך חמש דקות.

קראו עוד על: איך עובדות הלוואות מובטחות?

לאחר אישור ההלוואה שלך, הסכום יזוכה באופן מיידי בחשבון הבנק שלך. כל תהליך ההלוואה הוא מקוון. כתוצאה מכך, אין צורך לבקר בבנק או במלווה. הוא דואג גם לצרכים הדחופים שלך.

מי מרוויח מריבית פשוטה

לווים שמבצעים תשלומים בזמן או מוקדם נהנים מריבית פשוטה. מכיוון שהריבית מחושבת על סמך קרן ההלוואה בלבד, הלווים יכולים לחסוך בהלוואות אלו לעומת אלו עם ריבית דריבית.

סוגי הלוואות המשתמשות בריבית פשוטה

אתה עלול להיתקל בריבית פשוטה על הלוואות לטווח קצר. עם זאת, הדרך בה רוב הבנקים והמלווים גובים ריבית היא מסובכת יותר.

הפחתת ריבית

מלווים רבים גובים ריבית על סמך לוח הפחתות. הלוואות לסטודנטים, משכנתאות והלוואות רכב משתלבות לרוב בקטגוריה זו. גם התשלום החודשי על הלוואות מסוג זה הוא קבוע, וההלוואה משולמת לאורך זמן בתשלומים שווים. עם זאת, האופן שבו המלווה גובה ריבית משתנה עם הזמן.

בהחזר הלוואות, התשלומים הראשוניים הם בדרך כלל כבדי ריבית, כלומר פחות כסף שאתה משלם בכל חודש הולך לסכום ההלוואה העיקרי שלך.

הלוואה ברגע

מי נהנה מריבית מופחתת

המלווים הם הנהנים העיקריים מריבית מופחתת. התשלומים מוחלים הן על הקרן והן על הריבית, מאריכים את משך ההלוואה ומגדילים את הריבית המשולמת לאורך זמן.

סוגי הלוואות המשתמשות בריבית מופחתת

סוגי הלוואות רבים משתמשים בריבית מופחתת, כולל הלוואות לרכב, משכנתאות והלוואות לאיחוד חובות.

גורמים שיכולים להשפיע על כמה ריבית אתה משלם

גורמים רבים יכולים להשפיע על גובה הריבית שתשלם עבור מימון. הנה כמה משתנים עיקריים שיכולים להשפיע על הסכום שתשלם במהלך חיי ההלוואה.

סכום ההלוואה

סכום הכסף שאתה לווה (סכום ההלוואה העיקרי שלך) משפיע מאוד על גובה הריבית שאתה משלם למלווה. ככל שתלווה יותר כסף, כך תשלם יותר ריבית מכיוון שזה אומר יותר סיכון עבור המלווה.

אם אתה לווה 20,000 במשך חמש שנים עם ריבית של 5 אחוזים, תשלם 2,645.48  ריבית לפי לוח זמנים מופחת. אם תשאיר את כל שאר גורמי ההלוואה זהים (למשל, שיעור, טווח וסוג ריבית) אבל תגדיל את סכום ההלוואה שלך ל-30,000, הריבית שתשלם במשך חמש שנים תגדל ל-$3,968.22.

טיפ: אל תלווה יותר ממה שאתה צריך. תחילה בדקו את המספרים וקבעו בדיוק כמה כסף אתם צריכים.

הלוואה מיידית עד 15000 שקל

גובה הריבית

הריבית שלך חשובה ביותר כשחושבים את עלות ההלוואה. ציוני אשראי גרועים יותר פירושם בדרך כלל שתשלם ריבית גבוהה יותר.

בהתבסס על הדוגמה הקודמת (20,000, תקופה של חמש שנים, ריבית מופחתת), בואו נשווה הלוואה של 5 אחוזים עם הלוואה של 7 אחוזים. בהלוואה של 5 אחוז, עלות הריבית הכוללת היא 2,645.48. אם הריבית תעלה ל-7 אחוזים, עלות הריבית תעלה ל-3,761.44.

תצטרך גם לקבוע אם ההלוואה שלך כוללת ריבית קבועה או משתנה. אם זה משתנה, עלויות הריבית שלך עשויות להשתנות לאורך ההלוואה שלך ולהשפיע על עלות המימון הכוללת שלך.

טיפ: אולי זה הגיוני לשפר את ציון האשראי שלך לפני ללוות כסף, מה שיכול להגדיל את הסיכויים שלך להבטיח ריבית טובה יותר ולשלם פחות עבור ההלוואה.

תקופת ההלוואה

תקופת הלוואה היא הזמן שבו המלווה מסכים למתוח את התשלומים שלך. אז אם אתה זכאי להלוואה לרכב לחמש שנים, תקופת ההלוואה שלך היא 60 חודשים. משכנתאות, לעומת זאת, בדרך כלל בעלות תנאי הלוואה של 15 שנה או 30 שנה.

החודשים שלוקחים להחזיר את הכסף שאתה לווה יכולים להשפיע באופן משמעותי על עלויות הריבית שלך.

תנאי הלוואה קצרים יותר דורשים בדרך כלל תשלומים חודשיים גבוהים יותר, אך תגרור פחות ריבית מכיוון שאתה מצמצם את ציר הזמן של ההחזר. תנאי הלוואה ארוכים יותר עשויים להפחית את הסכום שאתה צריך לשלם בכל חודש, אבל בגלל שאתה מותח את ההחזר, התשלום יהיה גדול יותר עם הזמן.

טיפ: הקפד לבדוק את המספרים מבעוד מועד ולהבין כמה מהתשלום אתה יכול לעמוד בכל חודש. מצא טווח הלוואה הגיוני עבור התקציב שלך ועומס החוב הכולל.

הלוואה למסורבים בבנק

תזמון התשלום

התדירות שבה אתה משלם תשלומים למלווה שלך היא גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת חישוב הריבית. רוב ההלוואות דורשות תשלומים חודשיים (אם כי שבועיים או דו שבועיים, במיוחד בהלוואות לעסקים). אם תבחר לבצע תשלומים בתדירות גבוהה יותר מפעם בחודש, יש סיכוי שתוכל לחסוך כסף.

כאשר אתה מבצע תשלומים לעתים קרובות יותר, זה יכול להפחית את הקרן המגיעה על סכום ההלוואה שלך מהר יותר. במקרים רבים, כגון כאשר מלווה גובה ריבית בהרכבה, ביצוע תשלומים נוספים יכולים לחסוך לך הרבה. עם זאת, ודא שהתשלומים יעברו לתשלום הקרן.

טיפ: אל תניח שאתה יכול לשלם רק תשלום חודשי בודד על ההלוואה שלך. אם אתה רוצה להפחית את הריבית הכוללת שאתה משלם כדי ללוות כסף, מומלץ לבצע תשלומים לעתים קרובות יותר מהנדרש.

סכום ההחזר

סכום ההחזר הוא הסכום הדולרי שעליך לשלם על ההלוואה שלך בכל חודש.

באותו אופן שביצוע תשלומי הלוואות בתדירות גבוהה יותר יכול לחסוך לך כסף בריבית, תשלום יותר מהמינימום החודשי יכול גם להביא לחיסכון.

טיפ: אם אתה שוקל להוסיף כסף לתשלום ההלוואה החודשית שלך, שאל את המלווה אם הכספים הנוספים ייחשבו לקרן שלך. אם כן, זו יכולה להיות אסטרטגיה מצוינת להקטנת החוב שלך ולהוריד את הריבית שאתה משלם.

כיצד לקבל את ריבית הטובה ביותר

ייתכן שתוכל לשפר את הסיכויים שלך לקבל את הריבית הנוחה ביותר על הלוואה בכמה דרכים:

שפר את ציון האשראי שלך: שיעורי הריבית התחרותיים ביותר זמינים בדרך כלל לאלה עם ציוני האשראי הגבוהים ביותר.

בחרו בלוח הזמנים של פירעון קצר יותר: הריביות הטובות ביותר ילוו תמיד את ההלוואות לטווח הקצר ביותר. תשלם פחות ריבית לאורך זמן אם תוכל לעמוד בתשלומים.
הפחת את יחס החוב להכנסה שלך: יחס החוב להכנסה שלך הוא החוב שאתה משלם בכל חודש כאחוז מההכנסה החודשית ברוטו שלך. זה משמעותי כמעט כמו ציון האשראי שלך כשאתה זכאי להלוואה תחרותית.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים