גמ"ח הלוואות

גמ"ח הלוואות

גמ"ח הלוואות

היהדות מתייחסת בצורה ברורה ביותר לעובדה, שקיים איסור מוחלט על גביית ריבית על הלוואות. בתורה תוכלו למצא השוואה בין הכשת נחש לריבית, כאשר ארס הנחש, כמו הריבית הנגבית מהלווה, עשויה בדרך איטית ומייסרת, לכלות את כספיו של הלווה ולהשאירו ללא כלום. אי לכך, הוקמו ארגוני גמילות חסדים המקנים לאנשים הנמצאים במשבר כלכלי, הלוואות ללא ריבית. מדובר בהשאלת כסף, לתקופה קצובה, בתנאים מיטיבים שאכן יסייעו ללווה להשתקם ולעמוד על רגליו בחזרה.

אחד מהמאפיינים של הלוואת גמ"ח שהיא ללא ריבית.

הלוואת גמ"ח אחת מהתכונות הבולטות שלה היא לאנשים מוחלשים ומשקי בית שמתמודדים עם קשיים כלכליים. על ידי הצעת הלוואה ללא ריבית, הלווה יכול לקבל את הכספים שהוא זקוק להם בלי להתמודד עם תשלומי ריבית גבוהים הלוואות גמ"ח מוכרות בעיקר במגזר החרדי, המשופע בארגוני גמילות חסדים, שמטרתם לעזור ליהודי שנקלע למשבר כלכלי, מתקשה להביא מזון לשולחנו וקורס תחת האתגרים שמעמיד בפניו העולם הקפיטליסטי.

הלוואות גמ"ח מסוגים שונים

הלוואות גמ"ח ניתנות לטובת רכישת מזון, רכישת ציוד לתינוק, ארגון אירוע חתונה או בר מצווה, לרכישת דיור ועוד. מבחינת הארגונים המלווים מדובר במצווה, לסייע ליהודי, בצנעה וללא רווח. ארגוני גמילות החסדים מעמידים לרשות הלווים סוגים שונים של הלוואות גמ"ח, רובן עוסקות במתן סכומי כסף לא גדולים. על פי רוב, הלוואות גמ"ח אינן מיועדות לסיוע ברכישת דירה והן מתנהלות בתוך מרחב סכומים הנע בין 1000 שקלים ל- 5000 שקלים. במקרים חריגים יינתנו סכומי כסף גדולים יותר ויש לציין, הלוואות גמ"ח ניתנות, בדרך כלל, בדולרים מכיוון שכספים רבים מגיעים מתורמים החיים מעבר לים. ניתן למצא שני סוגים עיקריים של הלוואות גמ"ח כדלקמן .

הלוואת גמ"ח סטנדרטית

הלוואה הניתנת בשיטה מקובלת, כאשר על המבקש לעמוד במספר תנאים. ראשית, הלווה יידרש להצטרף לקהילת גמילות חסדים כלשהי ולהפקיד סכום כסף סמלי בקרן החסד. שנית, הלווה יידרש לנמק מדוע הוא זקוק לכספי ההלוואה ולאחר קבלת הכסף הוא יוכל להשתמש בו, אך ורק לצרכים אלה. הבקשה של הלווה תעבור אישור של הנהלת קרן החסד ורק לאחר מכן יועבר הכסף ללווה. הלווה יכול להגדיר את הסכום הנדרש לו ותוך כמה זמן הוא יכול להחזיר את הכסף שקיבל. מדובר בתהליך שאורך מספר ימים ויכול להגיע לשבוע אחד. ישנן ארגונים שיבקשו מהלווה להעמיד שני ערבים כנגד קבלת הכסף.

גמ"ח הלוואות אקספרס

מדובר בהלוואה שיש בה כדי להציל נפשות ולכן, היא ניתנת בהליך מזורז מאוד, על מנת לא לאחר מועד מסוים, בעל משמעות קריטית עבור הלווה. בעידן האינטרנט יכול המבקש לבצע את התהליך המהיר באמצעות אתר הארגון המלווה ולקבל אישור הלוואה בתוך מספר דקות בלבד. הדבר דומה להלוואות אקספרס רגילות של בנקים וחברות אשראי, הניתנות באמצעות הרשת, תוך זמן קצר ביותר.

הסיבות לקבלת גמ"ח הלוואות

מתוך המקום של האמונה בגמילות חסדים ועזרה בשעת צרה ליהודים, במקרים של הצלת נפשות כגון: תשלום עבור טיפול רפואי קריטי, רכישת תרופות חיוניות, רכישת מזון למניעת רעב וכו', תתקבל החלטה על מתן גמ"ח אקספרס, כדי לקצר תהליכים ולתת מענה חשוב. בנוסף, העולם התקדם וגם הדרכים לקבל גמ"ח התעדכנו בהתאם.

גמ"ח הלוואות למה דווקא עם חברת – Loan4Me?

חברתנו היא גוף ותיק עם איתנות פיננסית ומוניטין רב שנים בתחום ההלוואות החוץ-בנקאיות. אנחנו פועלים בתחום ומספקים ייעוץ מקצועי ללקוחותינו באמצעות יועצים פיננסים מהשורה הראשונה, בלי צורך בבירוקרטיה וללא צורך לצאת מהבית, בתנאים הנוחים והמשתלמים ביותר עבורכם וללא התחייבות.

שתפו את המאמר

השאירו פרטים לקבלת
הלוואה מיידית!

עוד מאמרים