4 טיפים להשתלטות על הכספים שלך

טיפים להשתלטות על הכספים שלך

4 טיפים להשתלטות על הכספים שלך?

מהו ניהול כספים, בדיוק? זו תוכנית לכסף שלך כדי שתוכל להפיק ממנו את המרב. תוכנית זו כוללת בדרך כלל תקצוב וחיסכון בכסף, הימנעות או הפחתת חוב והשקעה בעתיד שלך.

1. ערכו מלאי של הכספים שלכם

ניהול כסף הוא יותר מאשר להצליח במתמטיקה. זה גם על התאמת הלך הרוח שלך.

  • ערוך רשימת מצאי של המיקום הנוכחי שלך.
  • האם אתה מוציא באופן עקבי יותר מדי?
  • האם יש לך מספיק חסכון כדי לשרוד הוצאה לא צפויה?
  • האם אתה חי משכורת למשכורת?
  • האם אתה מרגיש מוצף מהז'רגון הפיננסי?
  • היו כנים עם עצמכם לגבי היכן טמונות החולשות שלכם. אולי עשית כמה צעדים מוטעים בעבר, אבל אתה לא צריך להמשיך בנתיב הזה. הנה איך לנהל את הכסף שלך עכשיו, תוך הכנה לעתיד.

הלוואת בלון

התחל עם תקציב

אם אינך בטוח כיצד לתקצב תקציב, התחל בבחירת מערכת שתתמיד בה. אנחנו אוהבים את תוכנית התקציב 50/30/20, המקצה 50% מההכנסה שלך לצרכים, 30% לרצונות ו-20% לחיסכון והחזר חובות. מחשבון תקציב 50/30/20 זה מחלק את ההכנסה שלך לקטגוריות אלה.

אם כללי ה-50/30/20 לא עובדים בשבילך, יש הרבה סוגים אחרים של תקציבים לבחירה. אתה עשוי גם לגלות שאפליקציית תקציב חינמית עוזרת לך להישאר בשליטה הכלכלית שלך.

עקוב אחר ההוצאות שלך

על ידי מעקב אחר הוצאות, אתה יכול לראות בדיוק לאן הכסף שלך הולך. זה עשוי לעורר אותך להפסיק להוציא כל כך הרבה בקטגוריה מסוימת או להתאים את הרגלי ההוצאות שלך כך שיתאימו טוב יותר עם המטרות שלך.

מצא דרכים לחסוך ועוד טיפים להשתלטות על הכספים שלך

ככל שתשים לב יותר לכספים שלך, סביר להניח שתמצא הזדמנויות לחסוך. הנה איך לחסוך כסף, החל משינוי הרגלים יומיומיים, דרך משא ומתן על חשבונות ועד ביצוע שינויים ארוכי טווח.

באופן אידיאלי, עם הזמן, חיסכון בכסף יהפוך לחלק מאורח החיים שלך. אם אתה רוצה ללמוד עוד על חיסכון בכסף באמצעות קופונים, פריצות חינמיות ופריצות עשה זאת בעצמך, עיין במדריך שלנו לחיים חסכנים.

השתמש בחשבונות ייעודיים להוצאות וחיסכון

אחת הדרכים להקל על ניהול הכסף היא להפריד את הכסף המיועד לחשבונות ולהוצאות מתוקצבות מקרן החירום שלך. זה יקטין את הפיתוי לטבול לתוכו למקרים לא חירום. חוסכים לבית, לחופשה או לרכב חדש? אחסן את הכספים האלה בחשבונות נפרדים כדי שתוכל לראות התקדמות לקראת כל יעד.

עוד על: הלוואה ברגע.

ערכו תוכנית לפרוע חובות וטיפים להשתלטות על הכספים שלך

גישה אסטרטגית להחזר חובות תעזור לך להגיע מהר יותר לקו הסיום ללא חובות. אנו ממליצים להתמודד תחילה עם החוב היקר ביותר שלך – החשבונות עם שיעורי הריבית הגבוהים ביותר – תוך ביצוע תשלומים מינימליים על השאר. לאחר מכן, התקדם דרך כל חוב בריבית נמוכה יותר עד שהכול ישולם.

פתח הרגלי אשראי טובים

האשראי שלך יכול לקבוע אם אתה יכול לקבל הלוואות ואת התעריפים שאתה משלם עליהן, כמו גם היבטים רבים אחרים של החיים הפיננסיים שלך. בדיקת אשראי עשויה להיות חלק מקבלת תוכנית סלולר, ביטוח דירה או רכב.

כדי להישאר עם הניקוד שלך, התמקד בשני הגורמים הגדולים ביותר המשפיעים עליו: היסטוריית תשלומים וניצול אשראי (בכמה ממגבלות האשראי שלך אתה משתמש). שאפו לשלם הכל בזמן, כי רק תשלום אחד שהוחמצ עלול לפגוע בציון שלכם, ולהשתמש בפחות מ-30% ממסגרת האשראי שלכם בכל כרטיס ובכלל.

השקיעו בעתיד הפיננסי שלכם

תנו לריבית דריבית לעשות את הקסם שלה. המטרה הסופית היא חופש פיננסי ויציבות לטווח ארוך.

3. הפק את המרב מהחסכונות שלך

ניהול הכסף חורג מהוצאות פחות ממה שאתה מרוויח. סימן אמיתי ליכולת פיננסית הוא חיסכון מספיק כדי לחיות בנוחות בטווח הארוך כמו גם בטווח הקצר.

הלוואות חוץ בנקאיות באישור מיידי - נועם פתרונות אשראי

אתה יכול להשיג זאת בארבעה שלבים:

קופת חיסכון

התחל לגרוף כסף נוסף כדי לבנות קרן חירום. באופן אידיאלי, כדאי שתעמוד לרשותך הוצאות מחיה בשווי שישה חודשים למקרה שהדבר הבלתי מתקבל על הדעת יקרה. אם זה נראה שאפתני מדי, התחל בקטן. רזרבה של 500 שקל היא יעד ראשון נהדר.

לשלם חוב

בין אם זו הלוואה או חשבון כרטיס אשראי מתקרב, כנראה שיש לך כמה התחייבויות חוב. שלם תמיד לפחות את התשלומים החודשיים המינימליים כדי שלא תסבול מפגיעה בניקוד האשראי עקב איחור בתשלום. אם יש לך כסף נוסף עבור שטרות, שלם קודם את החוב בריבית גבוהה.

4. היו מתמידים

למרות כוונותיהם הטובות, אנשים רבים נופלים מהעגלה הפיננסית. היצמדות לתקציב מגביל מדי עלולה להיות חונקת. ניווט בז'רגון השקעות יכול להיות מבלבל. אבל אל תתייאש.

לא הגעת למצב הכלכלי שבו אתה נמצא בן לילה, וגם לא תצא מזה בן לילה. תן לעצמך זמן ללמוד ולצמוח. עם עבודה קשה ומסירות, אתה יכול לנהל את הכסף שלך בביטחון.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים