9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות

9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות

9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות

הלוואות אישיות הן כסף לווה שיכול לשמש לרכישות גדולות, איחוד חובות, הוצאות חירום ועוד. הלוואות אלו מוחזרות בתשלומים חודשיים במהלך מספר חודשים או יותר מכמה שנים. אז מהן 9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות?ההלוואות יכולת להימשך זמן רב יותר בהתאם לנסיבות שלך ועד כמה אתה חרוץ בביצוע תשלומים.

במקרים מסוימים, אולי תרצה לנסות משהו אחר לפני נטילת הלוואה אישית, כמו רכישה קטנה או משא ומתן על מחיר או עלות נמוכים יותר. להלן 9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות ומתי הן הגיוניות.

איך עובדות הלוואות אישיות

לאחר שתאושר הלוואה אישית, הכספים שתקבל יופקדו לחשבון הבנק שלך בסכום חד פעמי. ההעברה עשויה להימשך עד 24 שעות או כמה שבועות, תלוי בגורם המלווה. תצטרך להתחיל לשלם תשלומים חודשיים ברגע שההלוואה תוחזר.

בדקו זכאות להלוואה מיידית: הלוואה דיגיטלית.

לרוב ההלוואות האישיות יש ריבית קבועה, מה שאומר שהתשלומים שלך יישארו זהים מדי חודש. הלוואות אישיות הן בדרך כלל גם לא מובטחות, כלומר אין בטחונות מאחורי ההלוואה. אם אינך זכאי להלוואה אישית לא מובטחת, ייתכן שתצטרך להשתמש בבטחונות כדי לקבל אישור, כמו חשבון חיסכון או תעודת הפקדה.

אתה יכול גם לבקש מחבר או בן משפחה לחתום במשותף על ההלוואה  שלך כדי לעזור לך לקבל אישור.

לא משנה מה מטרת ההלוואה שלך, סביר להניח שיהיו לך מספר אפשרויות זמינות עבורך. מימון זמין באמצעות כרטיסי אשראי, הלוואות הון בית ועוד. עם זאת, במקרים רבים, הלוואות אישיות הן פתרון אידיאלי לצרכנים.

הלוואות אישיות לרוב זולות יותר מכרטיסי אשראי, והמימון מהיר יותר מאשר בהלוואות ביתיות.

הלוואה מהירה באינטרנט

בנוסף, מכיוון שבדרך כלל אין בטחונות הקשורים להלוואה אישית, זוהי צורת מימון פחות מסוכנת מהלוואות מובטחות כמו מוצרי הון ביתי – כלומר הבית, הרכב או חשבון החיסכון שלך אינם בסיכון מיידי אם אתה מחדל.

איך לדעת אם הלוואה אישית מתאימה לך

אם אתה צריך הזרמה מהירה של מזומנים כדי לשלם עבור ההוצאות הנחוצות, הלוואה אישית עשויה להיות אופציה טובה. שיעורי הריבית עבור הלוואות אישיות בדרך כלל נמוכים מאלו של כרטיסי אשראי, במיוחד אם יש לך ציון אשראי מצוין.

כמובן, אתה תמיד צריך לשקול את היתרונות עם החסרונות. אחרי הכל, לקיחת הלוואה אישית פירושה לקיחת חוב, ותצטרך להיות מוכן לבצע תשלומים על החוב הזה במשך כמה שנים. אם אין לך את התקציב החודשי לתשלומי קרן בתוספת ריבית, שקול מחדש את הסכום שאתה צריך ללוות או את הדרך שבה אתה לווה.

9 סיבות לקבל הלוואה אישית

למרות שתמיד חשוב לשקול היטב את מצבך הכלכלי לפני לקיחת הלוואה, לפעמים הלוואה אישית היא הדרך הטובה ביותר לממן רכישה גדולה או פרויקט שאינך יכול לעמוד בו מראש. להלן תשע הסיבות המובילות לקבל הלוואה אישית.

עוד על: כיצד לחשב תשלומי הלוואה ועלויות?

1. איחוד חובות

איחוד חובות הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר ללקיחת הלוואה אישית. כאשר אתה מגיש בקשה להלוואה ומשתמש בה כדי לשלם הלוואות או כרטיסי אשראי מרובים אחרים, אתה משלב את כל היתרות הללו לתשלום חודשי אחד. קיבוץ זה של חובות מקל על קביעת מסגרת זמן לפירעון היתרות שלך מבלי להתגבר.

אחד היתרונות הטובים ביותר של שימוש בהלוואה אישית כדי לשלם את כרטיסי האשראי שלך הוא הריבית הנמוכה יותר. עם תעריפים נמוכים יותר, אתה יכול להפחית את סכום הריבית שאתה משלם ואת משך הזמן שלוקח לפרוע את החוב.

טיפ: שימוש בהלוואה אישית לתשלום חוב בריבית גבוהה, כמו חוב בכרטיס אשראי, מאפשר לך לאחד מספר תשלומים לתשלום אחד עם ריבית נמוכה יותר.

2. חלופה להלוואה ביום המשכורת

אם אתה צריך כסף למקרה חירום, שימוש בהלוואה אישית במקום בהלוואה ביום משכורת עשוי לחסוך לך מאות שקלים בדמי ריבית. לפי בנק ישראל, ה-ריבית הממוצעת להלוואה ביום משכורת היא 12%, בעוד שהריבית המקסימלית על הלוואה אישית היא בדרך כלל 15% אחוז.

להלוואות ביום המשכורת יש תנאי החזר קצרים, בדרך כלל עד יום המשכורת הבא שלך, בין שבועיים לארבעה שבועות. זמן אספקה מהיר זה מקשה פעמים רבות על הלווים להחזיר את ההלוואה עד למועד הפירעון. הלווים נאלצים בדרך כלל לחדש את ההלוואה במקום, מה שגורם לתוספת הריבית שנצברת לקרן. זה מגדיל את סך הריבית שחייבים.

להלוואות אישיות יש טווח ארוך יותר ובדרך כלל יעלו ללווה הרבה פחות בריבית הכוללת.

הטוב ביותר עבור: לווים עם אשראי גרוע המעוניינים להימנע מהלוואות טורפות בריבית גבוהה.

טיפ: הלוואות אישיות זולות ובטוחות יותר מהלוואות משכורת.

3. שיפוץ הבית

בעלי בתים יכולים להשתמש בהלוואה אישית כדי לשדרג את ביתם או להשלים תיקונים נחוצים, כמו תיקון הצנרת או חידוש חיווט החשמל.

הלוואה אישית מתאימה לאנשים שאין להם הון עצמי בביתם או שאינם רוצים לקבל מסגרת אשראי או הלוואת הון ביתי. בניגוד למוצרי הון ביתי, הלוואות אישיות לרוב אינן מחייבות אותך להשתמש בביתך כבטוחה מכיוון שהן אינן מובטחות.

טיפ: הלוואה אישית יכולה לעזור לך לממן פרויקט שיפוץ בית אם אין לך הון עצמי בבית ואינך רוצה ללוות הלוואה מובטחת.

הלוואה בריבית נמוכה

4. עלויות הובלה

העלות הממוצעת של הובלה מקומית היא 1,250, בעוד שמעבר למרחקים ארוכים עולה בין 5 ל 7 אלף שקלים. אם אין לך כסף מזומן בהישג יד, ייתכן שתצטרך לקחת הלוואה אישית כדי לשלם עבור הוצאות ההובלה.

קרנות הלוואות אישיות יכולות לעזור לכם להעביר את חפצי הבית ממקום למקום, לרכוש רהיטים חדשים, להוביל את הרכב לרחבי הארץ ולכסות כל הוצאה נוספת. שימוש בהלוואה אישית עבור עלויות מעבר יכול גם לעזור לך להישאר צף אם אתה עובר למקום ללא עבודה. כך תוכלו להימנע מפשיטה על קרן החיסכון או החסכונות שלכם.

טיפ: אם אינך יכול להרשות לעצמך מיד את כל ההוצאות הקשורות למרחקים ארוכים מעבר, הלוואה אישית יכולה לעזור לך לכסות את העלויות הללו.

5. הוצאות חירום

אם יש לך מקרה חירום פתאומי, כמו תשלום עבור הלוויה של אדם אהוב, שימוש בהלוואה אישית יכולה להיות אפשרות זולה. העלות החציונית של הלוויה היא 7,640, מה שיכול להיות קשה למשפחות רבות להרשות לעצמן.

חשבונות רפואיים מפתיעים הם סיבה נפוצה נוספת לקחת הלוואה אישית, במיוחד אם הרופא שלך דורש תשלום מלא. לאחר שניהלתם משא ומתן עם בית החולים, הרופא וחברת הביטוח, ייתכן שתזדקקו להלוואה אישית לכיסוי עלויות רפואיות בלתי צפויות.

טיפ: מכיוון שניתן לשלם אותן כל כך מהר, הלוואות אישיות הן דרך טובה לכסות מצב חירום או הוצאה בלתי צפויה.

6. רכישות גדולות

אם אתה פתאום צריך לקנות מכונת כביסה ומייבש חדשים או להחליף את תיבת ההילוכים ברכב שלך אבל אין לך את הכספים בהישג יד, הלוואה אישית יכולה לספק הקלה.

הלוואות אישיות מאפשרות לך לכסות תיקוני רכב תלולים או לרכוש מכשירי חשמל ביתיים ואלקטרוניקה גדולים באופן מיידי, במיוחד אם אתה צריך את המכונית שלך או מכשירי חשמל אלה לשימוש קבוע. למרות שתצטרך לשלם ריבית ואולי גם עמלות מראש, הלוואה אישית יכולה לחסוך לך זמן וכסף בטווח הארוך, מכיוון שתוכל להימנע משימוש במכבסות או במכוניות השכרה ובחלופות אחרות קצרות טווח ויקרות..

טייק אווי: הלוואה אישית יכולה לעזור לך להשיג מכשירי חשמל חדשים ברגע שאתה צריך אותם.

איך לקחת הלוואת רכב

7. מימון רכב

הלוואה אישית היא אחת הדרכים לכסות את העלות של רכב, סירה, קרוואן. זוהי גם דרך אחת לשלם עבור רכב אם אתה לא קונה אותו ישירות מהחברה.

לדוגמה, אם אתה קונה מכונית משומשת מצרכן אחר, הלוואה אישית תאפשר לך לרכוש את הרכב מבלי לרוקן את חשבון החיסכון שלך.

טיפ: שימוש בהלוואה אישית עדיף על מיצוי החסכונות או כספי החירום שלך בעת תשלום עבור הוצאות גדולות יותר.

8. הוצאות חתונה

העלות הממוצעת של חתונה בשנת 2022 הייתה 120,000 שקלים. עבור זוגות שאין להם מזומנים מסוג זה, הלוואה אישית יכולה לאפשר להם לכסות את העלויות עכשיו ולהחזיר אותן מאוחר יותר.

הלוואת חתונה יכולה לשמש לפריטים בכרטיסים גדולים כמו המקום ושמלת הכלה, כמו גם הוצאות קטנות יותר כמו פרחים, צילום, העוגה ורכזת חתונה. אם אינך רוצה לרוקן את חשבון החיסכון שלך, שקול הלוואה אישית שתעזור להפוך את האירוסין והחתונה שלך בדיוק כפי שתמיד חלמת.

הלוואה חוץ בנקאית מהירה

9. עלויות חופשה

החופשה הממוצעת שלך אולי לא תעלה מספיק כדי לחייב נטילת הלוואה אישית, אבל מה עם ירח דבש או שייט יוקרתי? בין אם זה עתה סיימתם לימודים ובין אם אתם חוגגים יום נישואין, הלוואות אישיות יכולות לעזור לכם לממן את חופשת החלומות שלכם. אבל זכור שתשלם ריבית על ההלוואה הרבה אחרי שהחופשה שלך תסתיים.

טיפ: אם אתה מרגיש בנוח לשלם את החופשה שלך למספר שנים, הלוואה אישית יכולה לעזור לך להגיע ליעד החלומות שלך.

אלו ה9 הסיבות המובילות להלוואות אישיות.

עברו לדף הבית: הלוואות מיידיות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים